Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фінанси господарських суб’єктів

Фінанси господарських суб’єктів

Назва:
Фінанси господарських суб’єктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,82 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
“Фінанси господарських суб’єктів”


ЗМІСТ
Характерні риси малого підприємництва
Організація спрощеної системи обліку і звітності малого підприємництва.


1. Характерні риси малого підприємництва
Малий бізнес - найпотужніший виробничий сектор більшості су-часних ринкових економік. Світ давно гідно оцінив позитивні риси малого та середнього приватного підприємництва. Адже цей вид суспільної активності найкраще розкриває творчий потенціал особистості, оптимально поєднуючи довгострокові інтереси розвитку держави з прагненнями пересічних громадян. Приватний бізнес — фундаментальна опора відкритого демократичного суспільства, одна з найефективніших форм соціального захисту людей, оскільки він вчить пристосовуватись до обставин, не опускати рук і знаходити вихід із будь-якої скрути (в тому числі й фінансової).
Досвід країн з розвинутою ринковою економікою свідчить про те, що існування і взаємодія багатьох різноманітних підприємств, як великих і се-редніх, так і малих, їх оптимальне співвідношення є найважливішою характе-ристикою ринкової економіки. Малі підприємства сприяють пропорційному розвитку народного господарства шляхом розвитку конкуренції, створення до-даткових робочих місць, швидкого насичення ринку товарами і послугами.
З теоретичних позицій мале підприємництво розглядається як особлива фор-ма економічної активності, що передбачає:*
орієнтацію на досягнення комерційного успіху;*
інноваційний та ризиковий характер діяльності;*
перспективність, спрямування на подальший розвиток, розширення масштабів і сфери діяльності;*
несення майнової відповідальності підприємцем за результати господа-рювання;*
свободу та самостійність суб'єктів у прийнятті управлінських рішень та здійсненні бізнесу;*
постійний характер господарської діяльності, укладання регулярних, а не одноразових угод (бізнес-операцій).
Як певний стиль (тип) господарської поведінки мале підприємництво має такі характерні риси: динамічність; цілеспрямованість; наполегливість у здійсненні бізнесу; ініціативність; підприємливість; творче ставлення до справи; пошук нетрадиційних рішень і нових способів дій; готовність до ризику та вміння ним управляти; комунікативність; а оперативність; орієнтація на потреби споживачів та їх поведінку на ринку. [30, с. 37] Фактично малий бізнес є специфічним сектором економіки і має численні істотні відмінності від інших суб'єктів підприємницької діяльності.
По-перше, метою створення малого підприємства є — забезпечення засновників підприємства і найманих робітників достатніми грошовими кош-тами, а не довгочасна експансія на ринок чи отримання зверхприбутку.
По-друге, це динаміка розвитку підприємства, яке, починаючи свою діяльність з розрахунку лише на свої сили і використовуючи всі доступні ре-сурси, може досить швидко збільшитись і перейти в іншу категорію суб'єктів господарської діяльності.
По-третє, це високий ризик ведення власної справи малим підприємством, зумовлений невеликими розмірами підприємства і відсутністю необхідних фінансових резервів. Внаслідок дії цього фактору малі підприємства володіють високою мобільністю.
Для того, щоб проаналізувати роль малих підприємств в економіці країни, не-обхідно з'ясувати, за яким критерієм підприємство відноситься в розряд малих. На сьогодні в світі немає єдиного тлумачення поняття "мале підприємство" кожна країна має власні критерії віднесення підприємств до малого бізнесу. У відповідності з інформацією Міжнародної фінансової корпорації в країнах Західної Європи до малого і середнього бізнесу відносять:
1. У Великобританії з 1981 року малі підприємства визначаються трьома критеріями:
- оборот: максимальний оборот до 2,3 млн. екю за рік;
- активи, показані в балансовому звіті: не більше 1,445 млн. екю;
- середня тижнева кількість працюючих: не більше 50 чол.
2. У Франції офіційного визначення малого бізнесу немає, однак для стати-стичної звітності часто застосовується визначення малого підприємства за кількістю працюючих (від 10 до 500 чол.).
3. В Німеччині офіційного визначення малого бізнесу теж немає, однак існує неофіційне визначення, критерієм якого є кількість працюючих - від 3 до 49 чол.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Фінанси господарських суб’єктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок