Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Потреби людини в життєвих цінностях і фактори впливу на них

Потреби людини в життєвих цінностях і фактори впливу на них

Назва:
Потреби людини в життєвих цінностях і фактори впливу на них
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,40 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Потреби людини в життєвих цінностях і фактори впливу на них


Людина за своєю природою прагне до матеріального достатку, жит-тєвого комфорту, знань, творчої діяльності, підвищення морального та культурного рівня, отримання задо-волень, особливо почуттєвих, щастя, краси, схильна до самовираження тощо. Її потреби дуже різноманітні за їх видами, способами задоволення, орієнтовані на дефіцитні й неде-фіцитні, дорогі й дешеві життєві засоби. Вони – динамічні, але на певний період можуть бути й статичними.
Особливе значення для людини мають потреби в продуктах хар-чування, одязі, нор-мальних умовах життя, праці, саморозвитку, сімейному щасті. У значної частини населен-ня важливими є також потреби в участі в управлінні виробництвом. Люди хочуть впливати на суспільно-економічні процеси, які відбуваються в країні. Тому дискусійними є питання змісту, структури, обсягів потреб, ступеня їх раціональності тощо.
У зв’язку з багатогранністю потреб задоволення їх потрібно роз-глядати у різних аспектах (як фактор поведінки особистостей та як сус-пільне явище), оскільки, як вважає В.Є. Козак, комплекс потреб людини обумовлюється фізіологією самого організму і соціальним середовищем існування індивіда. Крім цього, взаємодія виробництва і спожи-вання обумовлює у будь-якому суспільстві дію закону підвищення потреб.
Проблеми задоволення зростаючих чи змінних потреб населення необхідними цінно-стями виробників, що відповідно задовольняють його конкретні вимоги і запити, завжди є актуальними.
Проблемам потреб, встановлення понятійного апарату, визначення їх ролі як рушійної сили перетворень виробництва та іншим аспектам присвячена значна частина наукових праць, досліджень політиків, учених, зокрема економістів В.Є. Козака, В.С. Марцина, В.М. Новікова, статиста А.В. Головача; зарубіжних авторів, зокрема Герцберга, Ф. Котлера, Маслоу, К. Маркса, Б.М.Мочалова. Метою написання статті є узагальнення положень праць цих науковців та розробка власної концепції потреб людини.
Марцин В.С. потреби розуміє як об’єктивну необхідність досяг-нення визначених матеріальних, духовних і соціальних умов життя, що забезпечують неухильний розвиток суспільного виробництва і людини як головної продуктивної сили [1]. На наш погляд, у даному випадку умовами життя можна вважати лише окремі (потреба мати необхідний освітній рівень, рівень зарплати), а в домашніх умовах – кімнатної температури то-що). Ф. Котлер стверджує, що потреби – це конкретні матеріальні об’єкти, послуги, дії [2]. Але ж матеріальні об’єкти та умови життя – поняття різнорідні.
За К. Марксом, потреба – це здатність до споживання, вона має форму бажання, наміру споживати ті чи інші матеріальні блага [3]. На нашу думку, потреба – це здатність до споживання, оскільки продукт ви-робництва має таку здатність. Крім того, як зазнача-лося, потреби не обмежуються тільки матеріальними благами, як не об-межуються вони й умовами життя. Не всі потреби забезпечують неу-хильний розвиток суспільного виробни-цтва і людини як головної про-дуктивної сили. Кожна дитина має свої потреби, але їх не можна віднести до тих, що забезпечують неухильний розвиток суспільного виробництва. Це ж стосується пенсіонера, військовослужбовця, лікаря.
Придбаваючи у магазині пожитки, продукти харчування чи й автомобіль, пересічна людина менш за все думає про те, як розвивати виробничі сили, а то й, взагалі, про це не думає. Кожний політик також менше думає про пожитки чи продукти харчування. Для нього важливими є інші проблеми. Для віруючої людини, а тим більше священика, такими є потреби, пов’язані з богослужінням. Тому тлумачення В.С. Марцина потреб як політизо-ваного явища – не правильне.
Отже, визначення потреб у працях К. Маркса, В.С. Марцина обмежені, оскільки вони все-таки політизовані. Такі визначення можуть розглядатися лише для умов висвітлення потреб з відповідних політичних позицій. Їх не слід показувати як загальні при тлумаченні сутності потреб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Потреби людини в життєвих цінностях і фактори впливу на них

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок