Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Прибуток та теорії прибутку

Прибуток та теорії прибутку

Назва:
Прибуток та теорії прибутку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,05 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Прибуток та теорії прибутку
План
1. Економічний зміст прибутку. 
2. Теорії прибутку. 
3. Література
Економічний зміст прибутку.
Основною метою діяльності підприємств, фірм і компаній є привласнення максимального прибутку.
Прибуток (в економічному аспекті) — перетворена похідна форма додаткової вартості (в якісному аспекті), яка є різницею між продажною ціною товару і затратою капіталу на його виробництво (в кількісному аспекті).
Кількісне визначення прибутку домінує в сучасній економічній теорії. Так, англійські вчені визначають цю категорію як "різницю між виручкою, отриманою від продажу продукції, і певними альтернативними факторами, пов'язаними з виготовленням цієї продукції". У "Великому економічному словнику" стверджується, що прибуток — це "узагальнюючий показник фінансових результатів господарської діяльності; визначається як різниця між виручкою від господарської діяльності і сумою витрат на цю діяльність". У "Сучасному економічному словнику Макміллана" "прибуток, — на думку авторів, — це перевищення доходів від продажу товарів і послуг над витратами на виробництво і продаж усіх товарів".
У цих визначеннях відсутні основні ознаки економічної категорії, насамперед політекономічного аспекту.
Прибуток (у політекономічному аспекті) — найважливіша форма механізму втілення економічної реалізації різних типів капіталістичної власності, в якій (формі) виражаються економічні відносини між капіталістами і найманими працівниками з приводу виробництва, обміну і привласнення створеної додаткової вартості і частини необхідного продукту.
Західні економісти стверджують, що нерідко прибуток є породженням усього авансованого капіталу, всіх сучасних факторів виробництва: праці, капіталу (засобів праці), землі, діяльності управлінського персоналу з організації виробництва, підприємницької діяльності (щодо нових комбінацій техніки і технології, створення нових товарів, освоєння нових джерел сировини, впровадження досягнень науково-технічного прогресу), ризику, інформації, часу. На відміну від цього, марксистська політична економія трактувала прибуток як результат експлуатації найманої праці капіталом та перетвореної форми додаткової вартості. Обидві точки зору дещо однобічні. Насправді прибуток створюється працею, але не лише найманих робітників у сфері матеріального виробництва (хоча така праця є домінуючою), а й менеджерів різних ланок (вищої, середньої, нижчої), функціонуючих капіталістів та інших категорій сукупного працівника. За сучасної фондо- та енергоозброєності ні праця, відокремлена від засобів праці, ні засоби праці, відокремлені від живої праці, прибутку не створюють. Новою продуктивною силою є синергічний ефект (результат їх поєднання), а вирішальну роль у його формуванні відіграє праця, оскільки вона приводить у рух засоби праці.
Якщо підприємець не привласнює частку прибутку у вигляді підприємницького доходу, він, за словами американських економістів, "...переорієнтує свої зусилля з цього напряму діяльності на інший, привабливіший, або навіть відмовиться від ролі підприємця заради одержання зарплати або платні"4.
Ще більший синергічний ефект забезпечує поєднання інших факторів виробництва, зокрема діяльності підприємців або менеджерів вищої ланки щодо впровадження досягнень науково-технічного прогресу у виробництво, вмілого керівництва, успішної маркетингової діяльності тощо. Тому в якісному аспекті категорія "прибуток" також виражає відносини між власниками засобів виробництва і найманими працівниками щодо його створення, обміну і привласнення. Кожен фактор не є самостійним, а реалізується через сукупну дію інших (підприємницьку діяльність, процес управління тощо). Категорія "привласнення частини прибутку" також відображає відносини економічної власності між підприємствами, фірмами і компаніями, з одного боку, і державою — з іншого, у сфері розподілу.
Привласнення прибутку за капіталізму є основною метою і головним мотивом виробництва, а тому — найважливішим критерієм ефективності капіталістичного виробництва, підприємницької діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Прибуток та теорії прибутку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок