Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Можливість скорочення собівартості авіаперевезень

Можливість скорочення собівартості авіаперевезень

Назва:
Можливість скорочення собівартості авіаперевезень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,43 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Можливість скорочення собівартості авіаперевезень


Транспорт - це особлива галузь матеріального виробництва. Ці особливості зв'язані з розходженнями в засобах виробництва, предметах праці, характері виробничого процесу, організації праці працівників і інші.
Приймаючи участь у всіх сферах суспільного виробництва, здійснюючи перевезення вантажів і людей, транспорт тим самим впливає на розвиток економіки країни.
Отже, скорочення витрат на перевезення є народногосподарським показником підвищення ефективності виробництва
Цивільна авіація є складовою частиною єдиної транспортної системи країни, але має ряд своїх специфічних особливостей і відмінностей. До них можна віднести:
високу швидкість доставки пасажирів і вантажів;
високу прохідність і меншу, чим на інших видах транспорту, залежність від фізико-географічних умов місцевості;
можливість організації комбінованих перевезень з умовою забезпечення високого рівня комфорту для пасажирів і послуг для відправників вантажу;
велику мобільність і гнучкість у застосуванні повітряного транспорту, його здатність здійснювати масові одноразові і спеціальні перевезення.
Однак повітряний транспорт має більш високу в порівнянні з іншими видами транспорту собівартість авіаперевезень, що іноді змушено обмежує сферу застосування повітряного транспорту.
За останні роки істотно змінилася структура прямих літньо-технічних витрат - авіаційні пально-мастильні матеріали (ПММ), амортизація і поточний ремонт авіаційної техніки. По собівартості перевезень витрати на авіаційні ПММ зменшилися за цей час, а витрати на поточний ремонт авіаційної техніки, амортизація авіаційної техніки збільшилися. Це говорить про збільшення частки витрат уречевленої праці, вкладеної в транспортні засоби (літаки і вертольоти), на частку яких приходиться 60% усіх фондів, що говорить про більш високу вартість у порівнянні з іншими видами транспорту.
Великими потенційними можливостями в рішенні корінних задач підвищення якості і конкурентноздатності продукції, у тому числі і транспортної, на внутрішньому і зовнішньому ринках, різкого зниження витрат розташовує функціонально-вартісний аналіз (ФВА).
Цей метод широко застосовується в ряді галузей промисловості при проектуванні і модернізації конструкцій виробів, удосконалюванні технології їхнього виробництва [4], стандартизації й уніфікації продукції, організації основного і допоміжного виробництва [2].
Зниження матеріалоємності і поліпшення якості авіатранспортної продукції вимагає системного комплексного підходу до аналізу, оцінці й оптимізації використання матеріальних ресурсів у цивільній авіації.
Діючим інструментом рішення проблеми виявлення цих резервів є функціонально-вартісний аналіз (ФВА), спрямований на оптимізацію співвідношення між якістю і витратами - мінімізацію витрат на одиницю корисного ефекту [1].
Ціль застосування ФВА – цілком виключити чи звести до мінімуму зайві витрати на авіатранспортну продукцію.
Застосування ФВА дозволить знизити собівартість авіатранспортної продукції за рахунок економії матеріальних і трудових витрат, більш ефективно використовувати основні фонди, поліпшити техніко-економічні показники їхньої виробничо-господарської діяльності.
В умовах переходу до ринку зростає роль ощадливого господарювання, дбайливого відношення до усіх видів наявних ресурсів.
І в цих умовах у повній мірі зможе проявитися висока ефективність ФВА - методу системного дослідження об'єкта.
ФВА ґрунтується на принципах системного і функціонального підходу, принципі відповідності ступеня значимості функцій витратам і рівню якості їхньої реалізації, народногосподарського підходу, принципі колективної творчості [3], [5].
Основні задачі функціонально-вартісного аналізу:
зниження собівартості авіатранспортної продукції і підвищення її якості;
ощадливе використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів;
поліпшення використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів;
скорочення і ліквідація шлюбу.
Ефективність цього методу пояснюється тим, що він дозволяє здійснити контроль за рівнем найбільшого числа елементів матеріальних витрат виробництва, розглядаючи будь-який процес - як складну систему, обумовлену поруч взаємозалежних внутрішніх і зовнішніх факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Можливість скорочення собівартості авіаперевезень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок