Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Принципи розробки модифікованої динамічної моделі міжгалузевого балансу

Принципи розробки модифікованої динамічної моделі міжгалузевого балансу

Назва:
Принципи розробки модифікованої динамічної моделі міжгалузевого балансу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,96 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Принципи розробки модифікованої динамічної моделі міжгалузевого балансу


Можливості практичного застосування моделі міжгалузевого балансу в традиційній її постановці досить широкі. Підтвердженням цього може служити регулярна розробка звітних міжгалузевих балансів (МГБ) як у країнах із централізованною економікою, так і в країнах з розвиненою ринковою економікою. Серед останніх міжгалузеві дослідження особливо розвинені в Японії, де досягнуто оптимальне співвідношення між державно-монополістичним і приватним капіталом. В Україні також накопичений значний досвід у теоретичних дослідженнях і практичному застосуванні моделі МГБ для вирішення проблем розвитку національної економіки–3].
Спираючись на цей досвід, слід зазначити, що, хоча в теоретичному і практичному аспектах ідеологія МГБ є дуже продуктивною, вона потребує подальшого удосконалення. Це дуже актуально, оскільки Україна перебуває в стадії переходу до цивілізованих структур ринкової економіки, коли з особливою гостротою постають питання узгодження соціальних інтересів суспільства і структурної перебудови економіки з метою забезпечення цих інтересів.
У цьому контексті важливо відзначити, що підхід до кількісного опису й урахування соціально-політичних чинників, стратегії і тактики економічної діяльності уряду, який реалізується у межах традиційної схеми МГБ, поки що здійснюється поза моделлю. Існуючі економетричні моделі дозволяють оцінити економічні наслідки таких, наприклад, подій, як заморожування цін і заробітної плати, стимулювання експорту, збільшення або скорочення військових витрат, але в той же час не дають підстав для суджень про можливість їх здійснення. У такого роду моделях, включаючи і традиційну схему МГБ, не знаходить адекватного висвітлення той факт, що вибір напрямів економічної політики відбувається в результаті реакції уряду на зміну циклічних чинників зростання, чим цілком ігноруються зворотні зв’язки, що виникають як відображення впливів економічної системи на процеси прийняття соціально-політичних рішень. Ця надто загальна властивість виявляється в ряді конкретних показників прикладних моделей: у способі розбивки змінних на ендогенні й екзогенні, у специфікації рівнянь тощо. Зокрема, в макроекономічних моделях змінні, що характеризують економічну діяльність держави, як правило, віднесені до екзогенних, а сценарні блоки, що формують сукупність екзогенних змінних, або просто постулюються, або обгрунтовуються поза модельними, чисто політичними гіпотезами.
Співробітниками Інституту кібернетики пропонуються такі підходи, що дозволяють істотно „пом’якшити” особливо жорсткі обмеження, обумовлені зазначеною властивістю традиційного апарату економіко-математичного моделювання, що позитивно впливає на спроможність моделі враховувати прямі і зворотні взаємодії між соціально-політичними і матеріальними чинниками економічного розвитку, ]. Вирішення цієї проблеми не може базуватися на традиційному підході до побудови макроекономічних моделей рівня МГБ. Тому необхідна розробка на базі схеми МГБ моделі соціально-економічної системи більш високого порядку з визначенням у ній прямих і зворотних зв’язків між соціально-політичними і власне економічними чинниками. Однак такий „лобовий” підхід неможливий через відсутність системи показників, що кількісно відображає процеси соціально-політичного характеру. На нашу думку, у даному випадку можна знайти поліативне рішення – врахувати в моделі тільки ту частину параметрів соціально-політичного розвитку, що безпосередньо „зв’язані” з економічною системою і мають кількісні вимірники. Це може бути досягнуто в результаті представлення економіки як цілісної системи, виділення в ній регулюючого блоку й опису закономірностей функціонування системи в термінах взаємодії між регулятором і регульованим об’єктом.
Внаслідок запропонованого розширення меж побудови МГБ за рахунок введення додаткових чинників, які не включалися раніше до ендогенних змінних, з’являються умови для виявлення і опису в об’єкті моделювання прямих і зворотних зв’язків, що, як і в технічних системах, замикають ланцюги регулювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Принципи розробки модифікованої динамічної моделі міжгалузевого балансу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок