Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Наукові пенсії: порядок призначення

Наукові пенсії: порядок призначення

Назва:
Наукові пенсії: порядок призначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,99 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Відповідно до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», пенсії науковим працівникам призначають у разі досягнення пенсійного віку за наявності необхідного загального стажу роботи, в тому числі науковим працівником: чоловікам — за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі наукової — не менше 20 років; жінкам — за наявності загального стажу 20 років, у тому числі наукової роботи — 15 років.

До наукового стажу зараховується час роботи на посадах наукових працівників, незалежно від наявності наукового ступеня або вченого звання, та на посадах, які до них прирівнюються. Перелік посад наукових працівників державних підприємств, установ, організацій затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2001 р. # 1571.

За постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2001 р. # 1570 «Про реалізацію частини другої статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», час роботи керівників і фахівців на державних підприємствах, виробничих об’єднаннях, закладах охорони здоров’я, в інших установах, організаціях, які не мають наукових підрозділів, з дати присудження наукового ступеня або присвоєння вченого звання прирівнюється до посад наукових працівників і зараховується до наукового стажу, якщо вони працювали за спеціальністю відповідно до галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, або займалися науково-організаційною діяльністю. Наприклад, працюючи на посаді лікаря хірургічного відділення, за наявності наукового ступеня кандидата медичних наук і потрібного стажу, можна реалізувати право на призначення пенсії наукового працівника. Науковий стаж має бути підтверджено відповідними довідками.

Пенсія призначається у розмірі 80% від заробітної плати наукового працівника. За кожний повний рік роботи понад стаж пенсія збільшується на 1% середньомісячної заробітної плати, але не може бути більшою за 90%.

Після призначення пенсії громадянин може працювати за строковим трудовим договором (контрактом) на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності або займатися підприємницькою діяльністю, а також обіймати будь-яку посаду, що відповідає фаху працівника.

Пенсіонерам, які після призначення пенсії працювали за строковим трудовим договором (контрактом) на посадах наукових працівників на державних підприємствах, в установах, організаціях не менш як два роки і мали більш високий заробіток, ніж той, з якого було обчислено пенсію, встановлюється, за їх заявою, новий розмір пенсії, виходячи з більш високого заробітку за два роки підряд після призначення пенсії.

Право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» поширюється на осіб, які на момент звернення за призначенням пенсії працюють на будь-яких посадах на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та мають відповідний стаж наукової роботи. При виході на пенсію з посади наукового працівника особа отримує грошову допомогу в розмірі шести місячних посадових окладів з урахуванням надбавок і доплат, за наявності стажу наукової роботи не менше: для чоловіків — 12,5 років, для жінок — 10 років.

Пенсія науковому працівнику виплачується в повному розмірі, незалежно від його доходів після виходу на пенсію.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Наукові пенсії: порядок призначення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок