Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організація фінансів і кредитне забезпечення сільськогосподарських товаровиробників

Організація фінансів і кредитне забезпечення сільськогосподарських товаровиробників

Назва:
Організація фінансів і кредитне забезпечення сільськогосподарських товаровиробників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,74 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Організація фінансів і кредитне забезпечення сільськогосподарських товаровиробників
1. Організація фінансів аграрних формувань.
2. Особливості кредитного забезпечення с/г товаровиробників.
3. Державна підтримка і регулювання виробництва продукції в сільському господарстві.
1. Фінанси — невід'ємна частина ринку і важливий інструмент державної політики. Тому аграрну політику неможливо собі представити без фінансової політики.
Фінанси — це сукупність об'єктивно обумовлених економічних відносин, що мають розподільний характер і грошову форму вираження. Вони матеріалізуються в прибутках і накопиченнях, являються розпорядженням суб'єктів господарювання і держави, використовуються для розширеного відтворення, матеріального стимулювання працюючих, задоволення соціальних і інших потреб суспільства.
Сукупність фінансових відносин, за допомогою певних категорій всебічно характеризують господарську і комерційну діяльність підприємств. Такими категоріями є:


собівартість;
виручка;
валовий прибуток;
чистий прибуток;
оборотні засоби;
амортизація тощо.


Фінансова аграрна політика — сукупність всіх фінансових заходів, спрямованих на створення господарчо-політичних умов в аграрному секторі і дії на економічні процеси, що відбуваються, в ньому.
Фінансові заходи здійснюються через вплив на процеси формування собівартості, прибутку, оборотних засобів, амортизаційних фондів, цін і ін.
Фінанси обслуговують відтворювальний процес, активно впливають на всі його стадії з метою:
- відшкодування спожитих засобів виробництва;
- створення прибутків в різних формах;
- формування на підприємствах фондів цільового призначення.
Завдяки грошовій формі фінанси відображують економічний стан суб'єктів і галузі в цілому і контролюють їх. Фінансова інформація, виражена в показниках бухгалтерської, статистичної і оперативної звітності, дозволяє побачити і оцінити результати діяльності підприємств, визначити ступінь результативності господарської діяльності, наявність збитків і втрат. І вжити необхідних заходів.
Фінанси сільського господарства — об'єктивно діючі грошові економічні відносини, пов'язані з розподілом і перерозподілом сукупного суспільного продукту і національного прибутку, формуванням централізованих і децентралізованих грошових фондів для розвитку аграрного сектора з метою отримання прибутку.
Фінансові ресурси — це грошові прибутки і надходження, що знаходяться у розпорядженні суб'єкта господарювання і призначені для виконання зобов'язань, а також здійснення витрат по розширеному відтворенню і економічному стимулюванню працюючих. Вони є матеріальними носіями фінансових відносин і використовуються у фондовій (фонд оплати праці, розвитку виробництва, матеріального заохочення) і нефондовій (виконання платіжних зобов'язань перед бюджетом і банками) формах.
Створення фінансових ресурсів здійснюється за рахунок власних і прирівняних до них засобів, їх мобілізації на фінансовому ринку і надходження грошей від банківської системи в порядку перерозподілу. Їхнє первинне формування відбувається у момент визнання підприємства, коли утворюється статутний фонд(капітал).
Його джерелами залежно від організаційно-правових форм господарювання виступають:
акціонерний капітал,
пайові внески,
галузеві фінансові ресурси (при збереженні галузевих структур),
довгостроковий кредит,
бюджетні засоби.
При створенні підприємства статутний капітал є джерелом формування основних фондів і оборотних засобів в розмірах, необхідних для ведення нормальної діяльності, вкладається в придбання ліцензій, патентів, ноу-хау, використання яких — важливий доходоутворюючий чинник.
Таким чином, первинний капітал інвестується у виробництво, де створюється вартість, що виражається ціною продукції, яка після реалізації приймає грошову форму (виручка) і поступає на розрахунковий рахунок господарюючого суб'єкта.
Виручка — це ще не прибуток, але джерело відшкодування засобів, що затрачували, на виробництво і формування грошових фондів і фінансових резервів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Організація фінансів і кредитне забезпечення сільськогосподарських товаровиробників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок