Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості приватизації майна підприємств АПК

Особливості приватизації майна підприємств АПК

Назва:
Особливості приватизації майна підприємств АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,81 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ОСОБЛИВОСТІ ПРИВАТИЗАЦІЇ МАЙНА ПІДПРИЄМСТВ АПК
Нормативно-законодавча база приватизації підприємств аграрного сектору.
Порядок приватизації майна підприємств АПК.
Особливості приватизації підприємств, які переробляють с/г сировину і надають послуги, с/г підприємств та підприємств, які приватизуються з погодженням з Кабінетом Міністрів України.
Нормативно-законодавча база приватизації підприємств аграрного сектору.
Приватизація – це відчуження державного майна, що перебуває у державній власності на користь фізичних та юридичних осіб, які можуть бути покупцями відповідно до законодавства України.
Метою приватизації є підвищення соціально-економічної ефективності виробництва та залучення коштів на перебудову економіки України.
Питаннями приватизації в Україні займаються Фонд державного майна України та його регіональні відділення в областях.
Приватизація майна в АПК здійснюється відповідно до законодавства України з питань приватизації з урахуванням особливостей, які визначені:
ЗУ «Про особливості приватизації майна в АПК»
ЗУ «Про приватизацію державного майна» (від 19.02.97 р. №89197 ВН)
ЗУ «Про державну програму приватизації на 2000-2002 рр.)
Положень «про порядок приватизації не с/г підприємств і організацій АПК» (від 17.08.2000 р. №1718) і «Про порядок приватизації майна радгоспів і інших державних с/г підприємств».
З особливостями визначеними законодавством України приватизуються:
Не с/г підприємства АПК – підприємства харчової промисловості, які переробляють с/г сировину, борошномельної промисловості, сервісні, будівельні та інші не с/г підприємства і організації АПК, які виконують роботи і надають послуги с/г товарам і виробникам (ремонтно-транспортні, працюють на с/г сировині);
с/г підприємства – радгоспи, птахофабрики, держплемрадгоспи.
Приватизація підприємств АПК включає в себе найрізноманітніші принципи, методи і підходи, які застосовуються виключно при приватизації тільки даних підприємств.
Особливостями приватизації не с/г підприємств є:
залежність приватизації не с/г підприємств від того чи мають ці підприємства договірні зв’язки з с/ товаровиробниками, якщо мають – то працівники с/г підприємств, які є постачальниками сировини мають право згідно ЗУ «Про особливості приватизації В АПК» на 51% акцій підприємства, що приватизовується отримати безоплатно.
Безоплатно передається членам трудового колективу частка, яка в середньому припадає на одного члена с/ підприємства в області
Також об’єктами приватизації є міжгосподарські підприємства, які засновані на змішаній формі власності.


Порядок приватизації майна підприємств АПК.
При визначенні способу приватизації керуються класифікацією об’єктів за її балансовою вартістю. Така норма передбачена Національною програмою про державну приватизацію.
Відповідно до неї класифікують об’єкти:
Група А – цілісні майнові комплекси, вартість яких недостатня для формування статутного фонду товариства, і працюючих – 100 осіб, а також – готелі, будинки відпочинку, окремі будівлі та споруди. Об’єкти групи А приватизовуються згідно ЗУ «Про малу приватизації»
Група В – це цілісні майнові комплекси, де працюючих понад 100 осіб і вартість основних фондів достатня для формування статутного фонду (більше 1250 мінімальних заробітних плат)
Група Г – підприємства-монополісти або підприємства, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави
Група Д – об’єкти незавершеного будівництва або законсервовані об’єкти.
Група Е – об’єкти змішаної форми власності
Група Ж – об’єкти охорони здоров’я, культури, фізичної культури, спорту, профілакторії і соціально-побутового призначення.
Передприватизаційна підготовка підприємств.
Органи, уповноважені управляти державним майном (міністерства), разом з регіональним відділенням фонду державного майна України (РВФ ДМУ) до прийняття рішення про приватизацію здійснюють передприватизаційну підготовку, а саме:
Виявлення державного майна, що не підлягає приватизації (житловий фонд, в тому числі гуртожитки, акції, паї в статутних фондах інших товариств, об’єкти соціально-побутового призначення;
Розробка умов його подальшого використання та призначення органу, який управлятиме цим майном
Виявлення іншого державного майна, яке тимчасово не використовується, та розробка пропозицій щодо умов його подальшого використання або консервації у встановленому порядку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливості приватизації майна підприємств АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок