Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Акціонерна власність в економічній системі

Акціонерна власність в економічній системі

Назва:
Акціонерна власність в економічній системі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,93 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Акціонерна власність в економічній системі
Сутність та структура акцій та акціонерного капіталу.
Акціонерна компанія – основна форма організації великих, частини середніх та малих підприємств.
Акціонерна компанія – компанія, власність якої форумється внаслідок злиття капіталів її засновників , а також випуску цінних паперів (акцій.облігацій) та їх продажу для отримання прибутків.
Щоб досягти стратегічної мети, компанія може прагнути збільшити ринкову вартість акцій,дохід на окрему акцію тощо.Продаж акцій широкому загалу на фондовій біржі здійснуюють лише гігантські акціонерні компанії.Покупцями акцій є банки, страхові компанії, пенсійні фонди, інші колективні акціонери-власники.
Об'єднання капіталів та їх попвнення за рахунок продажу акцій здійснюється з метою підприємницької діяльності.Для цього будують підприємства, інші об'єкти,найману робочу силу закуповують сировину, тощо.Тому в акціонерних компаніях виділяють два аспекти, які відображають розвиток таких елементів економічної системи, як продуктивні сили і відносини власності.У першому акціонерні компанії представлені в засобах виробництва (машинах,устаткуванні,будівлі,тощо), наукових лабораторіях, інститутах, патентах , ліцензіях та інших об'єктах.У другому – як відносини між засновниками, найманими працівниками, власниками акцій, державою з приводу привласнення цих об'єктів та створеного в процесі праці необхідного і додаткового продукту.Таке привласнення здійснюється через виплату заробітної плати найманим працівникам, підприємницького доходу – керівництву компаній, дивідендів – власникам акцій,фіксованих доходів – власникам облігацій, податків – державі тощо.
Акціонерний капітал(власність)поділяють на власний та позичений.
Власний капітал засобі формується з отриманих від випуску і реалізації акцій та облігацій і резервного капіталу,який утворюється внаслідок відрахувань від прибутку та їх інвестування у виробництво.
Власний капітал також може зростати за рахунок наступних випусків акцій.З прибутку власникам акцій щорічно виплачують дивіденди.Але перед цим певна частина прибутку акціонерних компаній спрямовується на сплату податків державі, заробітну плату і премії менеджерам, поповнення резервного фонду тощо.Резервний капітал також використовують для виплати дивідендів у разі погіршення економучної кон'юктури.
Акціонерні компанії належать до колективної форми власності. Це зумовлено тим, що вони, по-перше, виникають внаслідок злиття багатьох індивідуальних капіталів в один асоційований капітал. По-друге, на акціонерних підприємствахпраця має колективний характер.По-третє, величина прибутків, що розподіляються ,залежить від результатів колективної праці, від колективно прийнятих на загальних зборах рішень.Водночас виплата дивідендів залежить від кількості акцій та їх видів, тобто означає поєднання колективного з індивідуальним (приватним) за домінування колективного. По-четверте власники акцій не можуть претендувати на частку майна компанії, і у випадку продажу акцій вони отримують лише їх вартісний еквівалент, а сам власний капітал дробитися не може.
Позичений капітал утворюється з банківського кредиту та коштів, отриманих від випуску облігацій. На початку 90-х років в акціонерному капіталі наймогучіших 500 американських корпоріцій кошти, отримані від випуску і реалізації акцій ,становили майже 20%. Наприкінці 90-х років шляхом емісії цінних паперів формується основна частка фінансових ресурсів для новостворених компаній, передусім пов'язаних з інформаційними технологіями.
Перші акціонерні компанії виникли на початку XVII ст., а перший акціонерний банк – у 1694 р. в Англії.Проте до 30-х років XIX ст. їх було дуже мало. Перша економічна криза 1825 р., процес переростання продуктивними силами вузтких меж індивідуальної капіталістичної власності зумовили розвиток акціонерних компаній та акціонерних банків,він стає економічно неминучим, оскількі індивідуальні капіталісти не спроможні були будувати залізниці, інші великі об'єкти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Акціонерна власність в економічній системі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок