Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Встановлення цілей

Встановлення цілей

Назва:
Встановлення цілей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,44 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Встановлення цілей


Процес встановлення цілей в різних організаціях проходить по-різному. В одних організаціях встановлення цілей повністю централізовано, в інших же організаціях може бути повна децентралізація. Є організації, в яких процес встановлення цілей носить проміжний між повною централізацією і повною децентралізацією характер. Кожний з даних підходів має свою специфіку, свої переваги і недоліки. Так, у разі повної централізації при встановленні цілей всі цілі визначаються самим верхнім рівнем керівництва організації. При такому підході всі цілі підлеглі єдиній орієнтації. Це є певною перевагою. В той же час біля цього підходу є істотні недоліки, суть одного з яких полягає в тому, що на нижніх рівнях організації може виникати неприйняття цих цілей і навіть опір.
У разі децентралізації в процесі встановлення цілей беруть участь разом з верхнім рівнем і більш низькі рівні організації. Є дві схеми децентралізованого встановлення цілей. При одній - процес встановлення цілей йде зверху вниз. Декомпозиція цілей відбувається таким чином: кожний з нижчестоячих рівнів в організації визначає свої цілі, виходячи з того, які цілі були встановлені для більш високого рівня. Друга схема припускає, що процес встановлення цілей йде від низу до верху. В цьому випадку нижчестоячі ланки встановлюють собі цілі, які служать основою для встановлення цілей подальшого, більш високого рівня.
Як видно, для різних підходів до встановлення цілей характерна наявність істотних відмінностей. Проте загальною вимогою до встановлення цілей є те, що вирішальна роль у всіх випадках повинна належати вищому керівництву.
З погляду логіки здійснення дій, виконуваних при встановленні цілей, можна вважати, що процес целеполагания в організації складається з трьох послідовних стадій. На першій стадії відбувається осмислення результатів аналізу середовища, на другій - вироблення відповідної місії і, нарешті, на третій стадії безпосередньо виробляються цілі організації. Раніше в підручнику були розглянуті питання, що відносяться до аналізу середовища і місії організації. Зараз же розглянемо процес безпосереднього вироблення цілей організації.
Правильно організований процес вироблення цілей припускає проходження чотирьох фаз:*
виявлення і аналіз тих тенденцій, які спостерігаються в оточенні;*
встановлення цілей для організації в цілому;*
побудова ієрархії цілей;*
встановлення індивідуальних цілей.
Первая фазе. Влияние среды сказывается не только на установлении миссии организации. Цели также сильно зависят от состояния среды. Ранее, когда обсуждался вопрос о требованиях к целям, говорилось, что они должны быть гибкими, чтобы их можно было менять в соответствии с изменениями, происходящими в среде. Однако из этого никак не следует делать заключения, что цели должны быть привязаны к состоянию среды только путем постоянной корректировки и приспособления к тем изменениям, которые происходят в среде. При правильном подходе к установлению целей руководство должно стремиться предвидеть то, в каком состоянии окажется среда, и устанавливать цели в соответствии с этим предвидением. Для этого очень важно выявлять тенденции, характерные для процессов развития экономики, социальной и политической сфер, науки и техники. Конечно, правильно предусмотреть всего невозможно. Более того, иногда в окружении могут происходить изменения, которые никак не вытекают из обнаруженных тенденций. Поэтому менеджеры должны быть готовы к тому, чтобы ответить на неожиданный вызов, который им может бросить среда. Тем не менее, не абсолютизируя ситуации, они должны формулировать цели, чтобы ситуационные составляющие нашли в них свое отражение.Друга фаза. При встановленні цілей для організації в цілому важливо визначити, що з широкого круга можливих характеристик діяльності організації виходить узяти за основу. Далі вибирається визначений інструментарії кількісного розрахунку величини цілей. Особливе значення має система критеріїв, якими користуються при визначенні цілей організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Встановлення цілей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок