Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> з предмету “Гроші та кредит”

з предмету “Гроші та кредит”

Назва:
з предмету “Гроші та кредит”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,40 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Контрольна робота з предмету “Гроші та кредит”План:
Вступ
1. Розділ по грошах та кредиту
1.1. Функції кредиту
1.2. Форми безготівкових розрахунків
2. Розділ по банківській справі
2.1 Валютні операції в системі міжнародних операцій
2.2. Організація міжнародних розрахунків
3. Кредитоспроможність підприємств АПК і ліквідність комерційного банку
3.1. Оцінка кредитоспроможності
3.2. Оцінка достатності капіталу та ліквідності банку
Висновки та пропозиції
ВСТУП
Кредит є важливою категорією ринкової економіки, що відображає реальні зв'язки і відносини економічного життя суспільства. Кредит завжди був і залишається важливим важелем у стимулюванні розвитку виробництва. За його допомогою прискорюється процес обігу капіталу як на макро-, так і на мікроекономічному рівні. Опосередковуючи всі стадії відтворювального процесу, кредит сприяє досягненню вищої рентабельності виробництва і прибутковості капіталу.
Кредит виник з практичних потреб розвитку виробництва, його пристосування до умов постійного дефіциту капіталу — грошових і матеріальних ресурсів.
Одним з головних напрямків діяльності сучасного комерційного банку є міжнародні операції. Міжнародна банківська діяльність являє собою участь уповноваженого банку в процесі інтернаціональних розрахунків господарського обігу. Цей вид банківських операцій пов’язаний з достатньо високим рівнем ризику.
В той же час посилення конкурентної боротьби примушує комерційні банки шукати нові види послуг, освоювати нові ринки. Ринок міжнародних операцій є одним з найперспективніших сегментів ринку банківських послуг з огляду на його динамічність, що прямо пов’язано з все більшою інтеграцією України в світову економічну систему.
Операції з кредитування є ключовими в ро-боті банків - це стрижень, на якому тримається дохідна частина більшості банківських установ. Хоча в останні роки і прослідковується тенденція до підвищення частки комісійних доходів в структурі доходів банків України, проте основну роль в банківських доходах продовжують відігравати процентні доходи за надання в користування юридичним та фізичним особам кредитів. Кредитний ризик є найбільш значущим для банківської установи, а управління цим ризиком - первинна задача банківського менеджменту. Тому необхідно ви-важено підходити до кожного з етапів здійснен-ня кредитної операції. Одним з головних етапів кожної кредитної операції є визначення кредитоспроможності позичальника.
Одним з найважливіших напрямків фінансового аналізу є аналіз ліквідності комерційного банку, тобто оцінка здатності банку вчасно виконувати свої зобов'язання по поверненню вкладених у нього засобів з виплатою відповідної винагороди, аби не призвести до ситуації масових неплатежів, банкрутств, розвалу фінансової системи країни.
В даний час банківська ліквідність відіграє життєво важливу роль як у діяльності самих банків, так і у фінансовій системі країни. Щоденна робота з підтримки достатнього рівня ліквідності є неодмінною умовою самозбереження та виживання банку. Без ліквідності банк не може виконувати свої функції і проводити операції з обслуговування клієнтів, тому вирішення проблеми ліквідності повинно мати найвищий пріоритет у роботі керівництва банку. Фактично банківська діяльність заснована на довірі, і якщо підривається довіра до банку, то все інше руйнується дуже швидко.
Вищесказане зумовлює актуальність питань, що розглядаються в даній роботі.


1. Розділ по грошах та кредиту

1.1. Функції кредиту
Необхідність кредитних відносин пов'язана з об'єктивною розбіжністю у часі руху матеріальних і грошових потоків, що виникає в процесі відтворення суспільного продукту: в одних сферах господарства здійснюється вивільнення коштів, в інших — виникає потреба в них. Зняти таку розбіжність (суперечність) і дозволяє кредит.
Потреба в кредиті виникає через різницю у величині і термінах повернення капіталу, авансованого у виробництво, а також у зв'язку із необхідністю одночасної інвестиції великих грошових коштів для розширення виробничого процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: з предмету “Гроші та кредит”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок