Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічний механізм підвищення ефективності житлово-комунальної реформи

Економічний механізм підвищення ефективності житлово-комунальної реформи

Назва:
Економічний механізм підвищення ефективності житлово-комунальної реформи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,61 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Економічний механізм підвищення ефективності житлово-комунальної реформи


Початок опалювального сезону викликає на шпальтах газет і журналів шквал інформації, яка більше схожа на зведення з місця бойових дій: «Батареї просять вогню», «Випробування холодом» [1, 2]. Емоції переповнюють усіх: і винуватців, і потерпілих, і співчуваючих. Виробники тепла обвинувачують споживачів у порушенні платіжної дисципліни, недбалому ставленні до наданих послуг. Споживачі скаржаться на неналежне постачання тепла і гарячої води. Органи місцевого самоврядування, у свою чергу, беруть сторону то одного учасника конфлікту, то іншого. У результаті щорічна проблема забезпечення теплом і гарячою водою населення, промислових і сільськогосподарських підприємств збільшується, а ставши хронічною, веде до погіршення якості матеріальних послуг, зниження економічних показників діяльності підприємств комунальної енергетики і в цілому житлово-комунального сектора.
Необхідність реформування економічних відносин у житлово-комунальному господарстві гостро відчувалася протягом усього періоду трансформації економіки України. Штучне зволікання цього процесу призвело до його відриву від нових економічних законів розвитку, і, як наслідок, до повного руйнування системи життєзабезпечення населення. Основним нормативним документом, спрямованим на поліпшення роботи в житлово-комунальній сфері, стала «Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2002 – 2005 роки і на період до 2010 року» [3]. У той же час непогодженість нормативно-правових актів, коли з прийняттям нових документів часто не скасовуються чинні або не вносяться до них відповідні зміни, веде до протистояння у відносинах між споживачами і виробниками послуг. Так, дотепер не приведені у відповідність з чинним законодавством Правила надання населенню послуг з водо-, теплопостачання і водовідведення, що регламентують взаємини між споживачами і постачальниками послуг, немає чіткого механізму проведення перерахунків за неякісні чи фактично не надані послуги, залишаються невідрегульованими питання щодо порядку встановлення, обслуговування і використання приладів обліку. Довгі роки в Україні не існувало взагалі обліку спожитих енергоресурсів і води (крім електрики), тому створення такого документа, як «Програма поетапного обладнання наявного житлового фонду засобами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії на 1996 – 2002 роки» [4], було сприйняте як прорив у діяльності житлової сфери. Однак ця програма систематично не виконувалася, і, за станом на 1.07.2002 р., виконано всього 21,88% робіт з обладнання лічильниками холодної води і тільки 4,0% – гарячої.
Житлово-комунальний сектор з 1998 р. працює збитково, споживаючи при цьому всіх необхідних Україні паливно-енергетичних ресурсів Галузь використовує газу майже стільки, скільки весь господарський комплекс Польщі, – близько 10 млрд м3.. Адміністративне управління реформами в житлово-комунальному господарстві (ЖКХ), не підкріплене економічним і фінансовим механізмом регулювання, дотепер не принесло очікуваного результату.
Інтерес учених до проблем реформування житлово-комунального господарства країни зростає. Нові умови господарювання, викликані трансформаційними змінами в економіці України, негативно відбилися на роботі цієї життєво важливої галузі. Тому багато економістів у своїх дослідженнях звертаються саме до цієї теми, про що свідчать і публікації в журналі «Схід».
З пропозиціями окремих авторів можна погодитися. Так, у серії статей Г. Онищука про удосконалювання системи управління міським господарством [5, 6, 7] відзначається, що загострення паливно-енергетичної кризи в нашій країні викликає необхідність здійснення заходів щодо зниження енерговитрат, а вирішення цієї проблеми автор бачить у реформуванні житлового господарства, зміні організаційної структури управління. Розкриваючи причини наявної ситуації «... енергоємність українського житлового фонду значною мірою зумовлена тим, що з міркувань здешевлення житло будувалося без врахування оптимального теплового захисту будинків», учений не вказує напрямки подальших досліджень у цій сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Економічний механізм підвищення ефективності житлово-комунальної реформи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок