Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Вищі органи державного управління підприємствами та організаціями

Вищі органи державного управління підприємствами та організаціями

Назва:
Вищі органи державного управління підприємствами та організаціями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,77 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Вищі органи державного управління підприємствами та організаціями
Система державного управління суб’єктами господарювання. Окрім внутрішніх органів управління підприємствами та організаціями, існують вищі органи загальнодержавного управління всіма суб’єктами господарювання. Формування і функціонування таких органів управління є об'єктивно необхідними й доцільними, оскільки зумовлюються наявністю широкого кола управлінських рішень, прийняття та практична реалізація яких перебувають поза і можливостями та компетенцією самих підприємств і організацій.
Чинну в Україні систему загальнодержавного управління підприємствами, організаціями та іншими первинними ланками (утвореннями) національної економіки показано нарис.
Президент України як глава держави в рамках повноважень, визначених Конституцією України, керує всіма сферами діяльності суспільства, включаючи економіку. З цією метою він видає відповідні укази й розпорядження, проводить ділові зустрічі та наради з посадовими особами відповідного рівня, здійснює робочі поїздки в регіони (області, міста), відвідує ті або ті підприємства (організації). Певні управлінські рішення приймає також глава адміністрації Президента. Верховна Рада (парламент) України бере участь в управлінні економікою, окремими її сферами і галузями опосередковано, через формування необхідної законодавчої бази.
Центральну виконавчу владу держави репрезентує Кабінет Міністрів України, який практично реалізує соціально-економічну політику країни, координує та спрямовує діяльність конкретних ланок національної економіки через відповідні центральні органи виконавчої влади — міністерства, державні комітети, комітети, агентства, інші установи.
Центральними органами виконавчої влади, керівники яких входять безпосередньо до складу Кабінету Міністрів України та які утворюють систему державного управління суб'єктами господарювання (діяльності), є конкретні міністерства, комітети та інші цен­тральні відомства.
Основними складовими елементами чинної системи загальнодержавного управління сферою економіки служать галузеві та функціональні міністерства.
Будь-яке міністерство очолює міністр, який має кількох заступників (здебільшого один з них є першим).
До складу органів управління міністерства входять департаменти (управління) та відділи, які керують підприємствами (організаціями) з певних питань у межах своєї компетенції.
Важливим робочим органом міністерства є колегія, членами якої є міністр, заступники міністра, начальники (керівники) основних департаментів і відділів. У складі міністерства виокремлюються необхідні функціональні департаменти: планово-економічний, технічний, маркетингу, зі зв'язків із зарубіжними країнами, фінансовий, праці й заробітної плати, виробничо-диспетчерський, центральна бухгалтерія тощо.
Організація та взаємодія центральних органів виконавчої влади.
Виробничо-господарську та іншу діяльність окремих підприємств (організацій) чи їхніх інтеграційних утворень координують функціональні й галузеві міністерства, комітети та інші центральні органи виконавчої влади. Існує відповідна схема організації та взаємодії центральних органів виконавчої влади. Передовсім назвемо міністерства, керівники яких входять до складу Кабінету Міністрів України:*
Міністерство аграрної політики України;*
Міністерство внутрішніх справ України;*
Міністерство екології та природних ресурсів України;*
Міністерство економіки України;*
Міністерство палива та енергетики України;*
Міністерство закордонних справ України;*
Міністерство культури і мистецтв України;*
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;*
Міністерство оборони України;*
Міністерство освіти і науки України;*
Міністерство охорони здоров'я України;*
Міністерство праці та соціальної політики України;*
Міністерство транспорту України;*
Міністерство фінансів України;*
Міністерство юстиції України.
До вищих органів державного управління підприємствами (організаціями) належать також державні комітети та інші центральні органи, статус яких прирівнюється до статусу Державного комітету України:*
Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України;*
Державний комітет України по водному господарству;*
Державний комітет України по земельних ресурсах;*
Державний комітет України з енергозбереження;*
Державний комітет лісового господарства України;*
Державний комітет промислової політики України;*
Державний комітет стандартизації, метрології та сертифікації України;*
Державний комітет статистики України;*
Національне космічне агентство України;*
Державне казначейство України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Вищі органи державного управління підприємствами та організаціями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок