Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Суб'єкти інвестиційної діяльності

Суб'єкти інвестиційної діяльності

Назва:
Суб'єкти інвестиційної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,77 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
1. Держава в ринковій економіці може виступати як в ролі інвестора, так і в ролі учасника інвестиційної діяльності. Держава здійснює прямий і непрямий вплив на інвестиційний процес.

Прямий вплив держави:

держава, як інвестор приймає на себе функції фінансування тих галузей виробництв, продукція яких має загальнонаціональний характер, і може виготовлятись тільки не державних правах (машинобудівництво, металургія).

Непрямий вплив держави: здійснюється через інвестиційні інститути по напрямку:

1. державного кредитування;

2. роздержавлення і приватизація;

3. податкове регулювання;

4. амортизаційна політика;

5. лізинг;

6. антимонопольні заходи;

7. стандартизація.

І. Національний банк України

1) грошово-кредитне регулювання: здійснюється за допомогою НБУ: за допомогою формування

а) кредитної експансії (так звані "дешеві гроші", обл. став.);

б) кредитна рестрикція (мета: зацікавлення інвестора в вкладенні довгострокових капіталовкладень, одержання довгострокових кредитів; збільшення облік. ставки).

2) купівля-продаж державних цінних паперів.

ІІ. Фонд державного майна: здійснюється політика реструктуризації і приватизації.

Функції:

1) розробка проектів державних програм приватизації і контроль за їх здійсненням.

2) заміна в процесі приватизації форм власності;

3) здійснення продажу майна загальної державної власності (продаж ліквідованих підприємств);

4) розробка нормативних актів по питаннях управління державним майном, здійснення його реалізації, здійснення аудитної перевірки ефективності використання майна.

ІІІ. Державний інноваційний фонд: мета: для фінансування матеріально-технічної підтримки заходів по забезпеченню розвитку і використання досягнень науки і техніки. Кошти фонду використовуються для фінансування галузевих та міжгалузевих науково-дослідних робіт за рахунок відрахування підприємствами 11% від фактичного обсягу реалізації продукції.

2. Основні типи виробничо-господарських товариств

1) акціонеорні товариства

2) товариства з обмеженою відповідальністю

3) товариства з додатковою відповідальністю

4) повне товариство

5) командитне товариство

6) холдінгові компанії

7) фінансово-промислові групи

8) лізингові компанії

1) Акціонерне товариство (АТ) - це товариство, яке має статутний фонд, поділений на окрему кількість акцій, рівну номінальній вартості, і несе відповідальність за зобов'язаннями тільки майном товариства. Акціонери несуть відповідальність з зобов'язаннями в межах акцій, що їм належать. Статистичний фонд акціонерного товариства повинен бути не менший суми, що дорівнює 1250 мінімальних зарплат.

2) Товариство з обмеженою відповідальністю (ТзОВ) - це товариство з статутним фондом сумою не менше 625 мінімальних зарплат, розділеним на частки, розмір яких визначається засновницькими документами. Учасники несуть відповідальність в межах своїх внесків. Частка статутного фонду учасника з часом може бути передана іншим учасникам, що є перевагою такого товариства. Ця частка виплачується також учасникові при виході з товариства, або його спадкоємцям.

3) Товариство з додатковою відповідальністю (ТзДВ) - має статутний фонд, поділений на частки, що належить учасникам, які відповідають за боргами товариства відповідно до своїх внесків у статутний фонд, а при нестачі цих сум - додатково майном, що належить їм в однаковому для всіх учасників кратному розмірі до їх внесків. Граничний розмір відповідальності передбачається в засновницьких документах. В іншому його діяльність аналогічна ТзОВ.

4) Повне товариство (ПТ) - це товариство, де всі учасники займають спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну відповідальність за зобов'язаннями товариства всім своїм майном. Члени не можуть вступати в інші товариства, крім АТ, від відповідає за боргами товариства незалежно від того, виникли вони до чи після його вступу в товариство.

5) Командитне товариство - включає поряд з одним або кількома членами, що несуть повну відповідальність, також одного або декількох вкладників, відповідальність яких обмежується сумою внеску у майні товариства. Перші несуть солідарну відповідальність за боргами товариства і здійснюють управління ним, другі вносять не більше 50%. В разі ліквідації внески вкладникам повертаються в першу чергу.

6) Холдінгова компанія - володіє контрольним пакетом акцій інших компаній (дочірніх підприємств). Це вид підприємницької діяльності, суть якої полягає в придбанні юридичними особами контрольних пакетів акцій різних компаній та здійснення контролю над такими юридичними особами, як пов'язані особи.

7) Фінансово-промислова група - це промислово-банківський і торгівельний концерн - велике угрупування підприємств, банків, юридичних осіб. Нема головної фірми, що спеціалізується на управлінні. Вони (групи) здійснюють спільні інвестиції і вкладають в найбільш перспективні галузі промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Суб'єкти інвестиційної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок