Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості захисту внутрішніх ринків країн центрально-східної європи в умовах інтеграції до ЄС

Особливості захисту внутрішніх ринків країн центрально-східної європи в умовах інтеграції до ЄС

Назва:
Особливості захисту внутрішніх ринків країн центрально-східної європи в умовах інтеграції до ЄС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,90 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Особливості захисту внутрішніх ринків країн центрально-східної європи в умовах інтеграції до ЄС


Процес інтеграції країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ) в ЄС передбачав реформування та лібералізацію їхньої зовнішньоторговельної політики шляхом ліквідації державної монополії у сфері зовнішньої торгівлі, зниження митних тарифів і скасування більшості кількісних обмежень на міждержавний рух товарів і послуг. Разом з тим в умовах перехідного періоду на початку 90-х років ХХ ст. відбувався процес реформування і реструктуризації більшості галузей національного виробництва країн ЦСЄ, які не мали досвіду міжнародної конкуренції і функціонування в ринкових умовах. Природно, що різке і незбалансоване відкриття внутрішніх ринків для іноземних товарів та послуг могло завдати непоправної шкоди окремим національним галузям, що перебували на початковій або перехідній стадії свого розвитку.
Тому з метою адаптації національних виробників до діяльності в умовах жорсткої конкуренції, поряд з політикою лібералізації зовнішньої торгівлі, країни Центрально-Східної Європи здійснювали політику захисту внутрішнього ринку, яка була гармонійно інтегрованою в загальний процес реформування зовнішньоторговельної сфери. Основні завдання такої політики: створення поля для ефективної конкуренції як стимулу економічного зростання та вдосконалення умов діяльності національних підприємств на внутрішньому ринку країни.
Обравши курс на європейську інтеграцію, Україна стала на шлях комплексного реформування усіх сфер суспільного життя відповідно до європейських стандартів. Тому державі необхідний комплексний аналіз інструментів та механізмів, що можуть бути використані для захисту національних інтересів на внутрішньому ринку за умов його лібералізації.
Важливим у цьому є досвід країн з перехідною економікою. У даній роботі проаналізовано механізми захисту внутрішнього ринку країн ЦСЄ в умовах інтеграції в Європейський Союз, а також можливості застосування їхнього досвіду в Україні. Зважаючи на те, що структура економіки Польщі наближена до економіки України, дослідженню польського досвіду приділено значну увагу.
Процес інтеграції країн Центрально-Східної Європи в ЄС розпочався ще наприкінці 80-х років ХХ ст. з підписання широкого спектра угод. У цей час Європейський Союз ще ані економічно, ні політично не був готовим до розширення. Однак вже у 1990 р. було укладено перші угоди про торгівлю й економічне співробітництво, а наприкінці 1991 р. розпочався процес підписання угод про асоціацію. В 1992 р. набули чинності Тимчасові торговельні угоди, які через два роки було замінено Європейськими угодами, що передбачали комплексне пристосування господарських і правових систем до існуючих в ЄС. Однією з головних умов цих документів було створення зони вільної торгівлі більшістю промислових товарів (за винятком текстилю і виробів, що підпадали під регулювання Європейського об’єднання вугілля і сталі) [2].
Водночас у Європейських угодах було закладено низку пільгових для країн ЦСЄ положень, що мало зробити процес відкриття їхніх національних ринків менш болісним. Так, відповідно до Європейських угод лібералізація ринків сторін протягом перших п’яти років здійснювалася асиметрично, що полягало в односторонньому відкритті ринків з боку ЄС. Однак після закінчення цього терміну процес взаємної лібералізації мав бути завершеним повністю.
Також з метою адаптації національних галузей до ринкових умов країнам було встановлено різні за тривалістю перехідні періоди, які з часом були скорочені. Так, до кінця перехідного періоду (2004 р.) Польща зберігала право охорони своїх інтересів у галузі накопичення державної власності, що була предметом приватизації. Зокрема йшлося про власність, використання, продаж і оренду нерухомості, трансакційні операції і посередництво в торгівлі нерухомістю, природними ресурсами і пов’язаною з ними діяльністю, а також юридичні послуги.
Важливим інструментом захисту національних інтересів країн-кандидатів було і право на використання односторонніх охоронних заходів (хоча й за погодженням обох сторін) [11].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Особливості захисту внутрішніх ринків країн центрально-східної європи в умовах інтеграції до ЄС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок