Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Роль установ ООН в системі регулювання міжнародного туризму

Роль установ ООН в системі регулювання міжнародного туризму

Назва:
Роль установ ООН в системі регулювання міжнародного туризму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,78 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Роль установ ООН в системі регулювання міжнародного туризму


Постійне розширення міжнародного туристського обміну обумовило необхідність його міжнародно-правової регламентації: вироблення різних правових інститутів і створення спеціалізованих міжнародних туристських організацій.
Незважаючи на те що характерними рисами міжнародного туризму в останні десятиліття є його активний розвиток, що постійно зростає вплив на світову економіку і міжнародні відносини, правова регламентація міжнародних туристських зв'язків дотепер відстає від вимог життя. Це можна пояснити наступними обставинами:
- активним ростом міжнародного туризму, насамперед по кількості облич, що відвідують закордонні країни, що багато в чому випереджає становлення його як предмет міжнародно-правового регулювання, а також повільності ряду держав у рішенні практичних питань розвитку і стимулювання іноземного туризму;
- тим, що іноземний туризм охоплює в кожній країні не тільки сферу політики, але і багато галузей економіки, соціальні аспекти, культуру, побут і традиції;
- розвитком міжнародного туризму в різних країнах на різних рівнях, у силу чого наявні там національні органи керування туризмом мають різні права і повноваженнями;
- відсутністю в країнах світу єдиних однорідних національних органів керування, що відають питаннями загальної туристської політики. В одних країнах - це чисто державний орган, в інші - обществен ная організація. Їхня компетенція, задачі і функції різні, різний і рівень урядового контролю над ними, тому в державах майже немає однакових організацій, що відають питаннями загальної туристської політики. Усе це породжує різний національний підхід до рішення задач і проблем, що коштують перед міжнародним туризмом.
Туристські обміни зв'язані з перетинанням границь держав, перебуванням і переміщенням туристів по території іноземної держави, а ці питання регламентуються не стільки Міжнародним правом, скільки національними законами й адміністративними правилами. У кожній країні маються особливі умови, що характеризують туризм, діє своє національне законодавство, що регулює в'їзд і виїзд туристів, розміщення і використання іноземної валюти, і т.д. У силу цих причин організаційні проблеми в області міжнародного туризму досить складні. Дотепер вони цілком не вирішені, хоча сьогодні розглядаються на міжнародному рівні і є об'єктом уваги держав, урядів і міжнародних організацій.
Правове регулювання міжнародного туризму на багатобічній основі здійснюється насамперед у рамках ООН, на яку покладена основна задача по налагодженню міжнародного співробітництва в рішенні проблем економічного, соціального, культурного і гуманітарного характеру.
Саме в рамках ООН були розроблені і прийняті основні міжнародні конвенції з питань правового регулювання міжнародного туризму.
У 1963 р. у Римі була проведена I Конференція ООН по туризму і подорожам, у якій взяли участь 87 держав - членів ООН, 5 спеціалізованих установ ООН, 7 міжурядових і 14 неурядових міжнародних організацій, зацікавлених у розвитку міжнародного туризму.
Правовим регулюванням світового туризму, а також вивченням національного законодавства держав займаються в першу чергу економічні комісії ООН, що здійснюють роботу з проблем регіонального розвитку туризму, такі, як Європейська економічна комісія ООН (ЕЭК ООН), Економічна і соціальна комісія для Азії і Тихого океану (ЭСКАТО) і ін.
Глибокий аналіз ролі міжнародного туризму в міжнародних відносинах був даний на проходившей у Манілі (Філіппіни) з 27 вересня по 10 жовтня 1980 р. Всесвітньої конференції по туризму, у роботі якої взяли участь делегації 107 держав і 91 міжнародної урядової і неурядової організації. Конференція прийняла Манільську декларацію по світовому туризмі, у якій, зокрема, відзначалося, що "туризм розуміється як діяльність, що має важливе значення в житті народів у силу безпосереднього впливу на соціальну, культурну, освітню й економічну області життя держав і їхніх міжнародних відносин".
Відзначаючи велику економічну важливість туризму, Манільська конференція особливо підкреслила його соціальне значення, а також те, що міжнародна туристська діяльність стала невід'ємною частиною життя сучасного суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Роль установ ООН в системі регулювання міжнародного туризму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок