Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Виробництво електроламп в Україні. Перспективи і проблеми

Виробництво електроламп в Україні. Перспективи і проблеми

Назва:
Виробництво електроламп в Україні. Перспективи і проблеми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,09 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Раніше засоби освітлення існували для того, щоб не було темно. Нині все інакше: разом з розумінням того, що дешеві лампочки споживають силу енергії і горять не довше стеаринової свічки, приходить усвідомлення ролі освітлення як елементу реклами, дизайну та мерчандайзингу. Навіть з відповідним спектром освітлена ковбаса починає виглядати удвічі дорожчою. На ринку засобів освітлення стрімкі зрушення і безліч інновацій. Чимраз яскравіше сяють електричними вогнями вітчизняні офіси й заводи, вулиці й парки.

Оператори ринку відзначають пожвавлення на всіх напрямах ринку ламп і світлотехніки. Деякі сегменти ринку, наприклад, зовнішнє освітлення, взагалі неначе прокидаються після багаторічного застою. Однак, купуючи більше ламп і світильників, кінцевий споживач водночас стає ощадливішим і дедалі частіше підраховує не лише початкові, а й загальні витрати на освітлення. Тому стали краще продаватися дорогі, але довговічні й економічні імпортні лампи, а також дешеві вітчизняні й есендешні світильники. Та й у цілому покупець домігся подешевшання освітлювальної техніки за рахунок того, що посередники знизили рівень націнок.

Одночасно зі зростанням обсягів продажу електроламп відбувається перерозподіл ринку на користь сучасніших з технологічного погляду типів, а також на користь продукції відомих західних брендів. Утім, єдиний вцілілий вітчизняний виробник готується відвоювати український ринок.

За даними провідних операторів вітчизняного ринку, щороку в Україні продається ламп приблизно на $35—40 млн. Нині простежується чітка тенденція до його зростання, що в останні кілька років становить у середньому 30%. З усього розмаїття видів ламп (розжарювання, люмінесцентні, галогенні й металогалогенні, ртутні, натрієві, ксенонові трубчасті, компакт-люмінісцентні економічні, спеціальні) найшвидше зростає попит на ощадливіші у споживанні електроенергії і довговічніші. Наприклад, реалізація люмінесцентних ламп щороку зростає в 1,5—2 рази.

Економічність лампи для вітчизняного покупця починає відігравати ще більшу роль, ніж її початкова ціна. До цього споживача підштовхують прості розрахунки. От взяти наприклад «рідну» лампу розжарювання за 50 копійок і компактну економічну газорозрядну лампу Philips PLE/T, що коштує аж 35 грн. Обидві лампи дають приблизно однаковий світловий потік — близько 1200 люменів. Водночас споживана потужність вітчизняної лампи 100 Вт а лампи Philips — 20 Вт, що дає 5-разову економію електроенергії. Якщо ж взяти до уваги терміни служби — 1000 годин у лампочки радянського зразка і 12000 годин у Philips PLE/T, то нескладні арифметичні розрахунки показують, що остання ефективніша в 4,5 разу. А Philips виробляє ще й натрієві лампи для вуличного освітлення, що мають ресурс 32000 годин, тобто служать 7—8 років.

Конкретний термін окупності лампи залежить від місця використання. Практика показує, що якщо лампа горить більше 12 годин на добу, то вона окуповується протягом 6—12 міс. Тому найбільший ефект дає застосування такої лампи в офісах, лікарнях, магазинах, метрополітені та на промислових підприємствах.

Відповідно до того, як радянський підхід до вибору освітлювальної техніки (мінімум початкових капіталовкладень) змінюється ринковим (оцінка економічності протягом усього терміну експлуатації виробу), змінюється сама структура лампового ринку. Ще кілька років тому в Україні домінувала вітчизняна продукція. Два заводи (у Львові й у Полтаві) контролювали приблизно три чверті ринку. Проте торік полтавський завод, що виготовляв люмінесцентні, ртутні, натрієві і деякі інші типи ламп, після низки приватизаційних перипетій зупинився остаточно, і нині єдиний вітчизняний виробник — львівський завод «Іскра» — випускає тільки лампи розжарювання.

Як і слід було очікувати, у пролам, що утворився, увірвався імпорт. Звільнені сегменти зайняли російські виробники і всесвітньо відомі бренди — Philips, Osram, General Electric, Tungsram, Gewiss, і міцно зайняли провідні позиції. За оцінками трейдерів, на продукцію останніх припадає 60—70% імпорту. Провідниками високотехнологічної продукції на український ринок є фірми I-TEC, «Елопро», «Югконтракт». Проте в останні роки на ринок починають пробиватися й інші, менш відомі марки, зокрема китайські.

Російські заводи завойовують покупців низькою ціною, а провідні світові виробники — якістю продукції, широтою асортименту, сервісом і гарантіями. Наприклад, компанія I-TEC, що пропонує продукцію Philips, зобов’язується замінити продукцію, якщо продана нею лампа не виробила призначений ресурс. Іноземним виробникам допомагає завойовувати український ринок і регулярне зниження цін на імпортну продукцію. Це змушує торгiвців працювати з дедалі нижчою рентабельністю, проте завдяки збільшенню оборотів їхній добробут не погіршується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Виробництво електроламп в Україні. Перспективи і проблеми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок