Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Заробітна плата як фактор стимулювання розвитку національного виробництва

Заробітна плата як фактор стимулювання розвитку національного виробництва

Назва:
Заробітна плата як фактор стимулювання розвитку національного виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,03 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Заробітна плата як фактор стимулювання розвитку національного виробництва


Заробітна плата як соціально-економічна категорія,  з одного боку, є основним джерелом грошових доходів працівників,  тому її величина значною мірою характеризує рівень добробуту всіх членів суспільства. З іншого боку, її правильна організація заінтересовує працівників підвищувати ефективність виробництва, а відтак безпосередньо впливає на темпи й масштаби соціально-економічного розвитку країни.
В законі України «Про оплату праці» зазначається, що заробітна плата - це  винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу [1].
Заробітна плата - це точка перетину інтересів багатьох: підприємства, працівника, податкової, фондів тощо. Кожна з цих сторін оцінює значення заробітної плати, як найважливіше. Тому, певною мірою, ефективність праці визначається  саме діючою системою заробітної плати. Під час визначення заробітної плати як ціни робочої сили необхідно враховувати єдину міру оплати праці, критерієм якої є реальна вартість життя працівника та його сім`ї. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов  виконання роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи, організації і максимальним розміром не обмежується. Рівень заробітної плати визначається, з одного боку, розвитком суспільного виробництва, а з іншого - ефективністю праці окремих працівників. Через систему заробітної плати суспільство здійснює мотивацію праці, контроль за мірою споживання матеріальних і духовних благ працівниками [3]. Заробітна плата є найбільш дійовим інструментом активізації людського актора і використання трудового потенціалу. При цьому, використання існуючого кваліфікаційного і творчого потенціалу працівників має повністю залежати від наукової обґрунтованості  і вибору методів ув'язки заробітної плати з кваліфікацією, змістом виконуваної роботи, результатами праці  й умовами, в яких вона здійснюється. На сьогоднішній день у нашій країні існує велика кількість невирішених питань і протиріч у сфері оплати праці.  Аналіз сучасної політики  і практики організації заробітної плати в Україні продемонструвала усьому світу проведену політику обмеження грошових доходів, орієнтації заробітної плати на прожитковий мінімум. В наступні роки курс на забезпечення заробітною платою функцій прожиткового мінімуму в механізм державного регулювання зберігається, що, безсумнівно, є однією з основних причин триваючої економічної кризи. 
Як свідчить зарубіжний досвід, кардинальні зрушення у технічному оснащенні виробництва, структурі праці та функціях працівників, упровадження нових форм організації праці привели до того, що головною метою економічної стратегії і системи матеріального стимулювання сучасних компаній  і фірм, стало досягнення не кількісних показників випуску продукції,  а якісних параметрів виробництва, таких як поліпшення використання устаткування, робочого часу, складу робочої сили, якості продукції, спрямованих на підвищення змістовності праці, поліпшенням умов. Це означає перехід від екстенсивних методів господарювання  до інтенсивних. Таким чином, підвищення ефективності виробництва, збільшення прибутку досягаються нині не шляхом збільшення обсягів виробництва із залученням додаткових ресурсів, а на основі ефективнішого використання всіх наявних ресурсів і всебічного зниження витрат виробництва [3].
Як важлива соціально-економічна категорія заробітна плата в ринковій економіці має виконувати такі функції: 1) відтворювальну - як джерела відтворення робочої сили і засобу залучення людей до праці; 2) стимулюючу - встановлення залежності рівня заробітної плати від кількості, якості і результатів праці; 3) регулюючу - як засіб розподілу і перерозподілу кадрів по регіонам країни, галузях економіки з урахуванням ринкової кон'юнктури; 4) соціальну - забезпечення соціальної справедливості, однакової винагороди за однакову працю; 5) облікову -  як грошовий вираз за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці за тарифними ставками, відрядними розцінками та посадовими окладами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Заробітна плата як фактор стимулювання розвитку національного виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок