Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Види доходів та прибутку підприємства

Види доходів та прибутку підприємства

Назва:
Види доходів та прибутку підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,03 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Види доходів та прибутку підприємства
1. ПОНЯТТЯ І КЛАСИФІКАЦІЯ ДОХОДУ ПІДПРИЄМСТВА
З економічної точки зору дохід підприємства – це сумарні надходження, які отримує підприємство в результаті здійснення підприємницької діяльності
Згідно з бухгалтерським обліком дохід – це валове надходження економічних вигод протягом певного періоду, що виникає в ході звичайної діяльності підприємства, коли власний капітал зростає в результаті цього надходження, а не в результаті внесків учасників капіталу. Дохід підприємства може виникати в результаті таких операцій і подій: реалізації продукції або надання послуг, використання активів іншими сторонами, результатом чого є відсотки, роялті та дивіденди, надання активів в оренду тощо.
Дохід визнається в бухгалтерському обліку при збільшенні активу або зменшенні зобов'язання, які обумовлюють зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власників підприємства), за умов, що оцінка доходу може бути достовірно визначена. Дохід відображається в бухгалтерському обліку в момент його виникнення, незалежно від часу надходження і сплати грошових коштів (застосовується метод нарахування). У більшості випадків оцінка моменту виникнення доходу збігається з передачею юридичного права власності на продукцію або передачею продукції у володіння покупця. Якщо підприємство залишає за собою суттєвий ризик володіння продукцією, операція не розглядається як реалізація і дохід не визнається.
Дохід включає в себе тільки валовий приріст економічних вигод, які отримані або підлягають отриманню підприємством. Не визнаються доходами підприємства суми, отримані від імені третіх сторін (податок на додану вартість, акцизний збір), які не є економічними вигодами, що надходять до підприємства і не ведуть до збільшення власного капіталу. Отже, вони виключаються при розрахунках доходу.
Величина доходу, який виникає в результаті операції, як правило, визначається шляхом угоди між підприємством та покупцем продукції або користувачем активу. Вона оцінюється за справедливою вартістю отриманої компенсації або компенсації, яка має бути отримана, з урахуванням суми будь-якої торговельної знижки чи знижки з обсягу продажу, що надаються підприємством. У більшості випадків компенсація надається у грошовій формі, а дохід виражається в тій сумі грошових коштів чи їх еквівалентів, які були отримані або підлягають отриманню.
Коли товари або послуги обмінюються на товари або послуги, які є подібними за характером і вартістю, обмін не розглядається як операція, яка генерує дохід. Коли товари реалізуються або послуги надаються в обмін на неподібні товари чи послуги, обмін розглядається як операція, яка генерує дохід. Дохід в цьому випадку оцінюється за справедливою вартістю отриманих товарів або послуг, скоригованих на суму будь-яких переданих грошових коштів або їх еквівалентів.
Не визнаються доходами в бухгалтерському обліку:
сума податку на додану вартість, акцизів, інших податків і обов'язкових платежів, які підлягають перерахуванню до бюджету і позабюджетних фондів;
сума передоплати продукції;
сума авансу в рахунок оплати продукції;
сума надходжень згідно з договором комісії, агентським чи іншим аналогічним договором на користь комітента, принципала* тощо; '
сума задатку під заставу, на погашення займу та інше, якщо це передбачено відповідним договором;
надходження від первісного розміщення цінних паперів.
Класифікація доходу:
дохід від основної діяльності (дохід (виручка) від реалізації продукції);
інші операційні доходи;
дохід від операційної діяльності;
фінансові доходи;
інші доходи від звичайної діяльності;
дохід від звичайної діяльності;
дохід від надзвичайних подій.
Для цілей податкового обліку застосовується поняття валового доходу.
Валовий дохід – загальна суму доходів підприємства від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах.
Склад валового доходу:*
загальні доходи від реалізації товарів (робіт та послуг), в тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи;*
доходи від реалізації цінних паперів (крім операцій з їх первинного випуску та операцій з їх кінцевого погашення);*
доходи від спільної діяльності та у вигляді процентів, роялті, володіння борговими вимогами, доходи від лізингу;*
доходи від здійснення бартерних операцій (виходячи з договірної ціни такої операції, але не нижче звичайних цін);*
суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої підприємством; вартості товарів, що надані безоплатно підприємству;*
штрафи, пені;*
інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Види доходів та прибутку підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок