Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Обґрунтування шляхів економічного зростання країни

Обґрунтування шляхів економічного зростання країни

Назва:
Обґрунтування шляхів економічного зростання країни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,13 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Обґрунтування шляхів економічного зростання країни


Постановка проблеми. Основною проблемою, що виникає перед державою – це вибір шляхів економічного зростання. Необхідно з’ясувати який шлях дасть державі кращий результат: інтенсивний чи екстенсивний, яка із існуючих в економічній науці моделей є більш ефективною і т. ін.
Аналіз публікацій дає можливість розглянути сутність економічного зростання та фактори впливу на нього.
Економічне зростання – це поступове зростання національної економіки в довгостроковому періоді.
Вимірюється економічне зростання за допомогою таких показників:
коефіцієнт зростання ВВП;
темп зростання ВВП;
темп приросту ВВП (в цілому або на душу населення).
Чинники які впливають на економічне зростання поділяють на фактори пропозиції та фактори попиту.
Зростання будь-якої національної економіки визначається та-кими основними факторами (чинниками або причинами):
кількістю та якістю природних ресурсів;
кількістю та якістю трудових ресурсів;
обсягом основного капіталу (основних виробничих фондів), зайнятого у суспільному виробництві;
технологією та організацією суспільного виробництва;
факторами попиту;
факторами розподілу.
Перші чотири фактори мають назву – фактори про-позиції, вони роблять економічне зростання фізично можливим. Зокрема, наявність значних природних ресурсів дає лише потенційну можливість економічного зростання, тоді як зростан-ня стає реальністю лише за умови освоєння та введення наявних природних ресурсів в оборот.
Наявні трудові ресурси також є тільки трудовим потенціалом суспільства, який слід розумно ви-користати. Реальне ж економічне зростання залежить від рівня зайнятості населення, професійної підготовки робочої сили, за-гального стану здоров'я та тривалості життя людей тощо.
Обсяг основного капіталу залежить від розміру фонду нагромадження суспільства та спрямованості інвестицій на створення нових життєвих благ (товарів і послуг, машин та устаткування тощо).
Рівень технології якісно характеризує продуктивність праці, ефективність виробництва показує узгодженість усіх виробничих факторів, що примножує його результативність.
Стан технології залежить від рівня розвитку науки і техніки, здатності виробництва вчасно реагувати на нові науково-технічні досягнення.
Економічне зростання залежить також від факторів попиту. Економіка країни повинна забезпечити попит на зростаючий обсяг ресурсів, інвестицій, товарів і послуг. Для цього слід постійно 1 підвищувати сукупний попит у суспільстві.
На темпи і розміри економічного зростання значний вплив мають і фактори розподілу. Для зростання виробництва недостатньо тільки нарощувати виробничі ресурси, їх необхідно вірно розподіляти. Зміни у структурі попиту вимагають переміщення капіталів і трудових ресурсів в галузі із більшим попи-том на них.
Отже, можемо зробити висновки, що економічне зростання має місце тільки тоді, коли цьому сприя-ють як фактори пропозиції, так і фактори попиту та розподілу. Взаємозв'язок між самими факторами є складним і суперечливим.. Зміни у факторах пропозиції породжують зміни у обсязі сукупно-го попиту та розподілі ресурсів і навпаки.
Розглядаючи більш докладно фактори пропозиції (кількість та якість природних ресурсів, трудових ресурсів, обсяг основного капіталу) можна зробити висновки, що вони не завжди адекватно впливають на економічне зростання держави.
До чинників які негативно впливають на економічне зростання можна віднести збільшення обсягу експорту природних ресурсів, що призводить до зниження темпів економічного зростання. Ця залежність одержала назву „голландська, хвороба”, виникла в 50-60 рр. 20 сторіччя.
Саме виникнення цього терміна зв'язано з відкриттям наприкінці 50-х – початку 60-х рр. родовищ природного газу в тій частині Північного моря, що належить Голландії. Ріст експорту, природного газу спричинив за собою істотне подорожчання національної валюти, що негативним образом позначилося на інших експортно-орієнтованих галузях. Тому, коли мова йде про «голландську хворобу», у першу чергу мається на увазі ріст реального обмінного курсу за рахунок збільшення обсягів експорту одних галузей, що впливає на інші галузі і на економіку в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Обґрунтування шляхів економічного зростання країни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок