Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Аналіз фінансових результатів

Аналіз фінансових результатів

Назва:
Аналіз фінансових результатів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,06 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Аналіз фінансових результатів
План
1. Зміст, завдання, інформаційне забезпечення аналізу
2. Формування доходів, витрат і прибутків підприємства
3. Аналіз прибутку від виробництва продукції

Зміст, завдання, інформаційне забезпечення аналізу
Успішне функціонування будь-якого підприємства в ринкових умовах можливе лише за умови досягнення певних фінансових результатів, показниками яких є прибуток і рентабельність. Прибуток і рентабельність характеризують відповідно абсолютну і відносну ефективність діяльності підприємства.
Прибуток — це частина доходу, яка залишається після відрахування витрат, пов'язаних з одержанням доходу.
В ринкових умовах прибуток складає основу економічного розвитку підприємства. Ріст прибутку створює фінансову базу для розширеного відтворення, вирішення соціальних і матеріальних потреб трудового колективу. За рахунок прибутку виконується частина зобов'язань підприємства перед бюджетом, банками та іншими підприємствами і організаціями. За величиною прибутку визначається рівень віддачі авансованого капіталу і дохідність вкладень в активи підприємства.
Як відносний показник ефективності діяльності підприємства, рентабельність вимірює дохідність підприємства з різних позицій. В показниках рентабельності проявляється взаємозв'язок абсолютної величини економічного ефекту (прибутку) і обсягу засобів, які використовуються для його одержання (матеріальних, трудових та ін., коли мова йде про рентабельність продукції І витрат; і виробничих фондів, коли мова іде про рентабельність капіталу).
Важлива роль прибутку і рентабельності зобов'язує підвищувати конкретність аналізу, виявляти досягнення і недоліки у господарській діяльності, передусім у виробництві і реалізації продукції, вивчати не тільки взаємозв'язки прибутку і рентабельності з іншими показниками діяльності підприємства, але і конкретні прояви цих взаємозв'язків, щоб врешті-решт підвищити рівень прибутку і рентабельності.
Ступінь деталізації, кількість досліджуваних факторів залежить виключно від реальних потреб управління виробництвом.
Особливість аналізу прибутку і рентабельності полягає в тому, що він включає в себе вивчення факторів, які зв'язані з виробництвом, де прибуток створюється, і з обігом, де він реалізується.
Головними завданнями аналізу фінансових результатів е.—
оцінка виконання плану і динаміки з прибутку;—
оцінка впливу факторів на зміну прибутку,—
оцінка впливу факторів на зміну рентабельності;—
виявлення резервів зростання прибутку і рентабельності і розробка заходів для використання виявлених резервів.
Джерелами інформації для проведення аналізу фінансових результатів є форми бухгалтерської звітності № 1 "Баланс підприємства", №2 "Звіт про фінансові результати", дані рахунків бухгалтерської звітності, бізнес-план, фінансовий план, матеріали ревізій, аудиторських перевірок тощо.
Формування доходів, витрат і прибутків підприємства
Згідно з П(С) БОЗ "Звіт про фінансові результати": прибуток — сума, на яку доходи перевищують пов'язані з ними витрати; збитки — перевищення суми витрат над сумою доходів, для отримання яких здійснені ці витрати.
Таким чином для визначення фінансових результатів слід послідовно зіставляти доходи і витрати, які здійснені для отримання цих доходів від усіх видів діяльності.
Згідно з П(С) БОЗ узагальненим фінансовим показником, який характеризує діяльність підприємства, є сума прибутку від звичайної діяльності до оподаткування, аналог балансового прибутку до введення міжнародних стандартів.
Одержання загальної суми прибутку пов'язане з різними напрямами діяльності підприємства.
Основна діяльність — результатом якої є прибуток від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг). Прибуток від реалізації отримують шляхом віднімання від чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) витрат, що включаються в повну собівартість реалізованої продукції.
Інвестиційна діяльність — пов'язана з реалізацією матеріальних і нематеріальних цінностей, послуг, зв'язаних передусім з основним капіталом — купівля і продаж основних фондів і нематеріальних активів, продаж і купівля цінних паперів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аналіз фінансових результатів

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок