Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Динамічна модель рекламного впливу як інструмент ефективної рекламної кампанії

Динамічна модель рекламного впливу як інструмент ефективної рекламної кампанії

Назва:
Динамічна модель рекламного впливу як інструмент ефективної рекламної кампанії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,10 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Динамічна модель рекламного впливу як інструмент ефективної рекламної кампанії


Процеси глобалізації, які передбачають відкриття торгових границь, розвиток інформаційних технологій, а також надання Україні статусу країни з ринковою економікою вимагають значного підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств. Одним з методів досягнення цього є запровадження на підприємствах сучасної концепції маркетингу, однією зі складових якої є реклама.
В умовах ринків, що формуються, протиріччя між економічними інтересами підприємства та його споживачами унікальні, непостійні та чутливі до змін у маркетинговому середовищі. Це вимагає постійної оцінки ефективності рекламних результатів, їхньої відповідності та узгодженню вимогам та уявленням як окремого споживача, так і суспільства у цілому.
У сучасній літературі за останні 10-15 років різко підвисилась кількість закордонних та вітчизняних робіт з проблематики оцінки ефективності реклами. Такі автори, як П. Дойль, Дж. Джоунс, Ж.Ж.Ламбен, А. Ахенбаум, Д. Шульц, Б.Барнс, Р. Хіт, О. Матанцев, А. Кутлалієв, О. Попов, С. Веселов, Ю. Міртов, Д. Качалов, Т.О.Примак, Р.Н. Левешко, В.П. Бочарніков, Гасаненко Н.О., Дем’яненко В.В., Потапенко С.Д., Грамотнєв В.Е., Кузьмін О.Є., Горбаль Н.І., Раєвнєва Е.В., Тонєва К.В. та багато інших присвятили свої праці цієї тематиці. Серед найвідоміших українських агентств, які пропонують послуги з оцінки ефективності реклами, можна назвати ACNielsen, GFK, TNS-Ukraine, UMG, „Статінформконсалтинг”, та інші.
Незважаючи на широту існуючих теоретичних і практичних розробок, суттєві складнощі полягають не тільки в їх частковості, але й, перш за все, у їх розумінні: обґрунтованості критеріїв ефективності та їх інтерпретації. З нашої точки зору, перш за все, це пояснюється відсутністю єдиного підходу до розуміння процесу рекламного впливу. Адже універсальна модель процесу впливу реклами на споживачів сприятиме розробці універсальної методики оцінки ефективності реклами, яка допоможе керівникам рекламних відділів приймати обґрунтовані управлінські рішення та позбавитись від неприбуткових витрат. Тому метою статті є авторське розкриття проблеми розуміння процесу рекламного впливу на споживачів.
Різноманітні моделі процесів, які активізує реклама, почали з’являтися ще з кінця ХІХ ст. Важливою особливістю комунікаційного процесу є складність приймачів. Так, для розуміння процесу рекламного впливу на споживача (рекламних відгуків) у літературі активно використовують теорію соціально-психологічної установки [1, 2]. Вона допомагає класифікувати різні рівні реакцій споживачів на рекламу за чотирма основними категоріями (іноді зустрічається назва „рівні психологічного впливу” [2]): пізнавальна (когнітивна) реакція, емоційна (афективна) реакція, сугестивна та поведінкова (конототивна) реакція [1, 3]. Так, існуючі на сьогодні моделі рекламного впливу можна класифікувати за двома конкуруючими підходами, що різняться між собою послідовністю вище зазначених рівнів психологічної дії:
І. Теорія ієрархічних моделей:
РЕКЛАМА>ОБІЗНАНІСТЬ>ВІДНОШЕННЯ(переконання)> ПОВЕДІНКОВИЙ ЕФЕКТ
ІІ. Теорія альтернативних моделей (ATR: Awareness-Trial-Reinforcement):
РЕКЛАМА>ОБІЗНАНІСТЬ>ПОВЕДІНКОВИЙ ЕФЕКТ ВІДНОШЕННЯ
Згідно припущень І групи ієрархічних моделей, серед яких найбільш відомі AIDA, AIМDA, ACCA, DIBABA, DAGMAR, САРР та інші (більш докладно див. [2, 4]), між проміжними рівнями психологічного впливу та обсягом продажу існує прямий зв’язок, та з просуванням за ієрархією вірогідність покупки зростає. Однак через вплив зовнішніх факторів (товар, ситуація купівлі, тощо) ці положення не виконуються у всіх випадках.
Так, із розвитком маркетингу сформувалася ІІ група альтернативних моделей, в основі яких закладено вплив ситуативних факторів. Згідно цього підходу у різних ситуаціях рівні психологічного впливу реклами не завжди є послідовними - раціональний або емоційний шлях обробки інформації може домінувати [3,5,6].
Емоційний шлях (периферійний, перцептивний або імпліцитний) за висновками сучасного автора Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Динамічна модель рекламного впливу як інструмент ефективної рекламної кампанії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок