Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Грошово-кредитний ринок: показники стану та методика аналізу

Грошово-кредитний ринок: показники стану та методика аналізу

Назва:
Грошово-кредитний ринок: показники стану та методика аналізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,28 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Грошово-кредитний ринок: показники стану та методика аналізу


1.Показники стану грошово-кредитного ринку.
Найбільш важливими показниками стану грошово-кредитного ринку є:
загальна грошова маса;
кредити, надані банками країни (в національній та іноземній валюті);
ставка рефінансування;
грошова база;
частка готівки поза банками в грошовій масі;
коефіцієнт готівки;
рівень доларизації грошового обігу;
швидкість грошового обігу;
рівень монетизації (насиченість економіки грошима);
кредитні ресурси комерційних банків;
мультиплікатор депозитний;
мультиплікатор грошовий.
Грошова маса має свою структуру, яка характеризується грошовими агрегатами. Останні побудовані, виходячи із поступового зменшення ліквідності грошей.
Абсолютно ліквідними є готівкові гроші – це гроші поза банками або на руках у населення. Вони утворюють грошовий агрегат МО. Кожний наступний грошовий агрегат повністю включає попередній, а також інші види банківських грошей.
Грошовий агрегат М1 – це готівка та депозити в банках (до запитання).
Грошовий агрегат М2 – це готівка та кошти, що знаходяться на всіх рахунках в комерційних банках (внески до запитання та строкові депозити).
Грошовий агрегат М2n – це грошова маса М2 за виключенням валютних заощаджень (ВЗ): |
(7.1)
Грошовий агрегат М2n визначає гривневу частку грошової маси, що перебуває у розпорядженні населення, підприємств, організацій.
Грошовий агрегат М3 – це агрегований показник, що визначає всю сукупність грошових коштів, які знаходяться в обігу. Він складається з готівки поза банками (СМ), коштів на поточних рахунках і строкових депозитах (депозитних грошей (D), трастових операцій банків з коштами клієнтів (ТО): |
(7.2)
або | (7.3)
Саме загальна грошова маса М3 утворює грошову пропозицію (МS), на яку впливає Національний банк різними методами монетарної політики. Тобто: |
(7.4)
Кредити, надані банками країни (CrН), складаються з кредитів, які видані Національним банком Мінфіну (CrМФ) та кредитів комерційних банків органам загального державного управління, підприємствам, організаціям і населенню (CrКБ)
Ставка рефінансування (RФ) – це облікова ставка, по якій Національний банк рефінансує комерційні банки. Тобто, це процентне вираження ціни кредитних ресурсів, які Національний банк розміщує серед комерційних банків. В Україні ставка рефінансування на 1% - 1,5% вище темпа інфляції (Рі)
Грошова база (Н) – це сума коштів, яка складається з готівки на руках у населення і обовґязкових резервів комерційних банків (готівка в касах банків та коштів комерційних банків на рахунках в Національному банку (RR): |
(7.5)
Частка готівки поза банками у грошовій масі (ЧСМ) визначається за формулою: |
(7.6)
Коефіцієнт готівки (cr) характеризує частку готівки грошей в депозитних грошах і розраховується за формулою: |
(7.7)
або | (7.8)
Рівень доларизації грошового обігу (Рд) – це частка валютної частини грошової маси в її загальній величині: |
(7.9)
Рівень доларизації безпосередньо відбиває рівень недовіри до національної валюти і має тенденцію до збільшення при зростанні інфляції.
Швидкість грошового обігу (V) – це кількість обертів, що роблять гроші за один рік, щоб забезпечити певний рівень економічної активності, який приблизно визначається номінальним ВВП: |
(7.10)
де М – середня величина кількості грошей в обігу за період оберту.
Цей показник обернено впливає на величину попиту на гроші: при збільшенні швидкості грошового обігу попит на гроші зменшується і навпаки.
Рівень монетизації (РМ), або коефіцієнт насиченості економіки грошима, - це співвідношення між грошовою масою в обігу і рівнем виробництва у поточних цінах (приблизно дорівнює номінальному ВВП): |
(7.11)
Кредитні ресурси комерційних банків (CrRКБ) складаються із власних коштів банків (ВЛК); коштів, які залучені банками через продаж своїх боргових забовґязань (БЗ); депозитів банків (D); залишків на рахунках юридичних осіб (ЗЮ); обсягів кредитування Національним банком комерційних банків (CrНБ); обсягів грошово-кредитної емісії (МСЕ) за виключенням обовґязкових резервів комерційних банків (RR):
Щоб визначити реальні кредитні ресурси комерційних банків(CRКБ(р)), обсяг кредитних ресурсів, визначений за формулою (7.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Грошово-кредитний ринок: показники стану та методика аналізу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок