Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Українська незалежна держава. Нова концепція зовнішньої політики

Українська незалежна держава. Нова концепція зовнішньої політики

Назва:
Українська незалежна держава. Нова концепція зовнішньої політики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,97 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Українська незалежна держава. Нова концепція зовнішньої політики


План
Передумова створення незалежної держави
Спроба державного перевороту в серпні 1991р. Здобуття незалежності України
Перші кроки державного будівництва незалежної України
Всеукраїнський референдум і вибори Президента України 1 грудня 1991 року
Конституція України
Зовнішня політика незалежної України, її міжнародні зв’язки


1. Передумова створення незалежної держави
Верховна Рада УРСР 16 липня 1990 р. ухвалила історичний документ – Декларацію про державний суверенітет України. В ній підкреслюється, що Верховна Рада УРСР проголошує суверенітет України як „верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах”. Одним із важливих її положень є положення про громадянство. Україна має своє громадянство, де всі громадяни рівні перед законом, незалежно від походження, соціального і майнового становища, расової і національної приналежності, статі, освіти, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять. Громадяни всіх національностей складають народ України. Декларація проголошувала самостійність України, у документі йшлося про намір створити банківську, цінову, фінансову, митну і податкову системи, а при необхідності ввести власну грошову одиницю; визнано самостійність республіки у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації; проголошувалось право України безпосередньо встановлювати відносини з іншими державами, укладати з ними договори, обмінюватися дипломатичними, консульськими, торговельними представництвами. Україна проголосила про свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, що не буде брати участь у воєнних блоках, і зобов’язувалась дотримуватися трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти і не купувати ядерної зброї. Декларація ґрунтується на демократичних традиціях українського народу, що розвивалась протягом століть.
Історичне значення Декларації про державний суверенітет України полягає в тому, що вона визначила основні напрямки внутрішньої і зовнішньої політики, економічного розвитку і державотворення. Цей документ являє собою правовій фундамент для Конституції, законів України, визначення позиції республіки при укладанні міжнародних угод.
2. Спроба державного перевороту в серпні 1991р. Здобуття незалежності України
На початку 90-х рр.. ідея національного суверенітету охопила широкі суспільні верстви у тому числі й в Україні. Намагаючись запобігти розпаду радянської імперії, президент СРС М.Горбачов призначив на 20 серпня 1991 р. Процедуру підписання нового Союзного договору. Причому, якщо консерватори в політ бою ЦК КПРС відверто заявляли про необхідність зберігання унітарної за своєю суттю держави, то М. Горбачов намагався зберегти СРСР як „справжню федерацію”. Верховна Рада України, очолювана Л. Кравчуком, відхилила федеративну концепцію договору, запропонувавши план трансформації Союзу в конфедерацію.
19.08.1991 р., коли М. Горбачов перебував на відпочинку на кримському курорті Форос, із Кремля на весь світ повідомили про його „хворобу й неможливість подальшого виконання обов’язків президента СРСР”. Повноваження голови держави переходили до віце-президента Г. Янаєва і владу в країні брав на себе так званий ДКНС в СРСР, які головною метою проголосили „порятунок єдиної держави”.
Україна, що стала каменем спотикання на шляху до замаскованого зберігання імперії, була одним з найважливіших об’єктів діяльності „гекачепістів”. До Києва був відряджений представник змовників В.Варенников, який намагався схилити Л. Кравчука до визнання легітимності ДКНС. Але Голова Верховної Ради України засудив переворот і не визнав правомочності розпоряджень ДКНС на території України. Військові частини, міліція і інші силові структури не підтримали заколотників. Союз офіцерів України запропонував організувати загони добровольців для захисту українського парламенту, а також закликав військових – громадян України – не виконувати розпоряджень ДКНС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Українська незалежна держава. Нова концепція зовнішньої політики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок