Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Малий бізнес в аспекті регіонального розвитку: нові концептуальні підходи

Малий бізнес в аспекті регіонального розвитку: нові концептуальні підходи

Назва:
Малий бізнес в аспекті регіонального розвитку: нові концептуальні підходи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Малий бізнес в аспекті регіонального розвитку: нові концептуальні підходи


Однією з найважливіших задач поточного періоду є забезпечення стійкого процесу розвитку та стабільного економічного зростання на основі застосування інноваційних методів підвищення конкурентоспроможності економіки держави. Піраміда методів досягнення конкурентоспроможності змінюється в залежності від стану, результатів, темпів економічного зростання конкретної країни. В даний історичний момент економіка України потребує як запровадження нових методів забезпечення конкурентоспроможності, так і нових підходів до оцінки її ефективності. І це, очевидно, буде характеризувати дії держави з точки зору соціально-економічної ефективності функціонування макросистеми в цілому. Адже, конкурентоспроможність країни визначається потужністю не тільки окремих “точок зростання” (корпорацій, фірм, підприємств), а зміцненням вітчизняної економіки загалом та ефективністю регіонального розвитку зокрема. Доведено, що важливу роль у виконанні завдань підвищення конкурентоспроможності відіграє мале підприємництво. Внесок малого підприємництва, безпосередньо пов’язаного з економічною відповідальністю та ризиком підприємців, у формування конкурентного середовища, де ринкові відносини набувають динамічності, важко переоцінити. А одним із засобів підвищення ролі приватної підприємницької ініціативи в загальній конкурентоспроможності економіки є використання кластерних організаційних технологій.
Проголошена модель інноваційного розвитку вітчизняної економіки потребує застосування нових підходів з метою забезпечення її ефективної реалізації на різних етапах створення та використання новацій в практиці господарювання. До останнього часу основною метою реалізації політики інноваційного розвитку визначалося переважно забезпечення конкурентних переваг на базі впровадження нових прогресивних ресурсозберігаючих технологій, створення нових продуктів і послуг та опанування на цій основі нових ринків збуту. На сучасному етапі вітчизняна економічна наука формує нову парадигму розвитку, яка передбачає створення нових організаційних структур як сукупності взаємопов’язаних складових: виробників, постачальників, споживачів, наукових знань і технологій, малих, середніх і великих підприємств, освітніх установ, технопарків, технополісів. Розвиток таких організаційних структур особливо на регіональному рівні потребує детального дослідження.
Чинником, який ігнорувався в попередні періоди економічного розвитку, і часто упускається сьогодні, є конкуренція: середовище, що забезпечує стохастичний пошук найбільш ефективних рішень і сприяє адаптації до зовнішнього середовища.
Модель кластерного розвитку територій є перспективною саме тому, що основною метою та головною ідеєю кластерних технологій визначається створення конкурентних переваг регіонів і підтримка конкурентного середовища. Досягається це завдяки тому, що в економіці країни кластери виконують роль інноваційних центрів росту як на внутрішньому ринку, так і на міжнародному[1, 12].
Поєднання конкуренції і кооперації на географічно обмеженій спеціалізованій території – основні ознаки кластера бізнесу, які часто не враховуються розробниками програм просторового розвитку через ментальність, що тяжіє до створення виключно вертикальних утворень. Саме це, на думку автора, веде до нестійкості української економічної системи до зовнішніх викликів, її стагнації, зважаючи на відсутність внутрішнього імпульсу розвитку, стимулів у основних гравців території до підтримки Status quo, і стійкого функціонування механізму адаптації до зміни макроекономічних параметрів (внутрішнього і зовнішнього інституційного середовища).
Один із засновників теорії кластерів ( cluster), професор Гарвардської бізнес-школи М.Портер (Michael E. Porter) визначає кластер як „систему постачальників, виробників, споживачів, елементів промислової інфраструктури, дослідницьких інститутів, що взаємодіють у процесі створення додаткової вартості. Даний підхід базується на врахуванні позитивних синергетичних ефектів регіональної агломерації, тобто близькості споживача та виробника, сіткових ефектів та дифузії знань і вмінь за рахунок міграції персоналу та виділення бізнесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Малий бізнес в аспекті регіонального розвитку: нові концептуальні підходи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок