Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості розвитку процесів диверсифікації діяльності будівельних підприємств харківської області

Особливості розвитку процесів диверсифікації діяльності будівельних підприємств харківської області

Назва:
Особливості розвитку процесів диверсифікації діяльності будівельних підприємств харківської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,20 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Особливості розвитку процесів диверсифікації діяльності будівельних підприємств харківської області


Забезпечення ефективної роботи будівельного комплексу регіону і можливостей застосування світового досвіду диверсифікації діяльності відповідно до будівельних підприємств України, виходячи з сформованих умов господарювання в сучасних умовах, залежить від багатьох факторів та має ряд особливостей.
Вузька спеціалізація будівельних підприємств у радянські часи в цілому відповідала державній політиці, яка була спрямована на спеціалізацію виробництва в цілому і чітко позначену спеціалізацію діяльності будь–якого підприємства. В умовах адміністративно–планового ведення господарства, це надавало можливостей розробки директивних планів і всебічного контролю держави за їх виконанням і, відповідно, за діяльності підприємства.
Безперечним є те, що питання про економічне зростання та стабільне фінансове становище у більшості будівельних підприємств пов’язане з розширенням сфери їх діяльності, тобто диверсифікацією їх діяльності. В Україні існує ряд розробок, які присвячені питанню розвитку процесів диверсифікації діяльності підприємств будівельної галузі 1, 2.
Розглянемо на прикладі Харківської області особливості процесів диверсифікації діяльності будівельного підприємства в залежності від регіону дії і постійного місця базування підприємства.
Розвиток споріднених напрямків діяльності без зміни регіону дії будівельного підприємства. дає можливість територіальній концентрації потужностей будівельного підприємства. Враховуючи що підприємство діє в рамках освоєного регіону, даний напрямок диверсифікації діяльності має як недоліки, так і переваги. Для розширення напрямків діяльності в рамках одного регіону можливе залучення нових неспоріднених сфер діяльності (неспоріднена диверсифікація).
За останні роки у Харківській обл. простежується зростання чисельності будівельних підприємств, які значно розширили сфери своєї діяльності. Розглянувши напрямки діяльності диверсифікованих підприємств Харківського регіону, слід відзначити, що більшість з них зберігають основні види діяльності, сформовані ще в рамках вузької спеціалізації. Більшість будівельних підприємств Харківської області, які належать до малих і середніх, в сучасних умовах діють за принципом неспорідненої диверсифікації. Найбільш розповсюджені напрямки діяльності, на додаток до основної, для таких підприємств: транспортні послуги, здача в оренду приміщень, інжинірингова діяльність. Але, аналізуючи види діяльності будівельних підприємств Харківщини, можливо виділити значну частину підприємств, які проводячи диверсифікацію своєї діяльності, не виходять за межі будівництва і надання будівельних послуг населенню. Для таких підприємств типовими, окрім основних видів діяльності, є надання проектних послуг, торгівля будівельними матеріалами, будівельним обладнанням і технікою, будівельний дизайн і оформлення приміщень, благоустрій територій. Сезонність при проведенні багатьох будівельних робіт і в цілому в будівельному виробництві, висуває на перший план такі напрямки діяльності при проведенні диверсифікації підприємства, які можуть заповнювати сезонні спади в діловій активності за основними видами діяльності, знижуючи тим самим фінансові ризики. Окрім вищезазначених критеріїв, необхідно враховувати те, що період перерозподілу ресурсів будівельного підприємства є досить тривалим.
Для багатьох будівельних підприємств Харківщини, як і в цілому по Україні, важким тягарем є значна кількість основних фондів, що мають великий фізичний і моральний знос. Значна кількість зношених основних фондів привела до скорочення виробничих потужностей підприємств. На думку автора, як спосіб виживання диверсифікація діяльності будівельних підприємств, що знаходяться в кризовому стані, не завжди ефективна, оскільки освоєння нових сфер діяльності і нових ринків потребують додаткових витрат.
Значна кількість будівельних підприємств Харківської області, що проводили розширення сфери діяльності, залишились саме в межах розглянутого напрямку диверсифікації – диверсифікації діяльності в межах освоєного регіону дії з вибором видів діяльності, що є спорідненими до основного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості розвитку процесів диверсифікації діяльності будівельних підприємств харківської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок