Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Передінвестиційні дослідження

Передінвестиційні дослідження

Назва:
Передінвестиційні дослідження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,34 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
1. Передінвестиційні дослідження починаються з опрацювання інформаційної стратегії суб'єкта господарювання. Інформаційна стратегія передує стану попередньої розробки інвестиційного проекту. Інвестор керується цією стратегією на всіх етапах життєвого циклу інвестиційного проекту, який складається з передінвестиційної фази, фази інвестування і фази експлуатації виробництва.

Інвестиційна стратегія визначає можливості поліпшення роз-в господарювання суб'єкта за допомогою інвестицій, тобто окреслює напрямки інвестування з метою одержання прибутків і збільшення власних активів.

Згідно з обраною стратегією інвестор оцінює альтернативні інформаційні проекти, проводить їх ТЕО, вибирає найперспективніші, і формує відповідні інвестиційні портфелі.

Така стратегія звичайно називається активною, оскільки спрямовується на максимальний прибуток. Противагою активній стратегії є пасивна, при якій інвестор прагне забезпечити за рахунок інвестицій непогіршення показників своєї господарської діяльності.

Залежно від типу інвестора: фінансово-кредитна установа чи підприємство визначаються форми інвестування та пріоритетність цілей інвестиційної стратегії (рис.1).

Форма інвестування залежить від стадії життєвого циклу, на якій знаходиться підприємство.

Інвестиційна стратегія компанії передбачає в першу чергу запровадження реальних інвестиційних проектів і формування портфелів такого типу. Ця форма інвестування забезпечує підприємству швидкий розвиток та освоєння нових видів продукції і розширення ринку збуту.

Рисунок 1.

Пріоритетність цілей

інвестиційної стратегії та форми інвестування

Фінансові інвестиції здійснюються підприємством на високій стадії розвитку. Така компанія формує портфель цінних паперів. При фінансовій скруті цей портфель може використовуватись як фінансовий резерв.

Інвестиційна стратегія інвестора повинна бути спрямована на підтримку відповідних пропорцій між первинним і вторинним резервами активів у складі портфеля. Якщо вторинний резерв формується виключно для цілей підтримки ліквідності, то первинний резерв формується з метою підвищення доходності суб'єкта господарювання, але разом з тим він повинен виконувати роль своєрідного амортизатора при фінансових труднощах. Це означає, що за перших обставин негайно потрібно продавати активи первинного резерву при вичерпанні ресурсів вторинного резерву і втрачати при цьому майбутні доходи.

2. Найвідоміші методи оцінювання ефективності інвестицій можна розділити на три групи:

1) методи оцінки ефективності інвестицій за допомогою співвідношення грошових надходжень з в-ми. Ці методи на сьогодні є традиційні;

2) методи оцінки ефективності інвестицій за бухгалтерською звітністю;

3) методи оцінки ефективності інвестицій, що грунтуються на теорії вартості грошей.

За допомогою цих методів здійснюється інвестиційний аналіз проектів, тобто оцінюється і зіставляється інформаційна привабливість напрямків інвестування, окремих програм (проектів).

Залежно від виду оцінки ефективності застосовуються певні методи інвестиційного аналізу.

Традиційні методи базуються на обчисленні таких показників, як норма ефективності та період окупності інвестицій.

Норма ефективності обчислюється як відношення суми грошових надходжень в дійсній вартості до суми інвестованих коштів, спрямованих на реалізацію інвестиційного проекту. Якщо норма ефективності менша одиниці, то проект повинен бути відкинутий як такий, що не принесе додаткових доходів інвестору. В практичних розрахунках використовується річна норма ефективності.

НЕр=

де НЕр - річна норма ефективності;

ГНр - сер. річні грошові надходження;

ІК - загальна сума інвестованих коштів.

Період окупності інвестицій обчислюється як зворотний показник:

ПО =

ПО - період окупності інвестицій.

Діюча методика дозволяє обгрунтувати ефективність будь-якої інвестиційної програми шляхом вільного вибору аналогу для порівняння, використання коефіцієнта економічної ефективності у промисловості.

3. Розглянемо життєвий цикл реального інвестиційного проекту (рис.2).

Рисунок 2

Життєвий цикл інвестиційного проекту

Будь-який інвестиційний проект має 5 стадій життєвого циклу.

Перша стадія: передпроектні дослідження, проектування та освоєння інвестицій (народження проекту). Стадія дана характеризується великими в-ми власних коштів, можливо залучених та отриманих в борг. На цій стадії проект підлягає різноманітним ризикам. Прибуток відсутній.

Друга стадія: початок експлуатації проекту. На цій стадії інвестор відчуває великі потреби у банківських позичках чи венчурному капіталі. Звичайно він не сплачує дивідентів. Якщо прибуток присутній, то він реінвестується. Починають діяти ризики, пов'язані з конкуренцією ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Передінвестиційні дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок