Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Неоінституціоналізм. Нова інституційна економічна теорія (НІЕТ)

Неоінституціоналізм. Нова інституційна економічна теорія (НІЕТ)

Назва:
Неоінституціоналізм. Нова інституційна економічна теорія (НІЕТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,99 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Неоінституціоналізм. Нова інституційна економічна теорія (НІЕТ)
До кінця 30-х років XX ст. основний економічний аналіз був спрямований на вивчення економіки в межах інституційної структури, що сприймалася як належне, що не варто пояснювати. Наприклад, існування організацій типу "фірм" сприймалося як очевидне. Зміни форм контрактів в економічній сфері також розглядалися як очевидний факт, а юридичні закони і положення — як привнесене ззовні правило для економічної діяльності.
У листопаді 1937 р. Р.-Г. Коуз заявив про нову наукову ідею, опублікувавши фундаментальну працю "Природа фірми". Вчений сформулював два питання, які рідко були об'єктами безпосереднього економічного аналізу і на які не було зрозумілої відповіді: чому економічні організації представлені саме фірмами і чому кожна фірма має свою певну величину. Він не скористався звичним методом — аналіз здатності ціни товару координуватися з використанням ресурсів для нього. Ця теорія не враховувала значну частину ресурсів, витрачених фірмою на адміністративну координацію дій з реалізації товару. Предметом досліджень Коуза було те, чому менеджери і робітники воліють працювати спільно, а не купувати і продавати працю один одного на ринку. Вчений з'ясував, що окрема праця потребує значно більших витрат на підготовку і виконання контрактів, зокрема на організаційне управління цими процесами. Коуз довів, що традиційна основна мікроекономічна теорія була неповною, тому що не враховувала ці витрати (вона охоплювала лише виробничі і транспортні).
Коуз Рональд-Гаррі народився в 1910 р. (м. Вілесден, Великобританія). Закінчив Лондонську школу економіки, викладав у різних британських університетах. У1951 p., отримавши докторський ступінь, прийняв запрошення Університету Баффало. Працював у Вірджинському, Чиказькому університетах і одночасно — головним редактором "Журналу економіки і права". У 1982 р. вийшов у відставку, але продовжував наукові дослідження.
Автор праць "Природа фірми" (1937), "Дискусія про граничні витрати" (1946), "Проблема соціальних витрат" (1960). Ці наукові дослідження є основою книги "Фірма, ринок і право", що у 1993 р. була опублікована російською мовою.
Член Американської та Британської академій наук, заслужений член Американської економічної асоціації, почесний професор Чиказького університету. Лауреат Нобелівської премії.
Учений запровадив нове поняття "трансакційні витрати" —- витрати на підготовку (збір інформації про ціни, про переваги споживачів і наміри конкурентів), початок і управління виконання контрактів, а також витрати на локальні заходи в межах фірми. Звичайно в неї вони менші, ніж при безпосередній торгівлі на ринку. Якщо б трансакційні витрати були нульовими, фірми не виникали б, товари розподілялися б на основі простих контрактів між суб'єктами.
За теорією вченого, саме вартість укладення і виконання контрактів та утримання організацій становить значну частину загальних ресурсів економіки. Коли такі організаційні витрати угод брати до уваги, стверджує він, тоді можна доступно пояснити існування фірм, різних корпоративних об'єднань, варіантів контрактів і навіть структуру фінансової системи. Об'єднуючи різні типи витрат на організаційну діяльність і менеджмент, Р.-Г. Коуз запропонував новий підхід до комплексного аналізу інституцій економічної системи та їх важливості.
Учений також продемонстрував, що об'єктивність аналізу може зрости, якщо здійснити його, оперуючи правами на використання товарів, а не самими товарами. Ці права (майнові) можуть охоплювати повну власність, різні види прав користувачів або обмежені права певними пунктами контрактів і внутрішніми правилами організацій. Р.-Г. Коуз дійшов висновку, що визначення майнових прав та їхній розподіл між людьми на основі закону, положень контрактів та інших правил безпосередньо впливають на економічні рішення та їх результат. Більше того, майнові права є основним компонентом в аналізі інституційної структури економіки. За теорією Коуза, фірма відзначається свободою прийняття рішень, що формуються певною групою контрактів без детальної регламентації зобов'язань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Неоінституціоналізм. Нова інституційна економічна теорія (НІЕТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок