Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна інформатика. Організаційно-технологічні принципи побудови мережі Internet

Економічна інформатика. Організаційно-технологічні принципи побудови мережі Internet

Назва:
Економічна інформатика. Організаційно-технологічні принципи побудови мережі Internet
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,99 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Економічна інформатика. Організаційно-технологічні принципи побудови мережі Internet
Розглядаючи Internet з позицій суто технічних або організаційно-технологічних, неможливо дати точне визначення ні самої мережі, ні ступеня її впливу на сучасний світ. Мережа Internet сьогодні - це швидше соціальне явище. Вона перестала бути просто комп'ютерною мережею, формуючи не тільки абсолютно нові технології інформаційного обміну, але і принципово нові види бізнесу, освіти, методів пізнання навколишнього світу, формування світогляду. До соціальних аспектів розвитку Internet варто ще повернутися, оскільки, на наш погляд, саме вони складають на сьогодні найбільший інтерес з погляду використання сучасних інформаційних технологій як у повсякденній діяльності людини, так і при побудові передових інформаційних систем управління різними соціально-економічними процесами в суспільстві.
Але перш ніж розглядати питання впливу Internet на сучасний світ, необхідно коротко зупинитися на питаннях програмно-технічного забезпечення функціонування даної мережі.
У зв'язку з тим, що Internet є, мабуть, найбільшою комп'ютерною мережею у світі, яка об'єднує безліч інших мереж, то апаратне забезпечення Internet - це передусім мережі і комп'ютери, які її складають. У даному контексті Internet нічим не відрізняється від інших обчислювальних мереж. Тому головна технічна особливість Internet полягає не в апаратному забезпеченні, а в способах логічного і програмного об'єднання розрізнених інформаційних і обчислювальних ресурсів в єдине ціле.
Комп'ютери, об'єднані в рамках мережі Internet, працюють під управлінням найрізноманітніших операційних систем, тому для їх об'єднання необхідний універсальний засіб, який дозволив би налагодити стійку інформаційну взаємодію між різними комп'ютерними системами без необхідності вносити серйозні зміни і доповнення безпосередньо в операційні системи. Таким універсальним засобом спілкування різних комп'ютерних систем і мереж став протокол передачі даних TCP/IP (Transmission Control Protocol over Internet Protocol) - Протокол управління передачею над протоколом Internet. Протокол TCP/IP є загальним протоколом обміну інформацією для всіх систем, мереж і комп'ютерів в Internet, який являє собою особливий програмний продукт, що дозволяє налагодити систему обміну інформацією в Internet. Основними перевагами даного протоколу передачі інформації є його простота та універсальність, що дозволила йому стати стандартом для побудови елементів мережі Internet. За допомогою даного протоколу можливе вирішення таких завдань:
забезпечення гарантованого проходження інформації через всі елементи мережі Internet без втрати даних;
запобігання несанкціонованому перекрученню або знищенню інформації під час її проходження по мережі;
забезпечення гарантованого обміну інформацією між двома користувачами, незалежно від завантаження каналів передачі інформації.
Найбільш важливі складові протоколу TCP/IP, що дозволяють вирішити поставлені перед ним завдання, передбачають:
визначення способу передачі даних за допомогою апаратного забезпечення Internet;
унікальну ідентифікацію кожного кінцевого користувача в Internet;
систему дискретного подання інформації, що передається по мережі Internet.
Отже, протокол TCP/IP - це об'єднання двох стандартів: TCP і IP. Обидва ці стандарти відіграють свою, специфічну роль у процесі передачі даних. Стандарт IP визначає низькорівневий метод передачі інформації від одного користувача мережі до іншого. У свою чергу, стандарт TCP подає високорівневий спосіб визначення наявності, коректності і достовірності інформації, що передається.
Мережний рівень протоколу TCP/IP виконує своєрідні диспетчерські функції при передачі пакетів даних у мережі. Мережний рівень користується можливостями протоколу Internet (Internet Protocol) - IP. Модуль IP виконує основну частину роботи мережного рівня, відповідаючи за обробку деяких нестандартних мережних ситуацій, таких, як виникнення помилок або поширення групових мережних повідомлень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економічна інформатика. Організаційно-технологічні принципи побудови мережі Internet

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок