Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організаційно-правові форми підприємств та принципи їх діяльності

Організаційно-правові форми підприємств та принципи їх діяльності

Назва:
Організаційно-правові форми підприємств та принципи їх діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,75 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Організаційно-правові форми підприємств та принципи їх діяльності
План
1. Організаційно-правові форми підприємств та принципи їх діяльності
2. Корпорації. 
3. Література

Підприємство як категорія права. Підприємство як економічна категорія фігурує у різних правових формах і є предметом дослідження права, що передбачає його характеристику в юридичному аспекті. Так, в "Юридичному словнику-довіднику" підприємство визначено як "юридична особа, яка здійснює виробничу, науково-дослідницьку і комерційну діяльність з метою одержання прибутку". Проте наведене визначення є здебільшого економічним, а з точки зору права в ньому фіксується лише такий аспект, як юридична особа. Цю характеристику доповнюють такі додаткові правові ознаки підприємства, як наявність самостійного балансу, розрахункового рахунку в банку, товарного знака, печатки, статуту (на підставі якого воно діє), належність майна, порядок створення і реєстрації та інші.
Вітчизняні економісти наводять не лише визначення економічної сутності підприємств, але і його правові характеристики. Так, у підручнику за редакцією Г. Климка стверджується, що згідно з чинним в Українській державі законодавством, "підприємство — самостійний господарюючий статутний суб'єкт, який має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідницьку і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку (доходу)". Це визначення неістотно відрізняється від наведеного вище, в ньому домінує економічна характеристика підприємства.
Правовий аспект сутності підприємства переважає в багатьох визначеннях західних науковців. Так, німецький вчений Л. Еннекцерус у "Курсі німецького цивільного права" стверджує, що "підприємство — це сума речей, прав або фактичних відносин (можливості, добра воля), які через посередництво суб'єкта прав (підприємця) зв'язані в організаційну єдність". Водночас у німецькій правовій науці дістало визнання (а через неї і в інших країнах) визначення підприємства як певного майнового комплексу, що охоплює матеріальні та нематеріальні елементи і виступає тільки як об'єкт права. Такий майновий комплекс належить підприємцю, індивідуальному або об'єднаному з іншими підприємцями в торговельне товариство, яке управляє цим майном. Отже, у правових дефініціях підприємство охарактеризовано насамперед як сума речей і права, як певний майновий комплекс, яким управляє підприємець, тобто виокремлено об'єкти і суб'єкти права.
Підприємство (з правової точки зору) — майновий комплекс як об'єкт права, яким володіє, розпоряджається і користується індивідуальний підприємець або невелика група осіб, які несуть повну відповідальність.
У законодавчій і виробничій практиці підприємство як майновий комплекс стає предметом купівлі-продажу, оренди і застави. До майнового комплексу належать засоби і предмети праці, вироблені товари, патенти, зразки нових товарів, товарні знаки, угоди про ліцензію та оренду частини устаткування, приміщень та ін. Якщо підприємство продається іншому підприємцю, то, згідно із законами США, Франції, до майнового комплексу не включаються борги і вимоги; у Німеччині і Швейцарії підприємство продається разом з боргами і вимогами.
Основними організаційно-правовими формами підприємств у розвинутих країнах є корпорації, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства повні і командитні та ін. При їх характеристиці неможливо відмежуватись від економічних аспектів, тим паче, що організаційні форми входять у структуру економічних відносин.
Корпорації.
Статусу корпорації набувають великі, середні і навіть частина дрібних підприємств. Це зумовлено практикою оподаткування, намаганням цих підприємств ухилитись від сплати частини податків. Так, якщо індивідуальні капіталістичні підприємства і партнерства оподатковуються за ставками індивідуального подохідного податку, то корпорації сплачують податок з прибутку. Величина ставок податків на прибуток нижча (нині максимальна ставка останнього становить у США 34 %, а максимальна ставка особистого подохідного податку — 39,6 %).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організаційно-правові форми підприємств та принципи їх діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок