Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Визначення фактичного та оптимального рівня митного тарифу

Визначення фактичного та оптимального рівня митного тарифу

Назва:
Визначення фактичного та оптимального рівня митного тарифу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,96 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Визначення фактичного та оптимального рівня митного тарифу
Відомо, що чим вищий рівень імпортного мита, тим більший захист отримують національні виробники від держави. Тому при аналізі наслідків від застосування митного тарифу необхідно з'ясувати, який рівень захисту забезпечує мито. Даний рівень можна визначити й емпірично. При використанні адвалорного мита сама його ставка визначає певний рівень захисту (10%, 25 %, 30 %). Якщо ж використовується специфічне мито, то рівень захисту можна визначити, розділивши його величину на ціну до введення мита. Але визначення рівня захисту потребує економічних розрахунків. Для з'ясування, хто отримає виграш від введення митного тарифу, необхідно розглянути структуру виробництва.
Імпортне мито захищає не тільки національні фірми, що виробляють імпортозамінний товар, але й доходи працюючих на цих підприємствах, а також доходи галузей, що постачають для національного виробника сировину і матеріали. На стан фірми, яка виробляє телевізори, впливають також митні тарифи на комплектуючі: телевізійні плати, кінескопи і под.
Вважаємо, що для аналізу впливу тарифної політики держави на окреме підприємство необхідно побудувати повну модель взаємодії попиту і пропозиції, яка охоплювала б декілька галузевих ринків, що потребує розгляду поняття фактичного рівня захисного тарифу.
Фактичний рівень захисного мита (the effective rate of protection) імпортних товарів розраховується виходячи з розміру мита, яке застосовується стосовно імпорту комплектуючих. Розмір мита визначається як величина (у відсотках), на яку збільшується в результаті функціонування всієї тарифної системи створена в даній галузі додана вартість одиниці товару.
Реальний рівень захисту для галузі визначається як
Визначимо фактичний рівень захисного мита на конкретному ринку продається за ціною $ 100, з якої комплектуючі коштують $ 80. Країна прагне розвивати галузь зі складання телевізорів. Для підтримки національного виробника телевізорів вона вводить адвалорне мито на імпортні телевізори, ставка якого дорівнює 25 %. У такий спосіб країна розширює ціновий діапазон для національних виробників до 125 дол. замість 100 дол. початкових. Але твердити, що рівень захисту національного виробника дорівнює 25 % неправомірно, через те що до введення митного тарифу складання телевізорів всередині країни було вигідним тільки в тому разі, якщо він дорівнював 20 дол. або менше (тобто різниця між 100 дол. за телевізор і 80 дол. за комплектуючі). Після введення тарифу складання можна здійснювати навіть, якщо витрати складали б 45 дол. (різниця між ціною 125 дол. і вартістю комплектуючих). Таким чином, мито в 25 % забезпечує складальникам телевізорів фактичний рівень захисного мита в 125 %.
Тепер припустимо, що для стимулювання виробництва комплектуючих для телевізорів країна вводить 10 %-ве мито на імпортні комплектуючі, підвищуючи їхню вартість з 80 дол. до 88 дол. До введення мита телевізори в країні доцільно було складати за 20 дол. (100-80 дол.), після введення мита складання можна здійснювати, якщо це коштуватиме не дорожче 12 дол. (100-88).
Слід зауважити, що фактичний рівень захисного тарифу в окремій галузі може значно відрізнятися від розміру тарифу, що сплачується споживачем. Різницю між номінальним рівнем захисного тарифу і фактичним рівнем захисного тарифу проілюстровано на рис. 4.15 за 25-відсоткового імпортного мита на телевізори і 10% мита на імпорт транзисторів, мікросхем та інших комплектуючих, необхідних для виробництва телевізора.
Рис. 4.15. Розрахунок фактичного рівня захисного мита
Власне 25-відсотковий імпортний тариф на телевізори підвищить ціну і додану вартість кожного телевізора на $ 25. 10-відсотковий тариф на комплектуючі для цієї галузі збільшить їх внутрішні ціни на $ 8 за кожний телевізор. Загалом обидва тарифи збільшать додану вартість одного телевізора тільки на 17$, це рівень захисту доданої вартості (отже, і доходів) галузі розміром 85 % її величини (а не 25 % або навіть менше, як можна було очікувати, якщо брати до уваги тільки номінальний рівень захисного тарифу).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Визначення фактичного та оптимального рівня митного тарифу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок