Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> К/р Економіка праці

К/р Економіка праці

Назва:
К/р Економіка праці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,59 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
К/р Економіка праці


Завдання:
1. В чому полягає відмінність між моделями організаційних структур у системах управління персоналом, які умовно називають "американською" та "японською"?
ожна зробити висновок, що японське керування в першу чергу враховує людський фактор. У той же час у США обличчя, відповідальні за розподіл капіталу, зосереджені у вищому управлінському апараті, і динамічна і збалансована стратегія проводиться тільки за допомогою службовців, відповідальних за цю стратегію. Але в обох країнах компанії в ході свого росту використовують усе більш і більш зв'язані з ризиком виробничі стратегії. Шляху, за допомогою яких компанії такого виду пристосовуються до змін у навколишнім середовищі, міняються, але найчастіше вони навмисно проводять внутрішню перебудову.
У Японії предметом особливої уваги є збільшення обсягу продажів. При цьому менеджери піклуються про активізацію людських ресурсів навіть більше, ніж про рух коштів. Американські компанії вкладають більше засобів у дослідження, удосконалювання продукції. Японські компанії звертають особливу увагу на виробничий процес, і стратегіям, спрямованим на удосконалювання виробничих операцій, віддають більшу перевагу. Вище керівництво в США саме проводить аналіз економічної обстановки. У Японії вище керівництво визначає тільки загальний напрямок такого аналізу і надає ці зведення низовому рівню для проведення аналізу. Коректуючи план, вище керівництво намагається активізувати персонал компанії. Японські компанії на відміну від американських рідко прагнуть розширюватися за рахунок покупки інших компаній, що належать до зростаючого галузям бізнесу, чи за допомогою рятування від відділень, що розвиваються недостатньо динамічно. Оскільки японські компанії в першу чергу думають про внутрішні джерела розвитку, вони звертають на процес економічного росту більше уваги, чим американські компанії. І, незважаючи на те, що середній темп росту може бути нижче за рахунок збереження нединамічно розвиваються філій, моральний дух працівників у цій ситуації буде високий.
2. Що входить до складу групи функцій управління персоналом "підтримка кадрів"?
о такої функції управління персоналом, як керування соціальною підтримкою персоналу відноситься державне і недержавне пенсійне забезпечення, медичне страхування, підтримка ветеранів і пенсіонерів і ін.
 
3. Назвіть тенденції розвитку міжнародного ринку праці.
До основних тенденцій розвитку сучасного міжнародного ринку праці можна віднести наступні процеси:
-
ринок міжнародної робочої сили звужується через наплив працівників із країн Східної Європи і Республік колишнього СРСР;
-
підвищуються вхідні бар'єри проникнення на міжнародний ринок робочої сили;
-
підсилюється конкуренція між продавцями робочої сили;
-
продовжує існувати дискримінація мігрантів;
-
активізується діяльність профспілок, що прагнуть відстояти інтереси вітчизняної робочої сили.
4. Назвіть типи переміщення людей у міжнаціональному просторі залежно від мети.
В залежності від мети, існують такі типи переміщень:
-
еміграція – виїзд із країни;
-
іміграція – вїзд у країну.
 
5. З яких причин виникає нелегальна трудова міграція?
У 1990-і роки в Україні різко збільшилася незаконна міграція. Основні причини мають геополітичний, внутрішньополітичний і соціально-економічний характер. Перша причина обумовлена об'єктивними процесами: глобалізацією світової економіки, трудовою імміграцією з бідних країн Африки і південно-східної Азії на Північ - у США, Канаду, західноєвропейські країни.
Регіональна нестабільність і збройні конфлікти в таких країнах, як Афганістан і Таджикистан, привели до появи потоку біженців у сусідні країни Центральної Азії.
Попередження потоків незаконної міграції вимагає також міжнародного співробітництва, у першу чергу в рамках СНД, що знаходиться на початковому етапі свого розвитку. У деяких випадках саме недоліки в цій області є причиною появи потоку нелегалів.
Прибутковим бізнесом став вивіз мігрантів (trafficking in migrants), що здійснюється кримінальними групами за допомогою розвинутої інфраструктури, передових технологій і комунікацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: К/р Економіка праці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок