Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розробка проекту. Проектний аналіз

Розробка проекту. Проектний аналіз

Назва:
Розробка проекту. Проектний аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,62 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Розробка проекту. Проектний аналіз


План:
1. Розробка
2. Експертиза
3. Переговори
4. Реалізація
5. Завершальна оцінка
1. Розробка
Процес, який починається зі стадії ідентифікації проекту тривае на стадіях розробки та експертизи і приводить, врешті-решт, до рішення про можливість інвестування коштів для його реалізації. Як зазначено вище, це не рівний і послідовний, а ітераційний процес, коли доводиться повертатися до вже пройдених етапів, змінювати сформовані перед тим ідеї, вибирати оптимальний варіант шляхом порівняння наявних варіантів з огляду на їх відносну вартість і прибутковість, аналізувати з різним ступенем детальності технічні, екологічні, економічні, фінансові, соціальні та організаційні аспекти проекту.
Уточнення цілей проекту та засобів їх досягнення становить важливу частину діяльності по розробці проекту. Це може відбуватися по-різному. Так, наприклад, завдання виробництва мають виражатися в конкретному, поетапному збільшенні випуску певного асортименту продукції та послуг. Потрібно детально вивчити технічні труднощі в реалізації проекту, наприклад, несприятливі характеристики грунту для промислового проекту. Необхідні організаційні реформи слід подати у вигляді програми дій.
В міру уточнення цілей проекту та скорочення кількості варіантів і альтернатив їх реалізації проект набуває конкретності, і детальніша його розробка провадиться на основі відібраних варіантів.
Незалежно від того, проведено чи ні попередній аналіз здійснимості проекту, основний його аналіз (скринінг) має посідати певне місце в процесі розробки проекту. Хоча необхідність такого аналізу очевидна, коли йдеться про великі інфраструктурні проекти. Точність і систематичний підхід, властивий аналізові здійснимості, робить його бажаним для всіх проектів, за винятком пересічних і повторних капіталовкладень.
Скринінг мае встановити, чи варто здійснювати проект і який з варіантів проекту є найкращим для досягнення його цілей.
Цей різновид аналізу провадиться для з’ясування здійснимості або обгрунтування проекту в цілому і з огляду на його основні параметри: технічну здійснимість, вплив на довколишнє середовище, комерційну обгрунтованість, організаційні заходи, соціальні та культурні аспекти, фінансову й економічну ефективність. Кожен з цих параметрів аналізуеться, а для одержання загальної картини застосовується метод послідовного наближення. Так, найприйнятніший пакет технічних вирішень залежатиме, скажімо, від попиту на продукцію здійсненого проекту, адміністративних можливостей організації, яка виконуе проект, а також від культурних традицій і соціального поводження кінцевих виробників чи споживачів.
Завдання скринінгу не є з’ясування, чи досить добра конкретна ідея проекту, щоб фінансувати її здійснення. Скринінг покликаний знайти краще з можливих рішень у заданих умовах і показати, як проект може видозмінити ці умови. Окрім зазначених загальних характеристик, методи скринінгу можуть різнитися один від одного так само, як і аналізовані проекти. Масштаб і тривалість скринінгу залежать від виду й типу проекту.
Оскільки скринінг вимагае значних коштів на розробку проекту, неминуче виникає питання, чи виправдані такі витрати. Але ті, хто готуе план проведення аналізу, повинні усвідомлювати, що надмірна економія коштів недоречна, оскільки добре проведений скринінг багаторазово окупиться завдяки подальшій економії коштів, необхідних для його реалізації.
Незалежно від ступеня складності й детальності скринінг повинен давати відповіді на основні запитання:
чи достатній попит на продукцію проекту?
чи проект технічно узгоджений і чи є він втіленням кращої з можливих у даних умовах технічних альтернатив?
чи є проект екологічно прийнятним?
чи узгоджений проект із звичаями та традиціями зацікавлених суб’ектів?
чи є проект економічно виправданим і реальним з фінансового погляду?
чи відповідає проект завданням і пріоритетам розвитку національної економіки?
При розробці проекту однією з найважливіших проблем є визначення ступеня його комплексності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Розробка проекту. Проектний аналіз

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок