Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Дослідження основних теорій виникнення ризику

Дослідження основних теорій виникнення ризику

Назва:
Дослідження основних теорій виникнення ризику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,40 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дослідження основних теорій виникнення ризику


Підприємницька діяльність, як і інші види господарської чи політичної діяльності, завжди має певний елемент невизначеності, оскільки внутрішнє і зовнішнє середовище підприємства постійно змінюється. Відтак можна прогнозувати лише вірогідні результати здійснення окремих робіт чи явищ, а для ринкової економіки лише очікуванні економічні результати - прибуток чи збиток. Певна вірогідність настання негативних наслідків діяльності, як і небезпека невиконання запланованих результатів, свідчить про ситуацію ринку. Взагалі виробничої підприємницької діяльності без ризику не існує. У Господарському кодексі вказано, що підприємництво - це безпосередня самостійна, систематична, на власний ризик діяльність з виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг з метою отримання прибутку [3, 166].
Підприємницький ризик виникає при будь-яких видах діяльності, пов'язаної з виробництвом, реалізацією та споживанням продукції, проведенням товарно-грошових чи фінансових операцій, здійснення науково-технічних чи соціально-економічних проектів і програм.
Ризик тим вищий, чим вищий шанс одержати прибуток. Він утворюється внаслідок відхилення фактичних даних від оцінки прогнозних показників. Ці відхилення можуть бути позитивними або негативними, тобто у першому випадку - це імовірність одержання прибутку, в другому - економічний ризик. Проблема сутності економічного ризику й управління ним - сьогодні одна з найактуальніших. Розвиток економіки на сучасному етапі тісно пов'язаний із зміцненням і розширенням ринкових принципів господарювання. А процеси розвитку ринкових відносин в Україні посилились невизначеністю та конкуренцією. Щоб вижити за таких умов керівникам підприємств треба упровадити нові технології й технічні новинки, приймати сміливі та нетрадиційні рішення, а це підвищує ступінь економічні ризику. Тому слід навчитись прогнозувати події, оцінювати рівень ризику, йти на нього, але не виходити за межі допустимого.
Наукові уявлення про ризик склалися поетапно. Це явище почали вивчати статисти, економісти, юристи, математики. Потім сформувалися наукові теорії: ігор, імовірностей, дослідження операцій, катастроф, соціальної психології, ризику. Поняття ризику з'явилось у військових, економічних, демографічних, медичних, біологічних, правових та інших дисциплінах.
У багатьох працях, зокрема й економічних, поширена думка про ризик як про можливість небезпеки або невдачу. Формування поглядів, що ототожнюють ризик із небезпекою, має давню історію. Ще з ранніх ступенів розвитку, настання яких могло викликати майнові й інші види збитку.
Перехід до ринкових механізмів функціонування економіки України, нагайна потреба органічного входження її у світові співтовариства потребує докорінної перебудови економічної системи, суттєвого уточнення пов?язаних з цим економічних категорій та понять. Цей процес має базуватися на поглибленому теоретичному осмисленні широкого кола економічних проблем.
Початковий етап у формуванні основ теорії ризику припадає на класичний період. Перші спроби наукової оцінки ризикових рішень в умовах невизначеності з урахуванням поведінки споживачів були зроблені відомим швейцарським математиком, академіком Петербурзької академії наук Д.Бернуллі (1738р). Наступним кроком розвитку теорії ризику були роботи А.Сміта. В книзі "Дослідження про природу та причини багатства народів" в 1776р. він викладає основи теорії підприємницького ризику на прикладах оплати праці робітників, діяльності лотерей та страхових компаній. Цю теорію ризику А.Сміт використовував і для пояснення тенденції норми прибутку в різних галузях економіки. Проте пізніше А.Сміт дійшов до висновку про те, що професії з високим рівнем ризику гарантують в середньому більш високу оплату, ніж професії з низьким рівнем ризику.
Подальший розвиток теорії ризиків був наданий в працях відомого економіста А.Мілля, зокрема в його фундаментальній роботі "Принципи політекономії" (1848р.), де поняття ризику виводиться на макроекономічний рівень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дослідження основних теорій виникнення ризику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок