Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості застосування адміністративних важелів коригування митної вартості

Особливості застосування адміністративних важелів коригування митної вартості

Назва:
Особливості застосування адміністративних важелів коригування митної вартості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,08 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Особливості застосування адміністративних важелів коригування митної вартості
Коригування митної вартості шляхом адміністративного регулювання ціни при здійсненні експортно-імпортних операцій є одним із найбільш поширених способів впливу держави при контролі зовнішньоторговельних угод. Особливого поширення даний інструментарій митного регулювання зовнішньоекономічної діяльності набув у країнах з перехідною економікою, що пов'язано з тим, що, з одного боку, це досить простий з точки зору адміністрування спосіб контролю за експортом чи імпортом товарів і досить ефективний, оскільки не потребує значних витрат для створення додаткових державних структур, тому що основне функціональне завдання з контролю виконують митні органи — з іншого.
Найбільш поширеними способами коригування митної вартості є функціонування системи індикативних і мінімальних цін. Індикативні ціни застосовуються з метою контролю експорту, а мінімальні регулюють насамперед імпорт товарів.
Під індикативними розуміють ціни на товари, які відповідають цінам, що склалися чи складаються на відповідний товар на ринку експорту або імпорту на момент здійснення експортної операції з урахуванням умов поставки та умов здійснення розрахунків.
На нашу думку, слід акцентувати увагу на двозначності визначення індикативних цін. З одного боку, завищення ціни товару, що неминуче при застосуванні індикативних цін на експорт, знижує попит на даний товар на зовнішньому ринку. З іншого — значне заниження вартості експортованого товару зумовлює його продаж за демпінговими цінами, що призводить до збитків. Тому точність визначення індикативних цін при експорті товарів набуває значної вагомості і потребує наукового обґрунтування.
Загальна схема етапності алгоритму визначення індикативних цін має такий вигляд:
1. Підбирається конкурентоспроможний на світовому ринку аналог, що за своїми функціями є найближчим до предмета експорту.
2. Експертним методом розробляється номенклатура основних техніко-економічних характеристик товару, яка в сукупності складає якість продукції:
3. для кожного параметра експортної продукції і товару-аналога заповнюється таблиця числових значень параметрів.
4. Встановлюються коефіцієнти вагомості для кожного параметра за галузевими таблицями якості продукції.
5. Розраховується комплексний показник якості експортної продукції за формулою:
За базову ціну товару-аналога беруть його фактичну ціну продажу в конкретній країні, куди намагається країна експортувати національну продукцію.
7. Встановлюється розмір контрактної ціни експортної продукції з орієнтацією на індикативну за формулою:
Цк = Це - Це * (0,05 + 0,03). (6.4)
Як правило, контрактну ціну експортної продукції підприємство-виробник занижує на 3—5 % відносно розрахункової індикативної. У разі проведення бартерних операцій для визначення еквівалента обміну за основу беруться індикативні ціни товарів.
Якщо проаналізувати еволюцію застосування індикативних цін, то можна виділити два етапи.
Перший етап — з травня 1993 р. до листопада 1994 р. — мав винятково інформаційно-запобіжний характер, головна мета якого полягала в наданні можливості українським експортерам отримати первинну цінову інформацію. Міністерство зовнішньоекономічних зв'язків України опрацьовувало та опубліковувало в засобах масової інформації перелік індикативних цін на товари, що експортувалися з України. Підготовка цієї інформації базувалася на досвіді контрактної практики, накопиченої в міністерстві, вивченні та аналізі закордонних та вітчизняних джерел інформації про стан кон'юнктури світових товарних ринків. Даний перелік не мав ніякої правової бази для обов'язкового використання на практиці.
Другий етап — з листопаду 1994 р. до теперішнього часу. З метою упорядкування ціноутворення при здійсненні експортно-імпортних операцій суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, збільшення валютних надходжень від експорту, зменшення валютних витрат при імпорті товарів, запобігання демпінгу Указом Президента України за № 691 було затверджено "Положення про індикативні ціни при здійсненні суб'єктами ЗЕД України експортно-імпортних операцій", яким було визначено порядок опрацювання, використання та опублікування переліку індикативних цін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості застосування адміністративних важелів коригування митної вартості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок