Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Оцінка проектів за обмежених інвестиційних можливостей

Оцінка проектів за обмежених інвестиційних можливостей

Назва:
Оцінка проектів за обмежених інвестиційних можливостей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,30 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
На тему:
Оцінка проектів за обмежених інвестиційних можливостей


У перших підрозділах зазначалося, як за певних обмежуючих припущень збільшується багатство акціонерів, якщо фірма приймає інвестиційні пропозиції, котрі мають позитивну чисту теперішню вартість. Альтернативне тлумачення правила чистої теперішньої вартості може бути таким: приймаються проекти, які пропонують норму дохідності, що перевищує альтернативну вартість капіталу (дохідність, яку можуть отримати акціонери, інвестуючи деінде за такого самого рівня ризику).
У цьому підрозділі розглядається випадок, коли підприємство обмежене в прийнятті всіх запропонованих інвестиційних проектів з позитивною чистою теперішньою вартістю.
На практиці окремі інвестиційні проекти не можуть бути прийняті або відкинуті навіть за правилом чистої теперішньої вартос-ті, оскільки залишається нерозв’язаною проблема формування цілісного пакету інвестиційних проектів, який має найвищу сукупну чисту теперішню вартість для акціонерів.
На недосконалих ринках вирішення проблеми бюджетування капіталу може включати розміщення обмеженої кількості ресурсів між конкурентними економічно бажаними проектами, які всі разом реалізувати неможливо. Термін «раціонування капіталу», як він зазвичай трактується, має відношення як до некапітальних, так і до капітальних обмежень. Наприклад, ресурсним обмеженням можуть бути наявність кваліфікованої робочої сили, управлінський час, потреба в оборотному капіталі тощо. Інвестиційні обмеження можуть виникнути навіть унаслідок наполягання на тому, щоб вище керівництво оцінювало й затверджувало всі капітальні проекти, створюючи таким способом портфель невикористаних інвестиційних проектів.
Раціонування може виникнути (1) у зв’язку з тим, що підприємство не може отримати капітал за ринковою ставкою дохідності або ж (2) унаслідок внутрішніх фінансових обмежень, установлених керівництвом. Обмеження, установлені зовні, вважаються жорсткими, а встановлені в самій організації — м’якими. Відповідь на запитання стосовно того, до якої міри вони діють на підприємствах Великобританії, наводиться в доповіді Вільсона Wilson (1980) Report of the Committee to Review the Functioning of Financial Institutions, HMSO.. Одним із висновків було те, що не існувало свідчень стосовно наявності загальної нестачі фінансування в промисловості за переважними процентними ставками й рівнями попиту.
Пізніше дослідження показало, що:
Проблема низького рівня інвестування виникає загалом не від нестачі коштів (недостатнього фінансування), а від невідповід-ності попиту на кошти.
Обмеження по капіталу, там де вони існують, установлюються у першу чергу під дією внутрішніх факторів, а не під впливом зовнішніх факторів ринку капіталу.
Капітальні обмеженні гостріше відчуваються на порівняно невеликих підприємствах з невисокою прибутковістю і значним ризиком Pike, R. H. (1983) "The capital budgeting behavior and corporate characteristics of capital-constrained firms", Journal of Business Finance and Accounting, Winter..
Інформацію по Великобританії щодо перших двох висновків узагальнено в табл. 1.3.
Таблиця 1.3
ОБМЕЖЕННЯ ЩОДО ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОГРАМ ПІДПРИЄМСТВ, ЯКІ Є «ДУЖЕ ВАЖЛИВИМИ» (%)
Нестача прибуткових інвестиційних можливостей | 19,8
Загальна економічна невизначеність | 18,7
Небажання збільшувати рівень заборгованості | 19,0
Нестача наявного капіталу | 8,7
Нестача підготовлених менеджерів для реалізації інвестиційних можливостей | 7,4
Загальна кількість фірм — 126
Нестача прибуткових проектів і загальна економічна невизначеність за прийняття рішень залишаються основними чинниками, що спричиняють низький рівень інвестування. М’яке раціонування (частково виражене в небажанні підвищувати рівень заборгованос-ті) також є важливим обмеженням, але жорстке раціонування (нестача капіталу) не розглядається як особливо важливе обмеження.
Керівництво підприємства вимушене встановлювати такі обмеження по капіталу, які з певних причин можуть призвести до принесення в жертву проектів, що створюють багатство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оцінка проектів за обмежених інвестиційних можливостей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок