Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розвиток інтелектуальної власності в глобальній економіці

Розвиток інтелектуальної власності в глобальній економіці

Назва:
Розвиток інтелектуальної власності в глобальній економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,45 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Розвиток інтелектуальної власності в глобальній економіці
План
1. Міжнародне співробітництво у сфері патентного права.
2. Охорона та захист авторського і суміжних прав у міжнародному масштабі.
Міжнародне співробітництво у сфері патентного права
Інтернаціоналізацію правової охорони промислової власності започаткувала Паризька конвенція про охорону промислової власності (20 березня 1883 p.), яка заснувала Союз із промислової власності. Метою Конвенції стала гармонізація законодавства щодо промислової власності на міжнародному рівні, створення умов, які полегшують громадянам та організаціям окремих держав придбання та захист прав на об'єкти промислової власності.
Необхідність укладення міжнародної угоди щодо захисту промислової власності стала очевидною, коли уряд Австро-Угорської імперії запропонував іншим країнам взяти участь у міжнародній виставці винаходів у Відні в 1873 р. З'ясувалось, що багато іноземних винахідників відмовились від участі у виставці внаслідок неадекватної правової охорони, яка нада-валась експонатам.
Внаслідок цього в Австрії був прийнятий закон, який нада-вав тимчасову охорону для всіх іноземців, які представили свої винаходи, товарні знаки, промислові зразки тощо, а та-кож був скликаний Віденський конгрес із патентних реформ.
У 1878 р. у Парижі відбувся Міжнародний конгрес з про-мислової власності, в рішеннях якого йшлося про необхід-ність скликання міжнародної (дипломатичної) конференції щодо визначення основ уніфікованого законодавства у сфері промислової власності. Наступним кроком стало проведення в 1880 р. у Парижі Міжнародної конференції, яка прийняла проект конвенції з охорони промислової власності.
У 1883 р. у Парижі відбулася нова Дипломатична конфе-ренція, яка завершилась прийняттям та підписанням 11 краї-нами Паризької конвенції про охорону промислової влас-ності.
До кінця XIX ст. кількість країн — членів цієї конвенції зрос-ла до 19. Після підписання в 1883 р. Паризька конвенція час від часу переглядалась (у Римі в 1886 р., у Мадриді в 1890 і 1891 pp., у Брюсселі в 189711900 pp., у Вашингтоні в 1911 p., у Гаазі в 1925р., у Лондоні в 1934 р., у Лісабоні в 1958 р., у Стокгольмі в 1967 р., у Женеві в 1980 р., 1982 та 1984 рр., у Найробі в 1981 р. тощо).
За винятком актів, прийнятих на конференціях Із перегляду Паризької конвенції в Брюсселі та Вашингтоні, які втратили чинність, усі попередні акти продовжують діяти. Водночас найбільша кількість країн є на сьогодні прихильниками остан-нього, Стокгольмського акта 1970 р.
Пізніше було підписано ще п'ять спеціальних угод, які роз-винули ідеї та принципи Паризької конвенції, зокрема:—
Мадридську угоду про міжнародну реєстрацію знаків (1891);—
Мадридську угоду щодо недопущення фальшивих або таких, що можуть ввести в оману, позначень товарів (1891);—
Гаазька угода про міжнародне депонування промисло-вих зразків (1925);—
Ніццьку угоду про міжнародну класифікацію товарів і послуга метою реєстрації знаків (1957);—
Лісабонську угоду про охорону найменування місць походження та їх міжнародну реєстрацію (1958).
Станом на 24 вересня 2004 р. учасницями Паризької кон-венції є 168 держав. Україна приєдналась до Паризької кон-венції у грудні 1991 р.
Паризька конвенція про охорону промислової власності включає чотири групи положень: положення щодо національного режиму, які передбачають, що члени Конвенції забезпечують представникам інших країн-учасниць таку ж охорону промислової власності, яку надають власним громадянам; положення щодо права пріоритету, згідно з якими формальна заявка на право промислової власності, зареєстрована заявником в одній із країн-учасниць, дає підставу цьому заявникові протягом встановленого періоду часу подавати заявку про таку ж охорону у всіх інших країнах-учасницях; положення щодо загальних правил у сфері охорони та захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності, якими країни — учасниці Угоди повинні керуватись у своїй законотворчій діяльності; положення щодо інституційного оформлення та реалізації основних ідей Конвенції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Розвиток інтелектуальної власності в глобальній економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок