Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Термінологія, пов’язана з криміналізованими та некриміналізованими криміногенними джерелами тіньової економіки

Термінологія, пов’язана з криміналізованими та некриміналізованими криміногенними джерелами тіньової економіки

Назва:
Термінологія, пов’язана з криміналізованими та некриміналізованими криміногенними джерелами тіньової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,46 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Термінологія, пов’язана з криміналізованими та некриміналізованими криміногенними джерелами тіньової економіки


У контексті дослідження проблем пізнання, моніторингу і протидії феномену “тіньова економіка”, її класифікації на неформальний і підпільний сектори тінізації цивільно-оборотних відносин слід звернути увагу на те, що джерелами підпільного сектора тінізації цивільного обороту є як криміналізовані, так і поки що некриміналізовані, але за своєю природою криміногенні і вкрай суспільно небезпечні діяння та види протиправної економічної діяльності.
До некриміналізованих суспільно небезпечних діянь належать, перш за все, група криміногенних за своєю природою явищ, визначених нами в таких поняттях, як “відтворення” тіньових капіталів, “акумуляція” тіньових капіталів, “відмивання” і “намивання” тіньових капіталів, “легалізація” тіньових капіталів [66, 17–21; 79, 390–397].
Визначення цих термінів не означає, що за кожним з них повинна бути прийнята окрема кримінально-правова норма. Їх виділення в окремі терміни зумовлено необхідністю привернути увагу до різних технологічних аспектів діянь криміногенного характеру, які при конструюванні даної категорії норм, спрямованих на створення кримінально-правової інфраструктури детінізації цивільного обороту речей, прав, дій, повинні бути враховані як обов’язкові кваліфікаційні ознаки тих чи інших потенційно криміногенних діянь. З іншого боку, термін “намивання” тіньових капіталів містить ряд таких потенційно криміногенних аспектів, що можуть бути виділені в окрему кримінально-правову норму. Це незаконна емісія безготівкових фіктивних грошових коштів, їх використання, псевдопідприємництво і т. ін. [72, 194–216].
Ряд інших потенційно криміногенних, але некриміналізованих діянь, що виникають у процесі цивільного обороту речей, прав, дій і пов’язані з відмиванням доходів протиправного походження, ми пропонуємо криміналізувати [79, 158–197].
Деякі з цих діянь самі по собі є криміногенними, тобто суспільно небезпечними, інші – сприяють процесам криміногенної тінізації фінансово-господарських відносин, що і зумовлює необхідність їх криміналізації, тобто переведення цих діянь у категорію злочинних і встановлення за їх скоєння кримінальної відповідальності.
Визначимо поняття, які дають уявлення про мотиви необхідності криміналізації деяких суспільно небезпечних діянь, а також групу понять, пов’язаних з відтворенням таких криміногенних джерел тіньової економіки, як злочинність у сфері економічних відносин. 
Криміногенний потенціал сфери цивільно-оборотних відносин – це сукупність деструктивно-руйнівних, антагоністичних за своєю природою чинників, що зумовлюють криміногенну тінізацію суспільно-економічних та цивільно-правових відносин, сприяють відтворенню антисоціальної поведінки суб’єктів цивільного обороту.
Індекс криміногенного потенціалу – це синтезоване число, що надає кількісну характеристику криміногенним некриміналізованим явищам, латентним злочинам, а також кількісне відображення стану злочинності в сфері цивільного обороту за певний період часу.
Економіко-кримінологічний моніторинг тіньової економіки – це система знань про економіко-кримінологічні, математичні, статистичні, логіко-структурні, технологічно-правові та інші методи ретроспективного спостереження, функціонально-вартісного аналізу й оцінки обсягів тіньової економіки, прогноз та відслідкування тенденцій динаміки її змін, пов’язаних з усім спектром джерел тінізації цивільно-оборотних відносин, розробки алгоритмів щодо локалізації джерел тіньової економіки та вирішення завдань комплексного запобігання криміногенній тінізації національних і міжнародних суспільно-економічних та цивільно-правових відносин, а також протидії “відмиванню”, “намиванню”, “акумуляції”, “легалізації” чи “відтворенню” капіталів, здобутих незаконним шляхом [79, 390–393].
Економічні злочини, тобто злочини в сфері економіки – це діяння (дії чи бездіяльність), здійснені з протиправним використанням легітимних технологічно-облікових операцій, фінансово-господарських інструментів, організаційно-регулятивних та контрольно-управлінських прав і повноважень, які з корисливих чи інших протиправних мотивів (підрив репутації, безкорисливе розголошення комерційної таємниці та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Термінологія, пов’язана з криміналізованими та некриміналізованими криміногенними джерелами тіньової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок