Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Визначення ринкової вартості акції

Визначення ринкової вартості акції

Назва:
Визначення ринкової вартості акції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,37 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Визначення ринкової вартості акції
План
1. Визначення вартості облігації 
2. Україна на міжнародних ринках цінних паперів 
Акція має номінальну і ринкову вартості (ціни).Номінальна ціна - це ціна, визначена на акції. Ринкова ціна або курс акції - це ціна, за котрою акція реально продається і купується на фондовому ринку. Курс акцій знаходиться в прямій залежності від розміру отримуваного за ними дивіденда і в оберненій залежності від рівня позичкового відсотка:
Різниця між курсами цінних паперів, ціною продавця і ціною покупця називається маржею.
На фондовому ринку визначення курсу цінних паперів відбувається в результаті взаємодії попиту і пропозиції. Чинником же, що визначає попит і пропозицію, є оцінка інвестором доходів корпорації в майбутньому і величини передбачуваних дивідендів. На попит і пропозицію впливає величина спреду - розриву між мінімальною ціною пропозиції і максимальною ціною попиту. Найбільш ліквідними є цінні папери, у котрих відношення спреду до максимальної ціни найменше (від 0 до 3%).
Процедура проведення торгів на ринках цінних паперів і визначення ринкового курсу така. Всі брокери зі своїми заявками збираються в залі біржі. Спеціально уповноважений біржовий агент оголошує курс, наприклад, 940 дол. за акцію. Після нього брокери намагаються укласти між собою угоди по цьому курсу. Визначаються брокери, котрі готові купити певне число акцій по цьому курсу, і брокери, котрі мають заявки на продаж акцій по даному курсу. Укладаються попередні угоди. Але виявляється, що попит за ціною 940 дол. перевищує пропозицію. Попит становить 300 акцій, а пропозиція -лише 200 акцій. Це означає, що ціна в 940 дол. надто низька для продавця. Тоді біржовий агент називає нову ціну, наприклад, 950 дол. За цієї ситуації попередні угоди з попередніх торгів повністю анулюються, і брокери знову переглядають свої пакети заявок. На продаж за новою ціною пропонується 300 акцій, а попит пред'явлено лише на 200 акцій. Якщо після попередніх угод продовжуються залити на продаж, але вони залишаються без відповіді, то це означає, що ціна 950 дол. надто висока. Біржовий агент робить наступну спробу і називає нову ціну і т.д. І лише тоді, коли залишається вкрай незначна кількість незадоволених заявок брокерів, ціна буде названа остаточно.
Якщо цей процес зобразити у вигляді графіків сукупних попиту на купівлю і пропозиції на продаж, то точка їх перетину покаже ціну, за якою попит і пропозиція рівні. Отже, ринковий курс цінного папера відображає своєрідний результат згоди і спільної думки про перспективи певного цінного папера.
Характеризуючи стан ринку цінних паперів, говорять про ефективний та ірраціональний ринки.
Абсолютно ефективний ринок - це такий ринок, на якому ціна на кожний цінний папір завжди дорівнює його інвестиційній вартості.
Інвестиційна вартість - це вартість цінного папера на даний момент з урахуванням перспективної оцінки рівня ціни попиту на нього і доходів по ньому в майбутньому, розраховану добре інформованими і здібними аналітиками, котра може бути розглянена як справедлива вартість папера. На такому ринку немає недооцінених і переоцінених паперів, нова інформація миттєво відображається на ринкових цінах. Це, звичайно, еталон. Реально ж визначення ринку йде за градацією ступеня ефективності ринку: слабка, середня, сильна. Три ступені ефективності грунтуються на різних передбаченнях про ступінь відображення в курсах цінних паперів інформації про них.
Ірраціональний ринок - це ринок, на якому курси ніяк не пов'язані з інвестиційною вартістю, коливання курсів носять випадковий характер. На добре розвинутому, вільному ринку ірраціональність - рідкісне явище. Основні фондові ринки США оцінюються ближче до ефективних, ніж до ірраціональних.
В угодах купівлі-продажу учасники ринку прагнуть виявити недооцінені і переоцінені акції порівняно з інвестиційною вартістю. Для визначення істинної вартості звичайних акцій застосовують засіб, котрий називається моделлю дисконтування дивіденду. 
Важливим параметром при оцінювати звичайних акцій є ринковість, тобто торгівля акціями повинна бути досить активною, щоб угоди відбувалися без непотрібних ривків у динаміці цін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Визначення ринкової вартості акції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок