Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Бюджетування на підприємстві

Бюджетування на підприємстві

Назва:
Бюджетування на підприємстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,92 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
"Бюджетування на підприємстві"


Діяльність будь-якого підприємства, незалежно від його розмірів та структури, напрямку діяльності чи результативності потребує окрім ефективної організації фінансово-економічної діяльності, забезпечення планування та бюджетувння його діяльності. Сьогодні не доцільно ставити за мету тільки отримання прибутків, не доцільно і ставити метою задоволення потреб кожного клієнта, оскільки ефективність господарювання заключається не в цьому. Щоб забезпечити справжнє процвітання компанії на багато років, керівнику необхідно вміти спрогнозувати і дати оцінку всім зовнішнім та внутрішнім факторам, що впливають на економіку підприємства, крім того, керівник повинен передбачити можливі проблеми і вчасно провести політику щодо їх усунення. Саме таке завдання виконує організація бюджетування на підприємства.
Отже, бюджетування - це процес планування майбутніх операцій підприємства та оформлення його результатів у вигляді системи бюджетів.
Дипломна робота написана на основі господарської діяльності ВАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат", головним напрямком діяльності якого є паперове, гофропродукція і тарне виробництво, а також випуск технічних видів картону. Базою дослідження були фінансові результати підприємства за 2003-2005 роки, на основі яких проводилося бюджетування.
В цілому, фінансовий стан підприємства є стабільним та стійким, про це свідчить висока частка власного капіталу у загальному майні підприємства. Підприємство є повністю забезпечене основним та оборотним капіталом, за рахунок отриманих прибутків, воно має змогу розширювати профіль діяльності, удосконалювати обладнання, придбавати нові технології, що може значно збільшити продуктивність.
Аналізуючи організацію виробничого процесу чи фінансової діяльності, варто зазначити, що на підприємстві бюджетування не є організованим. Підприємство складає короткостроковий план за даними замовлення і виконує його, тому написана дипломна робота є апробованою на підприємстві, і на її основі може проводитися фінансове планування підприємства на декілька років. Звичайно, в наш час, за умов нестабільності як економіки так і ринкових умов, прогнозування результатів діяльності підприємства в довгостроковому періоді є малоефективним, оскільки відмінність планових значень і фактично-отриманих може бути значною, що заперечує доцільність такого виду планування. Тому в роботі проведене бюджетування на 2006 рік поквартально та на 2007 рік.
Для розробки бюджетування використано такі методи пізнання як аналіз та синтез. Бюджетування «розбите» на декілька частин :

- бюджетування доходів;
- бюджетування виробництва;
- бюджетування запасів;
- бюджетування розрахунків підприємства та заборгованості;
- бюджетування витрат.
За даними вище переліченого бюджетування складено бюджет фінансових результатів на 2006-2006 років.
Розглянемо детальніше результати проведеного аналізу.
Основними видами продукції, що випускає підприємство є гофропродукція, картон та папір газетний. За даними товарами, що випускаються розмежовуються 3 відповідних бізнес-напрямки. Найбільшу частку в доходах в доходах від реалізації складає реалізація гофропродукції (середній показник – 63%). Доходи від реалізації картону складають в 2005 році 27%, а паперу – 10%.
Основними доходами підприємства є доходи, отримані від операційної діяльності.
Станом на 2003 рік доходи від неї становили 99%, в 2004 – 88%, в 2005 – 86%.
Інші операційні доходи на 2003 рік становили близько 1%, в 2004 році – 11%, і в 2005 – 9%. Протягом 2004-2005 року дані доходи збільшилися на 1 446,2 тис грн., протягом 2003-2005 року - на 54 637 тис грн. (що становить 1175,24% доходів за 2003 рік). Інші доходи складають також менше 1% валових доходів підприємства.
Підприємство в 2006 році планує отримати валових доходів в сумі 732641,9 тис.грн, а в 2007 році – 842538,19 за рахунок збільшення виробничої потужності підприємства. В порівнянні із 2005 роком, доходи підприємства зростуть на 10% в 2006, і на 15% - в 2007 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Бюджетування на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок