Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фінансова і бюджетна системи та їх структура

Фінансова і бюджетна системи та їх структура

Назва:
Фінансова і бюджетна системи та їх структура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,97 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Фінансова і бюджетна системи та їх структура
План
1. Фінанси і фінансова система. 
2. Державні бюджети та бюджетні системи. 
3. Державні доходи. 
4. Література
Фінанси і фінансова система.
У процесі розвитку економічної, зокрема фінансової, науки зміст категорії "фінанси" постійно уточнюється і трактується по-різному. Так, у "Фінансовому словнику" фінанси розглядаються як "сукупність економічних відносин, що виникають у процесі формування та використання централізованих і децентралізованих грошових фондів"; у "Великому економічному словнику" як "...економічні відносини в процесі створення і використання фондів грошових засобів"; у "Сучасному економічному словнику" як "...грошові засоби, фінансові ресурси, що розглядаються у їх створенні і русі, розподілі і перерозподілі, використанні, так і економічні відносини, зумовлені взаємними розрахунками між господарюючими суб'єктами, рухом грошових засобів, грошовим обігом, використанням грошей". Український вчений В. Опарін характеризує фінанси як "сукупність грошових відносин, пов'язаних з формуванням, мобілізацією і розміщенням фінансових ресурсів та обміном, розподілом і перерозподілом вартості створеного на основі їх використання валового внутрішнього продукту, а за певних умов — і національного багатства". Усі дефініції мають спільні недоліки:—
відсутність визначення категорії в контексті відносин економічної власності;—
відношення фінансів або лише до сфери розподілу, або до всіх сфер суспільного відтворення;—
різне трактування сукупності економічних відносин.
У більшості із визначень не названі суб'єкти фінансів, а названі окреслені нечітко. Оскільки фінансів техніко-економічні відносини стосуються лише частково, цю категорію доцільніше визначати передусім через призму економічної власності.
Фінанси (франц. finance — платити) — сукупність відносин економічної власності між фізичними і юридичними особами з приводу формування фінансових ресурсів у сфері обміну та розподілу і їх використання у всіх сферах і галузях суспільного виробництва.
З одного боку, вони виражають відносини привласнення частини необхідного та додаткового прибутку, що виникають між державою, суб'єктами підприємницької діяльності і громадянами, з іншого — це грошові фонди, які опосередковують рух матеріальних, інформаційних, людських та інших ресурсів.
Основними суб'єктами фінансової системи в межах окремої країни є державні фінанси, фінанси суб'єктів господарювання (підприємств, фірм, компаній) і фінанси домогосподарств. З урахуванням фінансових зв'язків країни з іншими країнами та міжнародними фінансово-кредитними організаціями виокремлюють і міжнародні фінанси.
Державні фінанси є системою відносин економічної власності між державою, з одного боку, та суб'єктами господарювання, домогосподарствами — з іншого, з приводу акумулювання фінансових ресурсів у держави і їх використання для виконання нею соціально-економічних та інших функцій.
Фінанси суб'єктів господарювання є сукупністю фінансових ресурсів, необхідних для здійснення процесу відтворення (тобто виробництва, обміну, розподілу і споживання) на підприємстві та відносин економічної власності, які виникають і розвиваються при цьому.
Фінанси домогосподарств — це грошові ресурси, що формуються у громадян країни з доходів, отриманих від трудової та індивідуальної діяльності і спрямовуються на відтворення робочої сили і примноження їх власності.
Міжнародні фінанси — відносини економічної власності між державою і національними суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, з одного боку, та міжнародними організаціями (в тому числі фінансово-кредитними) та іншими державами — з іншого, з приводу виплати обов'язкових платежів, а також функціонуванням і розвитком валютного ринку.
Сутність фінансів повніше розкривають виконувані ними функції:
1) нагромадження необхідної кількості фінансових фондів (у тому числі капіталу) для здійснення процесу розширеного відтворення продуктивних сил і насамперед основної продуктивної сили (людини-працівника);
2) регулювання державою за допомогою фінансів розвитку економічної системи, зокрема технологічного способу виробництва та відповідних відносин власності;
3) розподіл значної частки національного доходу через державний бюджет з метою виконання різноманітних функцій держави (економічної, соціальної, оборонної та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Фінансова і бюджетна системи та їх структура

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок