Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Соціально-економічні особливості мотивації і стимулювання персоналу корпоративних підприємств

Соціально-економічні особливості мотивації і стимулювання персоналу корпоративних підприємств

Назва:
Соціально-економічні особливості мотивації і стимулювання персоналу корпоративних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,88 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Соціально-економічні особливості мотивації і стимулювання персоналу корпоративних підприємств


У економічному житті країни наступає переломний період. Трансформаційні пере-тво-рення вийшли на етап свого розвитку, що передбачає уточнення, конкретизацію напря-мів реалізації завдань щодо впровадження ринкових умов господарювання.
За результатами попередніх етапів приватизації новостворений корпоративний сектор економіки зайняв провідне місце у господарському комплексі країни. Однак реформу-вання власності, динамічні темпи впровадження нових форм господарювання не завжди супроводжуються відповідними темпами перетворень у всіх сферах господарського уп-рав-ління. Зокрема, якісно новий стан економіки потребує і принципово нових підходів до організації, розвитку мотивації і стимулювання персоналу, які є одними з основних технологій ринкових відносин, рушійною силою виробничої поведінки персоналу. Аналіз показує, що на фоні помітних змін у плануванні, організації матеріально-технічного забезпечення, організації, контролі і обліку виробництва на підприємствах, наприклад Херсонської області, найменших змін зазнала сфера оплати праці, стимулювання праців-ників. Вона незначно відрізняється від системи, яка відійшла у минуле запровадженої ще за часів планової економіки.
Завдання розробки й удосконалення системи мотивації та механізмів стимулювання у нових умовах господарювання мають для організаторів економіки на всіх її рівнях тео-ре-тичне і практичне значення. Необхідно визначитись, зокрема, з протиріччями у нових реаліях господарювання, в умовах корпоративної форми власності, розв’язання яких дозволить удосконалити відносини у сфері праці.
Природа економічних потреб індивіда забезпечує її включення у систему виробничих відносин як суб’єкта власності робочої сили. Мотивація забезпечує відтворення і розви-ток працівників і підприємства як суб’єктів виробничих відносин. Особливості побудови мотиваційного механізму залежать від форм власності та господарювання, рівня спра-ведливості системи розподілу доходів, прибутків.
Проблеми мотивації і стимулювання трудової діяльності у сучасній науці досліджу-вались у працях вітчизняних учених та учених країн СНД, зокрема В. Адамчука, В. Глу-щенка, А. Колота, С. Мочерного, В. Петюха, В. Шинкаренка. Проблеми мотивації пра-ці в умовах перехідної економіки розглядаються у працях Л. Абалкіна, С. Дорогунцова, К. Наумік, Я. Пустовар, В. Черняка. Зарубіжний досвід оцінок та особливостей мотива-ції трудової діяльності у сучасних умовах висвітлено у працях М. Вудкока, М. Мескона, Д. Неймана. Аналіз наукових праць показує, що ряд методологічних і теоретичних питань залишається недостатньо розробленим. Насамперед це стосується систем мотивації та винагороди за працю на корпоративних підприємствах, методичних основ її організації, з урахуванням особливостей трудових відносин різних груп і категорій працівників в умовах корпоративної форми власності, способів інтеграції взаємних інтересів власників і найманих працівників.
Класичні теорії мотивації носять „пояснювальний” характер і не розкривають шляхів практичного проектування мотиваційних процесів [1]. Однак необхідно погодитися з твердженням дослідників, що мотиваційний механізм залежить від різноманітності форм власності та господарювання, а також від створення справедливої системи розподілу прибутків (доходів), яка повинна бути побудована на таких принципах, як залежність основної частини доходів від результатів праці, рівня економічної діяльності суб’єктів господарювання, розмір доходів при врахуванні рівня розвитку продуктивних сил повинен забезпечувати нормальні умови життя населення; сталість розподілу доходів, неприпустимість як зрівнялівки в доходах, так і їх надмірної диференціації, дотримання соціальної справедливості [2].
Аналіз соціально-економічних особливостей мотивації і стимулювання персоналу на вітчизняних підприємствах вказує на ряд негативних факторів, що в останні роки призве-ли до значної демотивації працюючих, низького рівня їх зацікавленості у ефективній власній і колективній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціально-економічні особливості мотивації і стимулювання персоналу корпоративних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок