Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Типові моделі кар'єри у бізнесі

Типові моделі кар'єри у бізнесі

Назва:
Типові моделі кар'єри у бізнесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,75 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Типові моделі кар'єри у бізнесі
План
1. Типові моделі кар'єри у бізнесі
2. Планування кар'єри
У бізнесі існують такі типові моделі службової кар'єри: «трамплін», «сходи», «змія», «роздоріжжя».
Модель кар'єри «трамплін» широко розповсюджена серед керівників та спеціалістів. Життєвий шлях працівника складається з тривалого підйому по службових сходах з поступовим зростанням потенціалу, знань, досвіду та кваліфікації. Відповідно, він змінює посади на більш складні та краще оплачувані. На певному етапі працівник займає вищу для нього посаду та намагається утриматись на ній якомога більше часу. А потім «стрибок з трампліну» у зв'язку з виходом на пенсію. Модель кар'єри «трамплін» показана на рис. 7.6.
Ця модель кар'єри найбільш характерна для тих керівників, які усіма засобами чіпко тримають центральну посаду підприємства впродовж 20-25 років і не ставлять перед собою цілі подальшого просування по службі, хоча їхній стиль керівництва може вже не відповідати сучасним потребам системи управління. З ряду причин (зокрема особистих інтересів, невисокої завантаженості, сприятливого мікроклімату у колективі, отриманої кваліфікації) працівників цілком влаштовує зайнята посада, і вони готові залишатись на ній до виходу на пенсію.
Таким чином, кар'єра «трамплін» може бути прийнятною в умовах ринкової економіки для певної групи спеціалістів та службовців.
Модель кар'єри «сходи»передбачає, що кожний ступінь службового зростання — це певна посада, яку робітник займає фіксований час, наприклад, не більше 5 років. Такого строку достатньо для того, щоб увійти у нову посаду та пропрацювати з повною віддачею.
Із зростанням кваліфікації, творчого потенціалу та виробничого досвіду керівник або спеціаліст підіймається по службовим сходам (рис. 7.7). Кожну нову посаду працівник займає після підвищення кваліфікації.
Директор підприємства
Заступник
директора —
Начальник
Рис. 7.6. Модель службової кар'єри «трамплін»
Директор підприємства Заступник директора 5 Начальник відділу
Начальник цеху 4 4 Консультант
Не більше 10 років Рис. 7.7. Модель службової кар'єри «сходи»
Верхній ступінь кар'єри досягається у період максимального потенціалу, коли накопичено великий досвід та отримані висока кваліфікація, широта світогляду, професійні знання і вміння. Психологічно ця модель незручна для перших керівників у зв'язку з їхнім небажанням йти з «перших ролей». Тому вона повинна підтримуватись вищим органом управління (радою директорів, правлінням) з гуманних позицій збереження здоров'я та працездатності працівника.
Після зайняття найвищої посади починається планомірне спускання по службових сходах з виконанням менш інтенсивної роботи, яка не вимагає прийняття складних рішень в екстремальних ситуаціях, керівництва великим колективом. Проте вклад керівника та спеціаліста як консультанта є цінним для підприємства.
Модель кар'єри «змія» властива керівнику та спеціалісту. Вона передбачає горизонтальне переміщення працівника з однієї посади на іншу шляхом призначення із зайняттям кожної нетривалий час. Наприклад, майстер на базі отримання освіти менеджерського характеру працює послідовно диспетчером, технологом, економістом, а потім призначається на посаду начальника цеху. Це дає можливість лінійному керівнику більш глибоко вивчити конкретні функції управління, які йому знадобляться на вищій посаді. Перш ніж стати директором підприємства, керівник упродовж певного періоду може працювати заступником директора по кадрах, комерції, виробництву, всебічно вивчає економічні питання та найбільш важливі ділянки господарської діяльності.
Модель кар'єри «змія» для лінійного керівника наведена на рис. 7.8.
Головна перевага цієї моделі полягає у можливості задоволення потреби людини пізнати взаємопов'язані функції управління. Це обумовлює переміщення кадрів в апараті управління, наявність чіткої системи призначення, просування та детальне вивчення соціально-психологічного клімату в колективі.
Найбільше розповсюдження ця модель отримала у Японії на великих фірмах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Типові моделі кар'єри у бізнесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок