Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Методологічні основи внутрішнього та зовнішнього аудиту ПДВ

Методологічні основи внутрішнього та зовнішнього аудиту ПДВ

Назва:
Методологічні основи внутрішнього та зовнішнього аудиту ПДВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,67 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Методологічні основи внутрішнього та зовнішнього аудиту ПДВ.


З метою виявлення помилок і порушень в бухгалтерському і податковому обліку розрахунків з податку на додану вартість, своєчасного їх виправлення і, таким чином попередження штрафних санкцій та пені, що можуть бути нараховані податковими органами, здійснюється внутрішній та зовнішній аудит достовірності нарахування та перерахування сум податку на додану вартість.
Оскільки внутрішній та зовнішній аудит відрізняються один від одного лише тим, що внутрішній аудит ведеться на підприємстві без складання аудиторського висновку і спеціального сертифікату, який дозволяє займатися аудиторською діяльністю, а зовнішній аудит зумовлений цими двома факторами, то методологічні основи проведення як зовнішнього та і внутрішнього аудиту будуть однакові, за винятком складання аудиторського висновку зовнішнього аудиту.
Розглянемо детальніше ці методологічні основи.
По-перше, ПДВ домінує серед всіх непрямих податків, які надходять до бюджету. Тобто цей податок виконує яскраво виражену фіскальну функцію. Слід звернути увагу, що варіант обчислення ПДВ, який застосовується в Україні, допускає оподаткування перенесеної вартості, а також подвійне оподаткування. Це зумовлено тим, що ставки ПДВ встановлюються на оподаткований оборот, який включає вартість матеріальних витрат (перенесену вартість), а також попередньо включені у вартість товарі (робіт, послуг) податки.
По-друге, ПДВ – це одне з основних джерел надходження коштів до бюджету, тому слід приділяти велике значення правильності нарахування та сплати цього податку, оскільки контролюючі органи приділяють цьому податку багато значення, і встановлені фінансові санкції за неправильне нарахування та несвоєчасне перерахування до бюджету, можуть призвести до складної фінансової ситуації на підприємстві.
При проведенні внутрішнього та зовнішнього аудиту необхідно керуватися такими законодавчими актами, як Закон України “Про податок на додану вартість” №168/97 від 03.04.97 р. (зі змінами та доповненнями), Методологічними рекомендаціями Державної податкової адміністрації щодо заповнення книг обліку продажу та придбання товарів (робіт, послуг).
Основними методологічними принципами проведення внутрішнього та зовнішнього аудиту податку на додану вартість є:
Визначення законодавства, яке регулює нарахування та сплату податку на додану вартість, ведення аналітичних та синтетичних регістрів обліку.
Перевірка регістрів аналітичного та синтетичного обліку;
Перевірка наявності податкових накладних від постачальників, які дають право на податковий кредит платнику податку, правильність їх складання та відображення в книзі обліку придбання товарів (робіт, послуг);
Перевірка наявності податкових накладних, які виписані покупцям і відображають зобов’язання платника податку по сплаті ПДВ, правильність їх складання і відображення в книзі продажу товарів (робіт, послуг);
Перевірка книг продажу та придбання товарів (робіт, послуг) їх правильне заповнення, відповідність записаних сум декларації по ПДВ за перевіряємий період;
Перевірка декларацій по ПДВ, правильність їх заповнення і достовірність;
Перевірка перерахувань до бюджету податку на додану вартість, повноту та вчасність.
Перевірка правильного застосування ставки податку на окремі види товарів, правильність відображення податкового зобов’язання при реалізації основних засобів, малоцінних господарських матеріалів.
Розглянемо кожний крок перевірки поступово.
При перевірці податкового зобов’язання необхідно звернути увагу на те, які операції по продажу та придбанню товарів здійснювало підприємство протягом перевіряємого періоду:
обсяг реалізації товарів (робіт, послуг) за готівкові кошти;
обсяг реалізації товарів (робіт, послуг)стороннім організаціям по розрахунковому рахунку;
інші види реалізації (наприклад, реалізація основних засобів);
При з’ясуванні всіх видів реалізації за перевіряємий період, необхідно перевірити чи вірно відображена реалізація в книзі обліку продажу товарів (робіт, послуг) чи не має арифметичних помилок, виправлень і чи співпадає загальна сума реалізації за перевіряємий період з сумою зазначеною у податковій декларації за звітний період.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методологічні основи внутрішнього та зовнішнього аудиту ПДВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок