Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Функція контролю

Функція контролю

Назва:
Функція контролю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,56 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тема 13. Функція контролю
Суть, принципи і види контролю
Контроль – це обов’язкова функція менеджменту, є заключною стадією управлінського процесу і відіграє роль зв’язуючої ланки між керуючою і керованою системами. Суть його полягає в замірах і аналізі проходження та здійснення певних операцій, пов’язаних з реалізацією планів та програм, використанні одержуваної інформації для коригуючи дій.
Суб’єктами контролю виступають державні, відомчі органи, громадські організації, колективні і колегіальні органи управління, лінійний і функціональний апарат підприємств та об’єднань.
Об’єктами контролю є: місії, цілі і стратегії, процеси, функції і завдання, параметри діяльності, управлінські рішення, організаційні формування, їх структурні підрозділи та окремі виконавці.
Зміст контролю можна розглядати в трьох аспектах:
як одну з основних функцій лінійних і функціональних працівників та органів управління;
як завершальну стадію процесу управління організацією;
як невід’ємну складову частину технології вироблення, прийняття і реалізації управлінських рішень.
Загальна ціль контролю полягає в перевірці або порівнянні отриманого результату з бажаним.
Завдання контролю:
передбачення можливого поводження складових організації і її стан через проміжок часу;
внесення необхідних змін в організаційну структуру системи для позитивного реагування на зміни чинників зовнішнього середовища;
передбачення причин відхилення параметрів і характеристик організації від визначеного рівня;
накопичення, опрацювання і передача інформації між елементами організації або її зовнішніми споживачами;
забезпечення підтримки стійких характеристик і параметрів організації при досягненні проектного рівня.
Організація контролю базується на основі принципів: своєчасність; відкритість; простота; стратегічна спрямованість; доброзичливість; оперативність; гнучкість; ефективність.
Принцип постійності і оперативності означає, що контроль, як правило, повинен здійснюватися постійно з певними інтервалами часу і обов’язково своєчасно або з деяким випередженням.
Принцип поєднання перевірки зверху і контролю знизу полягає у широкому залученні до здійснення контрольних функцій рядових працівників і різних об’єднань громадян, поряд із проведенням контролю службовими особами і вищестоящими організаціями.
Принцип об’єктивності вимагає, щоб висновки контролерів були аргументованими, будувались на достовірних фактах, встановлених за допомогою доказів і свідчень.
Принцип масовості і гласності передбачає всеосяжність контролю, поширення його на всі види діяльності, структурні підрозділи і усіх працівників, незалежно від виконуваних функцій. При цьому створюються умови, за яких широкій громадськості стає відомо про результати і наслідки перевірок.
Принцип дієвості означає, що за результатами перевірок повинні вживатись заходи, спрямовані на ліквідацію виявлених недоліків.
Принцип економічності вимагає щоб витрати на контроль не перевищували його результат.
Класифікація видів контролю:
за сферами – контроль стану матеріально-технічного забезпечення; контроль виробництва; контроль маркетингу та збуту;
за змістом – контроль ресурсів; контроль процесів;
за етапами проведення – попередній, поточний і заключний;
за формами організації – централізований, децентралізований та самоконтроль;
за способами – суцільний та вибірковий.
Попередній контроль. Здійснюється до фактичного початку роботи. Використовується в трьох ключових областях: людських, матеріальних та фінансових ресурсів. В області людських ресурсів контроль досягається за рахунок аналізу тих ділових і професійних знань та навиків, які необхідні для виконання конкретних задач організації. В області матеріальних – контроль за якістю сировини, для того щоб зробити якісну продукцію. В області фінансових ресурсів – бюджет – коли і скільки грошей буде потрібно підприємству. Він має дві різновидності: діагностичний – дає попереджуючі сигнали, якщо в організації не все добре; терапевтичний – дозволяє не тільки виявити відхилення, а й застосувати виправляючі міри.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Функція контролю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок