Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Використання моделі Хікса в макроекономічному аналізі

Використання моделі Хікса в макроекономічному аналізі

Назва:
Використання моделі Хікса в макроекономічному аналізі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,64 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Акселератор — це числовий коефіцієнт, що показує відношення приросту інвестицій до приросту національного доходу (ЧНП), який викликав це
й приріст інвестицій


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
Використання моделі Хікса в макроекономічному аналізі


Макроекономічні моделі використовуються в системі макроекономічного аналізу. Цей аналіз дуже важливий для економіки будь-якої країни. Моделюючи певні процеси, ми можемо краще дізнатися про особливості певного явища, його недоліки.
Джон-Річард Хікс (1904-1989р.р.) – відомий англійський економіст. Перша його праця “ Теорія заробітної плати” засвідчила інтерес ученого до загальних теоретичних проблем, передусім до теорії вартості. Хікс вважав, що теорія визначення заробітної плати за вільного ринку є окремим випадком загальної вартості. Єдиний фактор, який порушує вільну взаємодію ринкових сил, - діяльність професійних спілок робітників і службовців. Розроблена Хіксова модель визначення заробітної плати, в якій ставки оплати праці визначаються перетином “ кривої поступок ” підприємців і “ кривої опору ” профспілок, широко використовується у західних навчальних закладах. Зокрема, розглядаючи зміни в розподілі доходів, Хікс пов’язує їх з процесами заміщення між працею і капіталом і висловлює міркування щодо можливості еластичності такого заміщення. Характеристики еластичності цього заміщення тепер використовують у теорії виробничих функцій; вони відіграють істотну роль у сучасних західних теоріях розподілу доходів.
Працюючи в Лондонській школі економіки, Хікс зробив пробу переглянути попередні формулювання теорії корисності й систематично викласти деякі співвідношення між доходом, попитом і цінами, що розглядалися в макроекономічній теорії. Також, пильну увагу Хікс приділяв теорії Дж. Кейнса. Хікс одним із перших західних теоретиків висунув ідею “ синтезу ” кейнсіанської і неокласичної моделей. Він вперше вжив термін “ неокласичний синтез ” на позначення об’єднання кейнсіанської та неокласичної теорій в одну теоретичну систему і піддав критиці претензії Кейнса на створення “ загальної ” моделі економічного зростання, зазначаючи, що загальна теорія – це дещо більш ортодоксальне з огляду на те, що істина – ближче до класичної моделі. Хікс запропонував спрощену схему відтворювального процесу, що передбачає розгляд двох кривих, одна з яких характеризує рівноважні співвідношення між обсягом сукупного продукту ( доходу ) і позичковим відсотком у грошовій сфері, а друга – аналогічні співвідношення на ринку капіталу. Перетин цих кривих визначає рівноважні розміри доходу. Така схема Хікс “добудовала” логічні зв’язки, не розвинуті Кейнсом. Модель Хікса є суттєвим внеском в економічну теорію.
Модель економічного циклу Хікса – кейнсіанська динамічна модель, яка включає в себе тільки ринок благ, на якому були пред’явлені два економічних суб’єкта: домогосподарювання і фірми.
Акселератор — це числовий коефіцієнт, що показує відношення приросту інвестицій до приросту національного доходу (ЧНП), який викликав цей приріст інвестицій. Коефіцієнт акселератора визначається за формулою:
, або ,
де а — акселератор, — приріст інвестицій, У — приріст національного доходу в попередній період, що й викликав приріст інвестицій.
Акселератор є кількісним виразом принципу акселерації, згідно якого кожний приріст або зменшення національного доходу (ЧНП) та сукупного попиту вимагає відносно більшої зміни «індуційованих» інвестицій'.
Цe принцип було висунуто ще на початку XX ст. А.Афтальйоном і Дж.Б.Кларком, потім більш детально розроблено неокейнсіанцями, які включили його в свої моделі економічного зростання.
Причини такого співвідношення динаміки національного доходу (ЧНП) і динаміки інвестицій ховаються у довгостроковості віддачі від попередніх інвестицій, які вкладені у засоби праці, будірництво тощо) в результаті чого незадоволений у цей період попит веде до розширення виробництва. Крім того, довготривалість бикористанні устаткування веде до такого співвіднощення нових і віднорленцх інвестицій, коли перші зростають вищими темпами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Використання моделі Хікса в макроекономічному аналізі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок