Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Міждисциплінарний характер тіньової економіки

Міждисциплінарний характер тіньової економіки

Назва:
Міждисциплінарний характер тіньової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,67 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Міждисциплінарний характер тіньової економіки


Понятійний апарат як засіб відображення міждисциплінарного характеру тіньової економіки
Реформування економіки без застосування науково обґрунтованих економіко-правових методів ризик-менеджменту та економіко-кримінологічного моніторингу організаційно-правових рішень щодо визначення реальних перспектив впровадження тих чи інших концепцій соціально-економічних перетворень у життя призвели до відволікання економіки від її основної мети – виробництва реальних ресурсів, необхідних для життєдіяльності країни. У результаті основні зусилля суспільства сконцентровані не на створенні передумов, необхідних для розвитку виробництва, а суто на перерозподілі створеної раніше власності з метою первісного накопичення приватного капіталу. Використовуючи кредитно-фінансові, інші економічні, правові та організаційно-управлінські технології як інструмент перерозподілу власності, реальний сектор економіки фактично був відрізаний від кредитно-фінансового забезпечення, що призвело до найбільших серед країн СНД втрат за останні роки обсягів ВВП, руйнації виробництва [59, 36], стрімкої деформації продуктивних сил суспільства та стану, коли межа між псевдопідприємницькою діяльністю, розкраданнями, відмиванням і акумуляцією протиправних капіталів та законною фінансово-господарською діяльністю практично стирається. Легальний, псевдолегальний і нелегальний або суто кримінальний обороти великих масивів капіталів протиправного походження супроводжуються різними формами кримінального промислу – псевдоугодами, псевдорозрахунковими операціями, шахрайством з фінансовими ресурсами, їх відмиванням, рекетом, підкупом, шантажем, корупцією, вбивствами на замовлення, тобто зрощенням загально-кримінального злочинного промислу зі злочинністю у сфері економіки і переміщенням центру ваги в бік останньої. Так, кошти, отримані від рекету, наркобізнесу, крадіжок, вбивств на замовлення та інших загальнокримінальних діянь, вкладаються в легальні та псевдолегальні торговельно-посередницькі операції, де вони акумулюються і водночас здійснюється їх відмивання [66; 72; 74; 103; 125], а корупційні та інші корисливі тіньові інтереси набули характеру саморегулятивного відтворення. 
Що ж таке тіньова економіка? Яка її структура, причини, умови виникнення та механізми відтворення? Всі ці питання потребують осмисленої теоретико-методологічної розробки, оскільки ні в Україні, ні в міжнародній теорії та практиці на ці питання однозначної відповіді немає, а основне – відсутній загальновизнаний уніфікований понятійний апарат, за допомогою якого перед створенням інфраструктури детінізації відносин можна було б відобразити не тільки верхній рівень, а й глибинну структуру різнорівневих та різнопрофільних джерел тіньової економіки.
Обґрунтовуючи структуру теорії детінізації економіки, ми показали причини недоцільності розширення предметної сфери кримінології чи інших економічних та правових наук; проблеми, пов’язані зі спробами описати об’єктний, суб’єктний і причинний комплекси тіньової економіки, якщо її штучно включити в предмет кримінології або інші науки; відзначили, що розвиток кримінологічної науки або інших наук, пов’язаних з різними складовими економіки, лежить через “розвиток та інституціоналізацію” [35, 238] нової спеціальної теорії. У цьому контексті слід наголосити на такому висновку Зеленецького В.С.: “Оскільки кожна теорія описує свою предметну область, то специфіка останньої не може не обумовлювати особливості процесу її розвитку” [28, 277]. “Виділена предметна область більш повно описується теорією, і одночасно більш відчутніше виявляється відрив цієї області від інших сторін і відносин реальної дійсності, що не підлягає описуванню в поняттях та законах цієї теорії. Вихід виявляється у створенні теорій, що охоплюють більш широку предметну область” [139, 208]. Таким чином, розробивши спеціальну теорію детінізації економіки і визначивши об’єкт її вивчення, у нас з’являється можливість на підґрунті інтерналізації економічних, організаційно-правових та кримінологічних знань конкретизувати не тільки зміст об’єкта, а й отримати нові гносеологічні знання, категоріальний склад яких знаходиться у прямому співвідношенні з явищами реальної дійсності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Міждисциплінарний характер тіньової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок