Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Державне регулювання доходів та заробітної плати

Державне регулювання доходів та заробітної плати

Назва:
Державне регулювання доходів та заробітної плати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,21 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Державне регулювання доходів та заробітної плати


План
Економічні та організаційні засади оплати праці в державному секторі економіки
Система договірного регулювання оплати праці
Прогнозування та державне регулювання доходів населення


1. ЕКОНОМІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ОПЛАТИ ПРАЦІ В ДЕРЖАВНОМУСЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ
Треба знати, що в умовах ринкової економіки основним джерелом доходів найманих працівників (на їхню частку припадає майже 90зайнятого працездатного населення) є і залишатиметься заробітна плата.
У науковій економічній літературі можна зустріти кілька визначень заробітної плати. Найпростішим, на наш погляд, є визначення заробітної плати як частки суспільного продукту (національного доходу), що виражена в грошовій формі, яку підприємства, підприємці, організації, установи сплачують своїм працівникам за виконану роботу чи надані послуги.
Заробітна плата як категорія ринкової економіки, по-перше, узгоджує інтереси виробництва з зацікавленістю працюючих в результатах праці по-друге, стимулює продуктивність праці по-третє, спонукає підвищення кваліфікації працюючих по-четверте, вказує на необхідність поліпшення умов праці по-п’яте, забезпечує обсяг необхідних життєвих благ, які працівник має отримати в обмін на свою працю.
Розміри заробітної плати найманих працівників визначаються результатами їх праці, наслідками діяльності підприємства чи установи.
Студенти мають знати, що заробітна плата складається з двох елементів — основної та додаткової. Основна заробітна плата залежить від результатів праці робітника і визначається тарифними ставками, відрядними розцінками, передбаченими системою оплати праці, посадовими окладами, а також надбавками і доплатами. Додаткова оплата праці залежить від результатів діяльності підприємства і включає деякі види премій, винагороди, інші заохочувальні та пільгові виплати, встановлені чинним законодавством.
Економічні, правові та організаційні засади оплати праці визначаються Кодексом законів про працю України (основний законодавчий акт); Декретом Кабінету Міністрів від 31.12.92 р. «Про оплату праці».
У сучасних умовах держава визначає економічні, правові та організаційні засади оплати праці за такими напрямами
1. Встановлення мінімальної заробітної плати та мінімальної ставки доплат. Мінімальна заробітна плата регулюється з урахуванням рівня економічного розвитку країни, продуктивності праці, середньої заробітної плати та вартісної величини мінімального споживчого бюджету.
2. Визначення державних норм і гарантій в оплаті праці. Державою встановлені такі норми оплати праці за роботу в надурочний час у святкові та вихідні дні у нічний час за час простою, який має місце не з вини робітника при виготовленні продукції, що виявилась браком не з вини робітника за роботу працівників, молодших 18 років при скороченні тривалості їх щоденної роботи тощо.
3. Встановлення єдиних тарифів умов оплати праці робітників і службовців за загальними професіями та посадами. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 2 лютого 1993 р.  «Про єдині тарифні умови оплати праці робітників і службовців за загальними (наскрізними) професіями та посадами».
4. Зміни частки тарифів у заробітній платі працівників виробничих галузей народного господарства у зв’язку із ситуацією в економіці, що склалася.
5. Регулювання міжгалузевих співвідношень у розмірах оплати праці працівників державних підприємств. З метою такого регулювання була видана Постанова Кабінету Міністрів «Про міжгалузеві співвідношення в оплаті праці працівників державних підприємств, установ і організацій».
6. Встановлення розмірів посадових окладів і премій керівників державних підприємств, організацій і об’єднань. Згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 26 січня 1993 р.  установлено, що розміри посадових окладів керівників державних підприємств і організацій встановлюються залежно від обсягів реалізації продукції (робіт, послуг) у натуральному або грошовому вираженні для підприємств і організацій із значним асортиментом продукції чи багатогалузевим характером виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Державне регулювання доходів та заробітної плати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок