Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Державне управління реструктуризацією економіки

Державне управління реструктуризацією економіки

Назва:
Державне управління реструктуризацією економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,09 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Державне управління реструктуризацією економіки


Дослідження процесів, які відбувалися у сфері державного управління економікою Радянського Союзу показують, що сама проблема державного управління є комплексною і складається із двох взаємопов’язаних проблем – оптимальність державного втручання у економічний розвиток держави, забезпечення балансу загальнодержавних та місцевих інтересів: інтересів окремих територій і держави в цілому. Останнє частково відобразилося у існуванні двох підходів до управління – територіального та
галузевого.
Спроба теоретичного обґрунтування підходу до сполучення місцевих та загальнодержавних інтересів була зроблена введенням дефініції “територіальна організація влади” [59]. Територіальна організація влади визначається як складова устрою держави. Її можливо сприймати з точки зору першоджерела – носія влади на усій території держави – народу, з точки зору конституційного устрою, власне територіальної побудови владної організації, виходячи з конституційних приписів та існуючого адміністративно-територіального поділу.
З нашої точки зору, територіальний підхід до державного управління можливо визначити як складову територіальної організації влади, що визначає засади побудову системи органів державного управління та механізм конституційно-правного функціонування. Галузевий підхід до державного управління можливо визначити як ще одну складову територіальної організації влади, причому органи державного управління побудовані на засадах галузевого принципу з превалюванням галузевих, а не територіальних інтересів.
Співвідношення територіального та галузевого підходів до державного управління, а, звідси, засади дії органів державного управління регіональним розвитком та органів, що управляють розвитком галузей (міністерства, відомства) залежить від багатьох чинників: форми конституційної структури держави, форми правління, від процесів реорганізації державної влади, політичної кон’юнктури, орієнтирів у перерозподілі власності, стану товарно-грошових відносин, ситуації на ринку. Світовий досвід наводить, що існує прямий вплив унітарної або федеративної конституційної структури на особливості співвідносин галузевого та територіального підходів, на статус органів державного управління регіональним розвитком, на їх державно-владний або суспільно-владний характер. “Радянсько-монопартійна”, парламентська, президентська або змішана форми правління визначають структуру побудови органів державного управління регіональним розвитком, а також розвитком галузей – організацію державного управління.
За умов політичного та економічного реформування в Україні організація державного управління змінюється, трансформується – на територіальному рівні фактично зберігається радянська із жорсткою ієрархійною підлеглістю та пануванням адміністрування, а на центральному рівні йде боротьба за перерозподіл влади і тому система організації державного управління постійно змінюється залежно від поточних політичних пріоритетів.
Можливо виділити декілька етапів зміни системи організації державного управління в Україні і, звідси, – характеру співвідношення галузевого та територіального підходів до організації.
На першому етапі, коли відбувалася руйнація партійного апарату при радянській формі організації державного управління, зберігалась жорстка управлінська вертикаль з пріоритетом інтересів центральних органів державного управління та галузевого підходу.
Другий етап ознаменувався проголошенням суверенітету, запровадженням політичної демократії. На цьому етапі запроваджуються інститути місцевого самоврядування із дійсно самоврядними повноваженнями, але обмеженим механізмом їх реалізації, виникають нові територіальні утворення.
На третьому етапі, за умов проголошення та утвердження незалежності України, відбувається розбудова державного механізму. Державний апарат переорієнтується на створення механізму обслуговування загальнодержавних та місцевих потреб шляхом розмежування повноважень між законодавчою та виконавчою гілками влади, спробами надання самостійності органам державного управління на регіональному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Державне управління реструктуризацією економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок