Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інноваційні підходи до збалансування економічних інтересів

Інноваційні підходи до збалансування економічних інтересів

Назва:
Інноваційні підходи до збалансування економічних інтересів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Інноваційні підходи до збалансування економічних інтересів


Специфіка взаємовідносин економічних суб'єктів, що притаманна ринковій економіці, обумовлює потребу орієнтації на збалансованість між тісно взаємопов'язаними макро- та мікроекономічними показниками. В умовах глобалізації та досить швидких змін умов ведення економічної діяльності з'являється досить широке коло зацікавлених сторін, зростає потреба в переосмисленні ролі управління та посиленні відповідальності на всіх рівнях. Це обумовлює потребу запровадження управління, побудованого таким чином, щоб з одного боку, не втрачалася соціальна відповідальність, а з другого - не руйнувалися методи і механізми ведення бізнесу, забезпечення його прозорості і користі власникам капіталу.
На сучасному етапі розвитку наукових підходів до цього питання більш поширеними є перенесення уваги на кінцеві фінансові показники економічної діяльності. Але цей критерій, хоч і є важливою умовою оцінювання стану та ефективності економічної діяльності, не дає підстав до висновку, що досягнуті успіхи прибуткових підприємств є результатом внутрішніх економічних успіхів [1], а самі підприємства мають позитивний імідж і займають високі конкурентні позиції на ринку.
Досвід  країн з високорозвиненими економіками, практика формування ринкових відносин постприватизаційних кран свідчать, що суб'єкти ринкових відносин перебувають постійно у стані змагання на конкурентному ринку товарів чи послуг. При цьому, важливе місце належить забезпеченню економічної конкуренції з боку держави, що полягає в спрямуванні державної регуляторної політики на збалансування економічних інтересів учасників ринкових відносин.
А стратегічна місія суб'єктів підприємництва полягає у постійному визначенні та розробці проектів економічного розвитку, спрямованих на подолання негативних можливих і ризикових диспропорцій, що потребує орієнтації управління на використання новітніх технологій, а завдання держави - забезпечення добросовісної конкуренції та балансу інтересів економічних суб'єктів шляхом реалізації відповідної регуляторної політики.
Нерозривний зв'язок між стратегією і структурою потенціалу організації є одним із базових елементів наукового напряму, що дістав назву Збалансованої системи показників (Balanced Scorecards - BSC). Ця система розроблена професором Гарвардського університету Робертом С.Капланом та президентом компанії Balanced Scorecard Collaborative Дейвідом П.Нортоном [2]. В методиці Збалансованої систем показників знайшли своє відображення ідеї стратегічного управління, раніше викладені в роботах Портера, Прахалада, Трейсі, Вирсема. Розвитку основних положень BSC присвячені роботи Нили Анди, Адамса Кріса, Кенерли Майка.
В контексті принципів BSC стратегія - це ефективний засіб, який перетворює корпорації в єдиний цілеспрямований механізм. Принципи BSC концептуально розглянуті в роботах таких відомих науковців як І.Бондар, В.Савчук, О.Рудченко, які покладають в основу своїх концепцій поняття «вигода для зацікавлених сторін» замість поняття «вигода акціонера» [3]. Проте дане питання слід розглядати більш глобально, зокрема як системну модель управління, спрямовану на стратегію корисності для всіх зацікавлених сторін.
Сутність BSC полягає в тому, що всі основі процеси управління - планування, розподіл і використання ресурсів, формування бюджету, періодична звітність та діяльність менеджерів - орієнтовані на загальну стратегію компанії. Процеси організаційно направлені згори донизу - це концепція (місія) компанії, стратегія і розподіл ресурсів, а реалізація поставлених задач здійснюється за рахунок інновацій, зворотного зв'язку та інформаційних потоків, що рухаються знизу доверху, від безпосередніх виконавців до провідних менеджерів. В результаті практичної реалізації такого підходу були отримані видатні результати - ціле перевищило суму частин, тобто компанією досягнуто ефект синергізму зусиллями окремих підрозділів.
Ця система формулюється двома основними положеннями:
по-перше, одних фінансових показників не достатньо для того, щоб у повній мірі та всебічно (збалансовано) відобразити стан підприємства, тому їх потрібно доповнити іншими показниками;
по-друге, дана система показників може бути використана не лише як комплексний індикатор стану підприємства, а як система управління, яка здатна забезпечити зв'язок між стратегічною політикою власників або топ-менеджерів та операційною діяльність менеджменту підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інноваційні підходи до збалансування економічних інтересів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок